More

  Kumulacja czwórki rozbita, ale w piątek też jest o co walczyć

  W trzecim czwartkowym podejściu udało się graczom ustrzelić skumulowaną czwórkę. Szczęśliwe okazały się dwa kupony – za każdy z nich zapłacono 2231 zł. To niebagatelna suma, zważywszy na to, że zwycięstwo na torze Vincennes odniósł faworyzowany Je Te Cherche, a o kolejne miejsca walczyły cztery najbardziej do niego podliczane konie. W piątkowej transmisji Traf Online będziemy śledzić rywalizację w dwunastu gonitwach rozgrywanych na trzech hipodromach. Najatrakcyjniejsze dla typerów będą czwórka z gwarantowaną pulą 2366 zł oraz kwinta – 1466 zł.

  W pierwszej części dnia, od godziny 13.58 do 16, zobaczymy 8 wyścigów płaskich, odbywających się przemiennie w Saint-Cloud oraz Nancy. Cztery ostatnie transmitowane biegi przeznaczone będą dla kłusaków (Pont de Vivaux w Marsylii) i to właśnie w jednym z nich, gonitwie 10, warto typować wspomnianą czwórkę. Postaramy się przybliżyć Państwu uczestników tego wyścigu w dalszej części artykułu. Kwinta rozpocznie się w przedostatnim biegu płaskim, w którym wystartuje trenowany przez Alicję i Roberta Kaskosów American Hope (gonitwa 7, godz. 15:43).

  American Hope ma jeden z najwyższych handikapów w stawce, ale jest także jednym z zaledwie trzech trzylatków, które zmierzą się z liczną grupą koni starszych. W pierwszej połowie tego roku trenował w barwach stajni Fedaia Kahramana u trenera Bohumila Nedorostka. Wygrał w Niemczech dwa wyścigi na dystansie 1600 m – w Kolonii i Baden-Baden. 1 lipca wystartował w gonitwie Listed na Chantilly, ale się nie policzył. Po tym starcie został zakupiony przez Cemila Durana i trafił do stajni Karkosów. Wystartował w gonitwie G3, zajmując 8. miejsce, z nie tak wielką stratą do czołówki. Następnie wygrał wyścig sprzedażowy w Craon. Dwa ostatnie biegi w dużych handikapach zakończyły się zajęciem dalszych lokat (12 i 8).

  Poniesie pod Alexisem Pouchinem umiarkowaną wagę 57 kg. Wyścig powinien być mniej wymagający niż poprzednie, więc nie można wykluczyć dobrej postawy American Hope’a, chociaż porannych notowaniach jego szanse oceniane są bardzo nisko (29 do 1), w gronie trzech outsiderów. Umiarkowanym faworytem jest biegnący pod najniższą wagą Morsan, a w dalszej kolejności liczone są dla odmiany trzy konie najbardziej obciążone: Shielding, Antharis oraz Dantes.


  Godz. 16:53 – PONT DE VIVAUX – Prix de Sainte Marguerite (kłusaki, 2650 m, 17 000 €)

  To wyścig handikapowy niższej kategorii, więc uczestnicy nie mają szczególnych osiągnięć. Pobiegną wyłącznie czterolatki, które będą podzielone na dwie grupy. Pierwsza ósemka ruszy w dystans 2650 m, pozostali uczestnicy będą mieli do pokonania o 25 m więcej.

  Biorąc pod uwagę całą karierę, a także ostatnia formę, wyróżnia się startujący z ostatnim numerem Jorge Arthur (16). Ma za sobą przyzwoite występy w wieku dwóch lat. W czerwcu wrócił na bieżnię po półrocznej przerwie i nie szło mu najlepiej, jednak w ostatnich tygodniach jest dobrze dysponowany. 20 października finiszował na drugim miejscu w podobnym wyścigu, także na torze w Marsylii. Dużo mniej przewidywalny jest startujący obok niego Just Sixty One (15), który albo wygrywa (dokonał tego trzykrotnie), albo nie mieści się w pierwszej czwórce (tylko raz był trzeci). Akurat na Lazurowym Wybrzeżu szło mu nieźle (jedna wygrana i jedno trzecie miejsce).

  Naprawdę niezłe wyścigi mają w swoim CV klacze: Jetrovna du Vivier (9), Joncquiere (11) oraz Joy Margot (14), jednak przerwy w startach trochę wybiły je z rytmu. W zimie szczególnie dobre wrażenie sprawiała ta ostatnia, natomiast kariera Jetrovnej zapowiadała się rewelacyjnie, gdy miała trzy lata. Niewykluczone, że postarają się o niespodziankę, bo wiele wskazuje na ich spore możliwości. June de Rougemont (10) w kwietniu wygrała na tym torze, co przemawia na jej korzyść, niestety, potem długo pauzowała i jej forma jest niewiadomą. Solidny poziom prezentuje Jais de Picdom (13), kandydująca do płatnej lokaty, natomiast bez większych sukcesów dotąd biega wałach Jo de Cazoulene (12), mający sporo doświadczenia w gonitwach pod siodłem.

  Przyjrzyjmy się grupie startującej z przodu. Nie zachwycają swoją dyspozycją w ostatnim czasie Jersey Ace (1), Jazz Linois (4), Juvenile Cup (7) oraz Judex de Cuy (8), przy czym pierwsza dwójka w przeszłości pokazywała się całkiem dobrze, a Juvenile Cup miał udany poprzedni bieg, co może sygnalizować zwyżkę formy. Jolly Mado (2) i Java d’Ecajeul (6) miewają przebłyski, ale też łapią sporo dyskwalifikacji, co zmniejsza zaufanie, jakim można je obdarzyć. Ostatnia dwójka – Jeanne de Pelmer (3) i Jipanga de Nile (5) radzą sobie średnio, ale są stabilne, więc mogą spróbować dość prawdopodobne potknięcia konkurentów i powalczyć o płatne lokaty.

  Prognoza Traf News: Jorge Arthur (16) – Jais de Picdom (13) – Just Sixty One (15) – Jolly Mado (2)

  Prognoza Equidii: Jolly Mado (2) – Jorge Arthur (16) – Just Sixty One (15) – Java d’Ecajeul (6) – Jais de Picdom (13)


  Oto cały program dnia.

  Krzysztof Romaniuk

  Na zdjęciu tytułowym hipodrom Pont de Vivaux (fot. tourisme-marseille.com)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły