More

  Trzy szanse na trafienie czwórki we wtorek w Traf Online

  Dzisiejsza oferta Trafonline.pl obejmuje 14 gonitw z trzech torów. Dzień rozpoczniemy o 13:25 w Lyonie, gdzie tym razem będą rywalizowały kłusaki. Dwadzieścia pięć minut później ruszy Chantilly z gonitwą objętą zakładem czwórki, a pod koniec dnia przeniesiemy się na paryski Vincennes.

  Spośród trzech dzisiejszych czwórek dwie zostaną rozegrane na Vincennes: o 17:20 i 17:55. To właśnie na tym torze w ostatnich dniach polscy gracze wykazali się dobrą skutecznością. Wczoraj szczęśliwiec, który poprawnie wytypował kolejność pierwszych czterech koni na celowniku, zgarnął 2477 zł. Dzisiaj w pulach gwarantowanych będzie po 2555 zł, więc jest o co walczyć.

  Do omówienia wybraliśmy gonitwę na torze Chantilly – Prix de Beauvais (13:50)

  Jest to wyścig handicapowy rozgrywany na dystansie 1600 m po całorocznej nawierzchni – PSF.

  W roli faworyta wystartuje Cosmo Beau (10), który ostatnio co prawda przegrał w gonitwie o zbliżonych warunkach ze startującymi tu: Big Logiem (1) i Haleine (4), ale był wówczas zamknięty i Maxime Guyon dwukrotnie musiał go wstrzymywać. W przypadku Big Loga (1) niesprzyjającą okolicznością będzie zwiększenie różnicy w wagach, między nim a pozostałymi rywalami, o dodatkowe 3,5 kg.

  Reporterom Equidii udało się uzyskać informacje od trenerów Big Loga (1) i Haleine (4). Pauline Prod’Homme uważa, że Big Log utrzymuje się w wysokiej formie i mimo dodatkowych kilogramów wierzy, że jest w stanie ponownie zwyciężyć.

  Mikel Dezangles również pozytywnie ocenia kondycję Haleine i liczy na powtórzenie wyniku, ale zwraca uwagę, że tym razem jego klacz wylosowała nie najlepszy boks startowy.  

  Z niewielką stratą do wyżej wymienionej trójki finiszowały ostatnio: Le Freinay (11), Madigan (7) i Okapina’s Light (14). Le Freinay (11) i Okapina’s Light (14) wylosował wysokie numery boksów startowych, co nie ułatwi im zadania w dzisiejszej gonitwie.

  Więcej szczęścia miał Madigan (7), który ruszy z piątego boksu. Wydaje się, że przenosiny z nawierzchni trawiastej na syntetyczną sprzyjają mu, ponieważ w końcu pokazał się z dobrej strony na poziomie handicapowym.

  Stosunkowo wysoko w prognozach Equidii znajduje się Giraffe (9), ale w jej przypadku mamy sporo wątpliwości. Klacz biegała na bardzo różnych dystansach i trudno ją uznać za specjalistkę od mili. W opinii trenera klacz dobrze czuje się na nawierzchni PSF, ale patrząc w jej karierę, na sztucznej bieżni spisywała się raczej przeciętnie. Również Cristian Demuro nie ma ostatnio dobrej passy – ostatni wyścig wygrał we Francji tydzień temu.

  Pozytywnie wypowiada się trener Fabrice Vermeulen o Hoxtonie (5), który wydaje się w niezłej formie, wylosował dobry boks startowy, a w przeszłości dobrze radził sobie na nawierzchni syntetycznej. To będzie nasz dzisiejszy fuks do czwórki.

  Progoza Trafnews: Cosmo Beau (10) – Big Log (1) – Hoxton (5) – Madigan (7)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły