More

  Startujemy z kumulacją trójki i czwórki

  W połowie tygodnia z Traf Online zawitamy na tory w Reims, Deauville oraz Cabourgu, a więc w przeważającej części dnia będziemy śledzić gonitwy rozgrywane kłusem. Już na starcie transmisji, o godz. 13.50, czekają nas duże emocje, ponieważ grupa mocnych koni będzie rywalizowała w gonitwie G3 z pulą 90 000 euro. W tym biegu do ustrzelenia będą także skumulowane trójka (wyjściowo ponad 1350 zł) oraz czwórka (niemal 3 tysiące). W dalszej części dnia czwórkę można typować również w gonitwie VIII (Deauville, godz. 15:52). Minimalna pula w niej gwarantowana to 2 555 zł.

  Godz. 13:50 – REIMS – Grand National du Trot (kłusaki, hcp. 2550 m, 90 000 €)

  Tymczasem  środowe ściganie na francuskich torach rozpoczniemy od mocnego uderzenia, bowiem pierwszy transmitowany w Traf Online wyścig ma rangę G3 – to kolejna odsłona serii Grand National du Trot, tym razem rozgrywana na torze Reims. Na dystansie nieco ponad 2,5 km zmierzą się 5-10-letnie kłusaki. Zebrała się liczna i ciekawa stawka, przy czym pięć zaprzęgów ruszy ze stratą 25 m do rywali, gdyż to bieg handikapowy. Jednocześnie można także skorzystać z atrakcyjnej oferty, bowiem jest on objęty zakładem czwórkowym.

  Oczywiście największe sumy zarobionych pieniędzy mają konie startujące z tyłu. Patrząc na ostatnie dokonania, zdecydowanie z tego grona trzeba wyróżnić siedmioletnie Gitano (15) oraz Gaspara d’Angrisa (16). W tym roku kalendarzowym wygrały odpowiednio sześć i siedem wyścigów, a więc biegają niezwykle skutecznie. Co ciekawe, nie miały okazji ze sobą rywalizować, co nie ułatwia ich porównania. Gitano wydaje się nieco bardziej uniwersalny, jego rywal biegał głównie na dłuższych dystansach, natomiast dziennikarze są mocno podzieleni w tej kwestii.

  Przewagę lepszej pozycji startowej nad tą dwójką postarają się wykorzystać bardzo dobre Inexess Bleu (8) oraz Gaelic du Rocher (10). Szczególnie sporo talentu w zimie pokazał pierwszy z nich, niestety, potem pauzował ponad pół roku. Kontrolny start 10 września mu nie wyszedł (dyskwalifikacja), ale kolejny miał już przyzwoity, plasując się na piątym miejscu. Gaelic du Rocher to bardzo solidny zawodnik i mocny kandydat do wywalczenia płatnego miejsca. Niezły potencjał wydaje się mieć Gaz d’Occagnes (4), który nie sprostał roli faworyta 9 października. Dyskwalifikacja wyeliminowała go z walki o czołowe miejsca, ale tym może się pokazać z lepszej strony. W tamtym wyścigu trzecie miejsce zajął Embleme Orange (5), mający nieco mniejsze możliwości, choć radzący sobie dość solidnie w ostatnich tygodniach.

  Szukając kandydatów do sprawienia niespodzianki, można zwrócić uwagę na wyniki dobrej Ivriga Vikinga (2) oraz Inoui Danica (6), specjalizujące się w gonitwach pod siodłem. Pierwszy z nich wygrał taki wyścig rangi G2 w czerwcu. Inoui Danica pobiegnie po rocznej przerwie, co nie jest sprzyjającą okolicznością

  Prognoza Traf News: Gitano (15) – Gaspar d’Angris (16) – Inexess Bleu (8) – Gaelic du Rocher (10)

  Prognoza Equidii: Gaspar d’Angris (16) – Gaelic du Rocher (10) – Halicia Bella (9) – Gitano (15)


  Poniżej cały program dnia, wraz z typami ekspertów Equidii (na czerwono gonitwy „czwórkowe”). Dodajmy, że w ofercie także gwarantowane pule kwinty w gonitwach 2-6 i 7-11 (1 555 zł).

  Krzysztof Romaniuk

  Na zdjęciu tytułowym jeden z faworytów gonitwy w Reims – Gaspar d’Angris

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły