More

  Prosto ze stajni (21 października, Służewiec)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w najbliższą sobotę.

  Michał Borkowski

  El Pago Pago – Podobał mi się w ostatnim starcie. Wygląda na to, że zdjęcie okularów mu pomogło. Liczę na kolejny udany występ.

  Konspiracja – Miejsce, jakie ostatnio zajęła, nie było satysfakcjonujące, ale w końcówce nieźle galopowała. Dodatkowe 200 m będzie dla niej zdecydowanie korzystne i tym razem nie jest bez szans na płatne miejsce.

  Blue Bird – Obserwując mam pewne obawy, czy będzie chciał walczyć, bo za każdym razem gdy go konie mijały, odpuszczał. Być może to kwestia doświadczenia. Na tak krótkim dystansie wszystko będzie zależało od początku gonitwy.

  Ophelia’s Aidan – Na poziomie grupowym biega bardzo dobrze. Wyżej sobie nie poradził, ale tutaj znów powinien być blisko.

  Gensik – Jak się okazuje, długi dystans zupełnie mu nie przeszkadza. Myślę, że elastyczna bieżnia także. Prezentuje wysoką formę, więc jestem dobrej myśli przed tym startem.

  Clara Al Khalediah – Pierwotnie nie mieliśmy założeń, żeby ją zapisywać do tej gonitwy. Na jej korzyść przemawia korzystna waga, choć na pewno coś trzeba będzie dołożyć dżokejowi. Trudno ocenić szansę trzylatków w tej konfrontacji.

  Karam Muscat – Dystans wydaje się dla niego korzystny. Nie jest orłem, ale w tej stawce może powalczyć.

  Logman Muscat – Najsłabszy z tej trójki. Jego start stoi pod znakiem zapytania.

  Muhimin Muscat – Jest dość oporny, sam z siebie niewiele daje. Na płatnym miejscu powinien być.

  Maciej Janikowski

  Lady Monia – Z góry zakładamy, że to koń, który lepiej będzie radził sobie w przyszłości. Pokazywała, że to jeszcze nie dla niej czas, ale ostatnio się poprawiła. Galopuje jednostajnie, za to zrobiła już tyle półmachów, że zorientowała się już, o co w tym wszystkim chodzi. Najprawdopodobniej pobiegnie tylko raz w tym roku. Niektóre dwulatki potrafią ładnie przyspieszać, ona niekoniecznie, choć już nauczyła się trochę zabierać z końmi poprawiającymi, a pracowała z dobrymi Magnezją i Karinką. Sama z siebie jest dosyć chętna do galopowania, jednak potrzebuje równego tempa. Magnezja na pewno od niej chodziła lżej, ale Monia nie zostawała w tyle. To zupełnie inne konie, więc trudno je porównywać. Karinka i Magnezja przy niej były szczuplutkie, jej bliżej do naszego derbisty, ale taka gruba, jak on w wieku dwóch lat, nie była. Na jej niekorzyść przemawia to, że spotka się z końmi, które już biegały.

  Lady Jaguar – Ma przed sobą ciężki start ze względu na tor. Na szczęście mamy już październik, więc betonowy z pewnością nie jest, jednak ciągle liczymy na większy deszcz. Gdyby było mokro, to można ją liczyć, po suchym nie będzie jej łatwo. Jest dalej w wysokiej formie, biega w ważnych wyścigach, a ciągle utrzymuje się na wysokim poziomie.

  Via Fora – Najprawdopodobniej nie pobiegnie w tym wyścigu.

  Dalma – Raczej zostanie wycofana.

  Sharm El Sheikh – Podchodzę do tego wyścigu optymistycznie. Ostatnio dystans zrobił swoje, nie jest aż tak wytrzymały, żeby na trzy kilometry dać sobie tak dobrze radę radę, a Gensik czuł się doskonale. Na krótszych dystansach Sharm go pokonywał i ma szansę to powtórzyć, wcale nie jesteśmy na straconej pozycji. Sierpniowy występ też nie był dla niego dobry, bo nie odnalazł się w świetnej stawce na zbyt krótkim dla siebie dystansie. Ludzie pewnie będą się sugerować odległościami, ale według mnie wcale nie jesteśmy w beznadziejnej sytuacji. Nie przejął się tymi startami, a dostał sporo czasu na odpoczynek i teraz stać go na to, żeby pokazać się z lepszej strony.

  Janusz Kozłowski

  Marie More – Nie udał jej się ostatni start. Liczę, że tym razem spisze się lepiej i powalczy o niezłe płatne miejsce.

  Senlis – Poprzedni start nie był dla niego optymalnie dobrany. Wyścig był szybki, a on dopiero w końcówce się rozpędzał. Powinien pokazać się z lepszej strony.

  Donat FA i Wenzo – Fragnar wydaje się groźnym przeciwnikiem. Postaramy się powalczyć.

  Jamah Al Khalediah – Myślę, że w jego zasięgu jest niższe płatne miejsce.

  Wasmy Al Khalediah i Rasmy Al Khalediah – Będą wycofane.

  Małgorzata Łojek

  Malou – Trochę już odczuwa trudy sezonu i robi się zimowa. To najprawdopodobniej jej ostatni tegoroczny występ. Jest szczera i ambitna, więc i tak powinna być widoczna.

  Vulcaniya – W ogólnym rozrachunku zawiodła. Miała pojedyncze lepsze biegi, które dawały nadzieję na więcej, ale nie szła za ciosem. Nie odbieram jej szans na płatne miejsce, jednak trudno mi być optymistką w kontekście ewentualnej walki o zwycięstwo.

  Optimus Angel i Willis – Uważam, że oba robią stopniowe postępy.

  Silver Run – Solidny koń. Nie sprawia wrażenia zmęczonego sezonem, bo chyba nie daje z siebie wszystkiego. Na minus przemawia fakt, że trafił na trudniejszych rywali niż poprzednio.

  Emard – Pauzował z powodu niegroźnego urazu. Nie jest to sprzyjająca okoliczność, ale czuje się dobrze, więc zobaczymy, jak sobie poradzi.

  Ehssana – Jej start stoi pod znakiem zapytania.

  Claudia Pawlak

  Szara Eminencja – Powinna się poprawić. Dostała okulary, żeby się bardziej skupiła na bieganiu niż koniach wokół siebie.

  Latife – Czuje się wspaniale i nigdy nas nie zawiodła. Myślę, że tym razem nie będzie inaczej.

  Lindahls Anakin – Ma przed sobą ciężkie zadanie. Mam nadzieję, że wywalczy dobre płatne miejsce. Na ten moment nie mamy jeszcze jak porównać go ze starszymi końmi.

  Samra Awam – Prawdopodobnie zostanie wycofana.

  Emil Zahariev

  Cherie Noire – Mam nadzieję, że się poprawi, i to znacznie.

  Jeremys Iron – Powinien iść do przodu, nie jest złym koniem, a dystans jest dla niego w sam raz.

  Black de Saularie – W tej stawce powinien poradzić sobie bez problemu.

  Andrzej Laskowski

  Taymour – Utrzymuje stabilny poziom i powinien walczyć o czołowe miejsce w tej stawce.

  Invencja – To dobra klacz. Ma przynajmniej dwie groźne rywalki. O tej porze roku konie już szykują się do zimy, więc o wyniku bardziej może decydować forma niż klasa.

  Thalia – Ma trochę szybkości, co mogłaby wykorzystać na dystansie 1000 m. Z drugiej strony zdecydowana większość przeciwników ma już za sobą kilka startów, więc łatwo jej nie będzie.

  Wiaczesław Szymczuk

  Grzechu Warta – Pokazała, że ma spory potencjał. Stać ją na podtrzymanie dobrej passy. Niestety, dżokej, który już ją poznał, jedzie w swojej stajni.

  Mayki – Startuje grupę wyżej, jednak nie jest skazany na pożarcie. Powalczymy i jak najlepszy wynik.

  Amper – Stawka nie jest liczna, co dla niego jest korzystne. Nie wykazuje jednak takiej chęci do ścigania się, jak jego towarzysze stajenni – Pik i Mayki.

  Salih Plavac

  Belarda – Uważam, że to ciekawa klacz na przyszłość. Raczej nie jest gotowa, żeby już teraz walczyć o wygraną, więc traktuję ten start zapoznawczo. Da z siebie tyle, ile będzie chciała.

  Bat Eater – Wreszcie się przełamał. Zakładam, że tym razem nie powinno być gorzej. Doszło kilku groźnych konkurentów, ale powalczy o dobry wynik.

  Sergey Vasyutov

  Lex – Oceniam jego formę jako wysoką. Już pokazał, że ma spore możliwości. Powinien być w rozgrywce.

  Robert Małczuk (asystent Andrzeja Walickiego)

  Petra – Niezmiennie czuje się bardzo dobrze. Jest w odpowiedniej dyspozycji i powinna walczyć o zwycięstwo.

  Robert Świątek

  Zhuyrik – Po raz pierwszy pobiegnie w Warszawie. Musi biegać gonitwy międzynarodowe, a jego przyszłość raczej będzie powiązana z gonitwami płotowymi. Trafił bardzo mocną stawkę i będzie mu ciężko. Jego docelowym wyścigiem jest Sac-a-Paper.

  Małgorzata Pilipczuk

  Impreza – Szukamy na nią pomysłu. Kinga już wie co ma robić, zorientowała się, jak Impreza zachowuje się w wyścigu. Klacz na treningach spisuje się świetnie, jak zwykle, a na ile się to przełoży, zobaczymy.

  Kamila Urbańczyk

  Ben Mark – Odczuwa skutki startów na długich dystansach. Jest już trochę zmęczony, więc będę zadowolona z każdego płatnego miejsca.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły