More

  Dwa upadki w Wielkiej Służewieckiej

  W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi stanu zdrowia Terezy Polesnej i Alexandra Reznikova, którzy mieli groźnie wyglądające upadki podczas Wielkiej Służewieckiej, zadzwoniliśmy do będących w stałym kontakcie z jeźdźcami: trenera Emila Zaharieva i Aleksandry Kaczmarczyk.

  Przypomnijmy, że Wielka Służewiecka, to najważniejszy wyścig płotowy rozgrywany na Torze Służewiec. Faworytami tegorocznej edycji tej gonitwy były dwa konie: trenowany w Czechach przez Grzegorza Witolda Wróblewskiego Pretty King oraz reprezentant służewieckiej stajni trenera Janusza Kozłowskiego Don Kasters.

  Trzecim wyborem graczy był jedyny w tym towarzystwie reprezentant polskiej hodowli, urodzony w stadninie Joanny i Jarosława Zalewskich – Minister Wojny. To właśnie on, po fantastycznej jeździe Niclasa Lovéna, pokonał w zaciętej walce parę mocniej liczonych rywali. Było to drugie podejście Ministra Wojny do Wielkiej Służewieckiej. W 2021 roku zajął piąte miejsce w wyścigu wygranym przez hegemona polskich gonitw płotowych Noble Eagle’a. Trenerem konia jest Michał Borkowski.

  Gdy konie mijały celownik, publiczność była rozdarta między kibicowaniem najlepszym a troską o konie i jeźdźców mających upadki na przedostatnim płocie. To tu zakończyły wyścig Zpigall z Aleksandrem Reznikovem w siodle i Allazal z Terezą Polesną. Upadki wyglądały naprawdę groźnie. Skontaktowaliśmy się z trenerem Emilem Zaharievem, u którego na co dzień pracuje Alexander Reznikov oraz z zaprzyjaźnioną z Terezą Polesną Aleksandrą Kaczmarczyk.

  Trener Zahariev poinformował, że z Alexandrem jest wszystko w porządku i wyszedł z upadku bez żadnej kontuzji. Niestety, decyzję o zmianie jazdy trener musiał podjąć w ostatniej chwili, ponieważ zakontraktowany wcześniej Oleksandr Ryzhak doznał kontuzji. Na szczęście również Zpigall wyszedł z tej sytuacji bez szwanku.

  Mniej szczęścia miała Tereza Polesna, która została przetransportowana do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka. Diagnoza potwierdziła się, co niestety jest jednoznaczne z przedwczesnym zakończeniem sezonu tej utalentowanej i sympatycznej amazonki. Tereza bardzo żałuje, że nie będzie mogła wziąć udziału za tydzień w mityngu, podczas którego rozgrywana jest słynna Wielka Pardubicka. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia i siodła.

  Tereza Polesna z Don Hugo po wygranej w Nagrodzie Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

  Optymistycznie natomiast są informacje dotyczące Allazala, który po wyścigu nie sygnalizował żadnego urazu.

  Witold Sudoł

  Zdjęcie tytułowe – Wielka Służewiecka 2023 (Tor Służewiec)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły