More

  Trzy francuskie czwórki z wysokimi pulami w piątek w Traf Online

  Podczas najbliższego weekendu zostaną rozegrane ostatnie już w tym sezonie gonitwy na Służewcu i na Partynicach. Sezon jednak się nie kończy, w Traf Online do końca roku można oglądać i obstawiać wyścigi z Francji. W piątek zostały przewidziane trzy gonitwy, w których można obstawiać trzy czwórki (godz. 15.25, 16.27 i 16.37) z wysokimi pulami gwarantowanymi 2366 zł. W piątkowej ofercie jest też kwinta (gonitwy 6-10) z gwarantowaną pulą 1466 zł. Dziś w ofercie Traf Online jest 13 biegów (pierwszy o 13.40, ostatni o 18.03) z trzech francuskich torów: Saint-Cloud (gonitwy płaskie), Compiegne (płotowe i przeszkodowe) Le Croise-Laroche (kłusaki).

  Jedna z czwórek z pulą gwarantowaną 2366 zł będzie w piątek o godzinie 16.37 w wyścigu na paryskim torze Saint-Cloud – Prix d’Ablis, handicapie divise klasy trzeciej na 2000 metrów dla czteroletnich i starszych koni. Wystartuje aż 17 koni (nr 5 Insignia of Rank został wycofany).

  W porannych notowaniach umiarkowanym faworytem gonitwy (kurs około 6:1) był z nr 16 Orange Vif, na którym pojedzie Ronan Thomas z korzystną wagą 56 kg. Czteroletni wałach na 35 startów wygrał 3 wyścigi i 112 tysięcy euro. W tym roku jest niesamowicie eksploatowany, to będzie już jego siedemnasty start. Ostatnio był szósty w podobnym handicapie na Saint-Cloud.

  Dość wysoko (kurs około 7:1) stoją też szanse klaczy z nr 6 Henouville, na której pojedzie sam czempion dżokejów Maxime Guyon (waga 58 kg). Pięcioletnia córka Rajsamana na 24 starty w karierze, wygrała raz. Jest w niezłej formie, w dwóch ostatnich startach dwukrotnie była trzecia.

  Henouville. Fot. Canal Turf

  Spośród koni z wyższymi wagami (59-60 kg) mogą się liczyć: z nr 2 Full Flow, córka francuskiego derbisty Le Havre, pod Alexisem Pouchinem oraz z nr 3 Stormy Night, na której pojedzie Mickael Barzalona. Z kolei utalentowana amazonka Delphine Santiago będzie starała się wykorzystać niską wagę jaką poniesie z nr 14 sześcioletni wałach Waldkauz (55 kg), notowany około 12:1.

  W czwartek trenowany w Chantilly przez Alicję i Roberta Karkosów trzyletni Kahraman zajął piąte miejsce w Prix du Grand Camp LR na 2400 metrów na torze Lyon-Parilly. To wyścig, który dwa lata temu wygrał Night Tornado, dwukrotny koń roku w Polsce.

  Synteza typów w mediach: 3-11-7-2-1

  Program wszystkich piątkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Orange Vif. Fot. Turfomania

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły