More

  Wtorek w Trafonline

  Wtorkowa oferta Trafonline obejmuje 15 gonitw z czterech torów. Folbluty będą rywalizowały w Chantilly (od 13:50 do 16:10) oraz w Pornichet (16:45-17:55), a kłusaki w Reims (14:07-15:52) i na Vincennes (17:03-18:13).

  W programie są cztery czwórki z pulami gwarantowanymi w wysokości 2 666 zł.

  Pierwsza z czwórek zostanie rozegrana na otwarcie transmisji w Chantilly o 13:50. Jest to gonitwa z cyklu Quinte +, której pogłębioną analizę, wraz z wypowiedziami trenerów znajdziemy na stronie Equidii, pod adresem: https://tiny.pl/cngk4

  My zajmiemy się omówieniem ostatniej gonitwy dnia – Prix des Castres (18:13).

  Jest to wyścig dla 4-letnich kłusaków rozgrywany na 2100m z autostartu. Po wycofaniu Juliano de Play (9) na starcie pozostało 17 koni.

  Pierwszym wyborem ekspertów z Equidii i zdecydowanym faworytem w przedpołudniowych notowaniach w totalizatorze jest Just Remember (4). Ogier w ostatnim starcie był faworytem, ale zagalopował przy wyjściu na prostą finiszową. W chwili dyskwalifikacji prowadził i wszystko wskazywało, że wygrałby tę gonitwę. Tym razem w jego przypadku nastąpiły dwie zmiany. Po pierwsze w kuciu – ostatnio biegł podkuty na cztery nogi, tym razem będzie miał zdjęte tylne podkowy (w poprzednim starcie wygrał z takim balansem). Druga zmiana dotyczy powożącego – nieobliczalnego Benjamina Rocharda zastąpi bardzo doświadczony i solidny Anthony Barrier. W naszej ocenie jest to główny faworyt gonitwy, zwłaszcza że wylosował korzystny numer startowy.

  Kolejne liczone konie: Jet de Cahot (5) i Just Me Dieschoot (6) wygrały swoje ostatnie starty, ale w dłuższym okresie ich forma była bardziej zmienna. Można się domyślać, że wysokie lokaty w prognozach podyktowane są nie tylko wynikami koni, ale również dobrymi pozycjami na starcie. W przypadku Just Me Dieschoot (6) na plus trzeba też zaliczyć wygraną z autostartu, co w stawce koni mających bardzo małe doświadczenie z tą metodą startu jest warte odnotowania.

  Benjamin Rochard rozstał się z Just Remember, ale nie pozostał bez zatrudnienia w tej gonitwie. Został zaangażowany do sulki Jacobsona (7). W naszej ocenie zarówno koń, jak i powożący są nieprzewidywalni, a w związku z tym możemy się spodziewać wszystkiego po tej parze. Francuzi zwracają uwagę, że koń trafił na świetny zapis, ponieważ brakuje mu tylko 10 Euro do górnego limitu wygranych.

  Kolejny w prognozie – Janko Haufor (18) jest interesującym koniem, ale odległy numer na starcie nie ułatwi mu zadania na tak krótkim dystansie. Wałach dobrze prezentował się na torach uważanych za prowincjonalne. W jego sulce zobaczymy trenera Christiana Bigeona, który drugiego swojego konia – Jizou d’Etang (10) powierzył Damienowi Bonne. Jizou posiada pewien potencjał, ale nie jest koniem łatwym do jazdy, a do tego lepiej radzi sobie na torach prawoskrętnych.

  W naszej ocenie na sprawienie niespodzianki stać Julius’a d’Alci (2), który wylosował dobry numer, ma pozytywne doświadczenia z wyścigami rozgrywanymi z autostartu, a do tego prezentuje solidną formę.

  Nasza prognoza: Just Remember (4) – Just Me Dieschoot (6) – Julius d’Alci (2) – Jacobson (7)  

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły