More

  Prosto ze stajni (22 października, Partynice)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na wrocławskich Partynicach w najbliższą niedzielę.

  Michał Borkowski

  Le Mur – W Warszawie jej nie wyszło, bo jeździec miał upadek. Rywale tym razem są mocniejsi, a ona nie ma szybkości i kiedy inne konie przyspieszają, trudno jej nawiązać rywalizację. Z płatnego miejsca będziemy zadowoleni.

  Lay Low – Fajnie się rusza, chociaż jest jeszcze trochę gruby. Chcieliśmy, żeby wystartował w gronie debiutantów. Myślę, że powinien nieźle przebiec.

  Power Djoker – W poprzednim starcie założyliśmy mu okulary i było lepiej. Jeżeli i tym razem to powtórzy, potwierdzi się, że okulary mu pomogły. Na robocie pracuje w porządku.

  Madiba Movie – Biega na równym, dobrym poziomie cały sezon. Mamy nadzieję, że wreszcie uda mu się wygrać, bo zasłużył sobie na to. Nie wydaje się być bez szans.

  Minister Wojny – Miał świetne dwa ostatnie wyścigi. Wygrał gonitwę z przeszkodami we Wrocławiu i płotową Wielką Służewiecką w Warszawie. Wciąż utrzymuje się w dobrej formie, więc powinien być w rozgrywce.

  Paweł Pałczyński

  Jadmir – Był już tyle razy drugi i za każdym razem powtarzam, że powinien wygrać. Powtórzę więc i teraz. W stawce są Brexit i Zpigall, z którymi przegrywał, ale ma tym razem mocniejszą jazdę – Jana Faltejska. Mam nadzieję, że to mu trochę pomoże.

  Khmer – Potrzebuje jeszcze dużo praktyki na skokach. Może pod doświadczonym dżokejem jego skoki będą lepsze.

  Fair Master – Jest u mnie krótko. W ubiegłym roku wygrał trzy razy, z czego dwukrotnie na 1600 m, ale w tym sezonie biega gorzej. Docelowo będzie przygotowywany do gonitw skakanych.

  Et Tu Brute – Jest gotowy na ten wyścig. To jego pora roku i odpowiada mu mniej nośna nawierzchnia. Jest w formie, więc liczę na bardzo dobry wynik.

  Irydion – Wydaje się, że będzie w przyszłości dobry w gonitwach z płotami. Biegnie dla zdobycia doświadczenia. Zależało mi na tym, żeby zaliczył debiut jako dwulatek. Na tym dystansie powinien się nieźle pokazać.

  Igraszka – Ostatnio miała kompletnie nieudany wyścig, ale nie zmęczyła się i biegnie jeszcze raz. Dystans może jest dla niej trochę za krótki, ale stawka jest wyrównana i mam nadzieję, że będzie dobrze.

  Tacjan – Kolejny trzylatek na przeszkody, jest już naskakiwany. Biegał dotychczas bez szczególnego powodzenia, ale podoba mi się na robocie.

  Łukasz Such

  Bailando – Powinno być lepiej niż poprzednio. W stawce są bardzo dobre konie i jeśli zajmie płatne miejsce, będziemy zadowoleni.

  Akurat – Jeżeli wysoka waga go nie przyciśnie, powinien być w rozgrywce. Pobiegnie pod uczennicą, ale dystans mu sprzyja.

  Storm In The Stars – Miał dobre dwa ostatnie wyścigi pod uczniem, ale biegał ze słabszymi końmi. Teraz w siodle ma dżokeja, tyle że rywale są mocniejsi. Z płatnego miejsca będziemy zadowoleni.

  Toska – Jeden ze słabszych dwulatków w stajni. Bardzo późno urodzona, w czerwcu. Startuje, żeby zdobyć doświadczenie.

  Mobecq – Z wyścigu na wyścig się poprawia. Dwa razy startował pod uczniem, a teraz pobiegnie pod dżokejem i mam nadzieję, że pokaże się z dobrej strony.

  Illdowhatican – Będzie wycofany.

  Robert Świątek

  It’s Highest – Na swoim poziomie. Czuje się dobrze i myślę, że powinien być faworytem.

  Ekwador – Ze startu na start, z treningu na trening, coraz bardziej mi się podoba. Lubi miękki tor, jest pełen energii, powinien być w czołówce.

  Chilli Pepper – Będzie wycofany.

  Roc’h Breizh – Dobrze skacze. Są tu konie z większym doświadczeniem, ale spróbujemy powalczyć o coś więcej niż poprzednio.

  Magna Grace – Dosyć wyrośnięta. Ma ciekawe pochodzenie, podoba mi się. Dystans może być dla niej trochę za długi, ale pobiegnie u siebie, gdzie dobrze się czuje.

  Rhum Bleu – Trafił na mocną stawkę. Chyba mocniejszą niż w Wielkiej Wrocławskiej. Świetnie skacze i galopuje, ale to koń na przyszłość.

  Wizou – Powinien się poprawić. Poprzednio miał w siodle ucznia i trochę go zlekceważył. Potrzebuje mocniejszej jazdy, sam z siebie nie biegnie.

  Witch – Wraca po przerwie spowodowanej kontuzją. Będzie to dla niej start na przetarcie i zapoznanie się z torem. Chcemy sprawdzić, czy ma chęć się ścigać, kolejny start miałaby za trzy tygodnie.

  Grzegorz Wróblewski

  Ambrosius – Wraca na tor po długiej przerwie. Zadaniem tej gonitwy jest doprowadzenie go do formy na sezon w Treviso, który zaczyna się w listopadzie.

  Runa – Bardzo ciekawa klacz. W debiucie była druga tylko o krótki łeb, oczekuję od niej dużej poprawy. Czy to wystarczy na It’s Highest, nie wiem. To koń o wielkich możliwościach, wręcz deklasował rywali.

  Pretty King – Jako czterolatek pokazał, że jest bardzo dobrym koniem. Dwa razy wygrał, cztery razy był drugi. Mam nadzieję, że nie zepsuje tej statystyki.

  Her Him (w imieniu trenerki Ivany Porkatovej, z którą współpracuje na treningach) – Jest w wybornej formie. Zna Wrocław i profile przeszkód, więc wie, co go czeka. Ostatnio trochę się buntował, mam nadzieję, że tym razem tak nie będzie. W Merano zachowywał się normalnie, chociaż był tam pierwszy raz. Liczę, że pokaże się z dobrej strony, ale nie wierzę, żeby spełniał rolę faworyta, bo jest w stawce Molly Power, który wygrywał w Szwajcarii i był blisko drugi w Svenskt Grand National.

  Jet Fighter (trener Peter Maher powierzył mu konia pod opiekę na czas jego pobytu w Czechach) – Start w Wielkiej Pardubickiej był trochę na wyrost, miał być spełnieniem marzeń trenera. Dystans był zdecydowanie za długi, ostatnie 40 procent trasy koń tylko wiózł się. Bardzo ładnie zregenerował się po tamtym występie. W Pardubicach skakał bez problemu, we Wrocławiu także nie obawiam się o jego skoki. Spodziewam się dobrego występu z jego strony na krótszym dystansie.

  Emil Zahariev

  Zpigall – Ostatni wyścigu mu się nie ułożył, tym razem pojedzie na nim doświadczony dżokej i powinno być dobrze.

  Apfel Nonantaise – Pobiegnie na odpowiednim dla siebie dystansie i w swojej kategorii. Raczej będzie widoczna.

  Mageek – Poprzednio nie pokazał się tak jak chcieliśmy, a to dlatego, że rzadko biegał. Tym razem liczymy na poprawę, wyraźną.

  Black Greek – Super koń, liczymy na niego dość mocno, ale z debiutami to bywa różnie, jeden ekstra biega od początku kariery, inne nie, więc nie można jednoznacznie powiedzieć, jak będzie w jego przypadku, ale na pewno nie jest słabym koniem.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły