More

  Opinie trenera Jodłowskiego o jego koniach, które pobiegną w niedzielę na Służewcu

  Maciej Jodłowski, który jest wiceliderem w czempionacie trenerskim (30 wygranych) i ma najlepszy procent zwycięstw spośród czołówki (23,81), w niedzielę 2 października wystawia na Służewcu aż dziewięć koni, w tym obstawia wszystkie prestiżowe gonitwy, łącznie z Wielką Warszawską. Przedstawiamy opinie trenera Jodłowskiego na temat jego koni, w tym dwóch nowych, które niedawno dołączyły do jego stajni – Petita i Dom Francisco.

  QUATTRO ROCKET (II gr.) debiutował z bieganymi końmi, mimo tego całkiem dobrze sobie poradził. Pierwszy start „pchnął” go do przodu i optymistycznie patrzymy na niedzielny wyścig. W siodle Szczepan Mazur.

  MARIGOLD BLOSSOM (Nagroda Mosznej) po „przestawieniu” na krótki dystans zupełnie się pogubiła. Kategoria A pełna jest doskonałych starych sprinterów, więc najniższe płatne miejsce byłoby ogromnym sukcesem. Na plus niska waga. W siodle Stefano Mura.

  Nagroda Cardei, a w niej KABOOM (Aleksander Reznikov) i AMAJA (Szczepan Mazur). Pierwsza z klaczy pokazała już, że potrafi galopować i wygrywać w dobrym stylu. Druga została ostatnio niefortunnie przeprowadzona i musiała dużo nadrabiać, co poskutkowało utratą drugiego miejsca. Obie klacze powinny być widoczne.

  BABY BELLE (hand.IIIgr.) & Erbol Zamudin Uulu jak do tej pory doskonale sobie radzą. Liczymy na kolejny udany start.

  Petit już w nowej stajni. Fot. Stajnia Orarius

  W Nagrodzie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wystartują COLONIUS pod Aleksandrem Reznikowem i ZEN SPIRIT pod Szczepanem Mazurem. Dla pierwszej pary ostatni wyścig miał bardzo niefortunny przebieg, jeden z rywali wpadł im pod nogi i to na końcowych metrach… Ale siwek był na tyle dzielny, że podjął jeszcze walkę i zafiniszował na trzecie! W ogierze ZEN SPIRIT od samego początku pokładaliśmy ogromne nadzieje, no i jak do tej pory nie zawiedliśmy się. Liczymy na udane starty obu ogierów.

  DOM FRANCISCO & PETIT są u nas zaledwie od kilku dni, więc nawet nie zdążyliśmy ich poznać… Jedyne co możemy powiedzieć, to to, że fantastycznie wyglądają i to, że jesteśmy przekonani w 100%, że trener Krzysztof Ziemiański zrobił wszystko co było do zrobienia, by przygotować je do startów. Cieszą nas dosiady Oliwii Szarłat (Dom Francisco) i Sergeya Vasyutova, którzy świetnie znają te konie, co bardzo ułatwi wybór taktyki. Mamy nadzieję, że przeprowadzka na kilka dni przed gonitwami znacząco nie odbiła się na ogierach i że pobiegną na dotychczasowym bardzo dobrym poziomie…

  Dom Francisco też zmienił trenera i pobiegnie w niedzielę na Służewcu. Fot. Stajnia Orarius

  Na zdjęciu tytułowym Zen Spirit. Fot. Stajnia Orarius

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.