More

    Maciej Jodłowski o przejściu Petita do jego stajni

    Jeden z czołowych koni trenowanych w Polsce, sześcioletni ogier francuskiej hodowli Petit (Zanzibari – Mimosa po Halling) przed kilkoma dniami zmienił stajnię. Właściciel Janusz Cichoń, stojący za stajnią „Borussia”, postanowił zmienić trenera z Krzysztofa Ziemiańskiego na Macieja Jodłowskiego. O komentarz do sytuacji poprosiliśmy nowego trenera Petita, który w ostatnich dwóch latach, w treningu Ziemiańskiego zdołał dwa razy zająć drugie miejsce w Wielkiej Warszawskiej.

    Maciej Jodłowski: – Koń jest u mnie od około tygodnia, więc nie za dużo mogę o nim powiedzieć. To dla mnie nie do końca wygodna sytuacja, ponieważ nie chciałbym być postrzegany jako trener, który podbiera konie konkurencji. W dodatku Petit zmienił stajnię przed najważniejszym startem w sezonie, już po zapisach. Zmiana w takim momencie może być dla mnie niekorzystna, ponieważ jeśli Petit wygra, to zasługa i tak zostanie przypisana Krzyśkowi, a jak sobie nie poradzi i przebiegnie poniżej oczekiwań, to ludzie uznają, że go zepsułem.

    Mimo wszystko jednak nie mogłem odpuścić takiej okazji, nieczęsto dostaje się konia tej klasy, a właściciel Petita powiedział mi, że zmieni stajnię niezależnie od mojej decyzji. Gdybym go nie przyjął, przeszedłby do innego trenera. Rozmawiałem zarówno z właścicielem, jak i Krzysztofem Ziemiańskim, ale obie strony powody rozstania zachowują dla siebie, więc nie mam zamiaru drążyć tematu. Obecnie koń na treningach kentruje spokojnie, łapie świeżość. Pod kątem fizycznym wygląda bardzo dobrze. Nic więcej nie mogę o nim jeszcze powiedzieć, dopiero go poznaję.

    MC

    Udostępnij

    Powiązane artykuły

    Zbliżające się wydarzenia

    Najnowsze artykuły