More

  Heaven Give Enough wygrywa Memoriał Tomaszewskiego. Oskar Nowak goni Nikolę Cyrkler w czempionacie uczniowskim

  W Memoriale Bogdana Tomaszewskiego, po zaciętej walce z faworyzowanym Wirtuozem, zwyciężył Heaven Give Enough pod Antonem Turgaevem. Sobotnią gonitwę uczniowską wygrał Oskar Nowak na Mudharze, niwelując tym samym do ośmiu punktów przewagę, liderującej w czempionacie uczniowskim Nikoli Cyrkler.

  Jedyną gonitwę imienną rozgrywaną podczas sobotniego mityngu był Memoriał Bogdana Tomaszewskiego, przeznaczony dla dwulatków drugiej grupy. Na starcie stanęła ósemka ciekawych koni, które nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Najwięcej doświadczenia w stawce miał Wirtuoz, notujący wcześniej w trzech startach dwa drugie miejsca, w wartościowych sprawdzianach.

  W związku z tym to właśnie jemu przypadła rola faworyta gonitwy. Podobnie jak w połowie września, do celownika musiał walczyć o zwycięstwo, jednak i tym razem nie udało mu się wygrać rywalizacji i trzeci raz z rzędu był drugi. Tym razem musiał uznać wyższość Heaven Give Enough, ogiera ze stajni Małgorzaty Pilipczuk, dosiadanego przez Antona Turgaeva. Syn Unfortunately z dobrej strony pokazał się już w swoim debiucie, zajmując drugie miejsce. W dzisiejszej gonitwie w walce o triumf liczyła się tylko wspomniana dwójka. Aż siedem długości za nią finiszował trzeci El Orda.

  Czempionat młodych jeźdźców: Oskar Nowak goni Nikolę Cyrkler
  Kolejna odsłona rywalizacji w Czempionacie Młodych Jeźdźców padła łupem Oskara Nowaka, dosiadającego Mudhara. Nowak przytomnie jechał w lekkim odstępie za dyktującymi mocne tempo Arkano i Fugazem. Po wyjściu na prostą wykorzystał otwierający się miejsce przy kanacie. Tam skierował Mudhara, a duet łatwo znalazł się na froncie. Przez chwilę jego śladami podążała dosiadana przez trzeciego w czempionacie Marsela Zholchubekova Ujoor, ale wkrótce osłabła (ostatecznie zajęła szóste miejsce).

  Tymczasem Mudhar nieźle galopował i wygrał dośc łatwo. W zaciętej walce o drugie miejsce, Arkano pod Syimykiem Urmatbekiem Uulu o krótki łeb wyprzedził Fugaza, którego dosiadała obecna liderka cyklu – Nikola Cyrkler. Tak kolejność oznacza, że wicelider Oskar Nowak odrobił większość część strat do amazonki. Jutro przed młodymi jeźdźcami kolejne szanse na zdobycz punktową, bowiem w niedzielę na Partynicach rozegrane zostaną dwie gonitwy uczniowskie.

  Za tydzień kumulacja septymy i kwinty
  Dwóch najtrudniejszych zakładów na Służewcu nikomu nie udało się w sobotę wytypować. To o tyle ciekawe, że wszyscy zwycięzcy pierwszych siedmiu gonitw byli wymieniani w ścisłym gronie faworytów (program aż sześciu z nich typował w pierwszej dwójce, jedynie Sayif Shadad wymieniany był jako trzeci na zielonym pasku).

  Dwa zwycięstwa odniósł Siergiej Vasyutow, otwierając dzień wygraną na Remamie, a następnie wygrywając na Wenzo. W gonitwie drugiej doszło do kolizji na prostej finiszowej. Cannacore oddała od bata i zderzyła się z Orinoco Flow. W celowniku górą była klacz trenowana przez Adama Wyrzyka, jednak po proteście, Komisja Techniczna zmieniła kolejność i to Orinoco Flow odnotowała już czwartą wygraną w sezonie, a Cannacore została zatwierdzona na drugim miejscu. Przy tym zdarzeniu kontuzji barku nabawił się Stefano Mura, który nie jeździł już do końca dnia. Po dwa zwycięstwa odniosły araby trenowane przez Andrzeja Laskowskiego (Sagheed i Gabonn) oraz Janusz Kozłowskiego (wspomniany Wenzo oraz na zakończenie dnia Wasmy Al Khalediah. Walczący o czempionat jeździecki Sanzhar Abaev i Bolot Kalysbek Uulu, triumfowali po razie, co oznacza, że nadal jedno oczko przewagi ma Abaev.

  Foto tytułowe: Heaven Give Enough wygrywa Memoriał Bogdana Tomaszewskiego

  Mateusz Błaszczak

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły