More

  Siódme zwycięstwo we Francji konia po polskim Tunisie, w czwartek w Traf Online kumulacja w tripli i wysokie czwórki

  W czwartek w Traf Online można oglądać i obstawiać 17 gonitw z Francji (pierwsza o 13.25, ostatnia o 18.15), w trzech z nich – oprócz standardowych zakładów – można typować czwórki (godz. 13.55, 16.45 i 17.55) z pulami gwarantowanymi 2888 zł. Od pierwszej gonitwy jest kumulacja w tripli z pulą wyjściową ponad 1500 zł. W środowej ofercie są też dwie kwinty z minimalną pulą 1414 i 1888 zł. Obejrzymy biegi z trzech francuskich torów: Chantilly (gonitwy płaskie) oraz Paris-Vincennes i Graignes (kłusaki).

  Skumulowana pula w tripli (gonitwy 1-3) zaczyna się w czwartek od wyścigu o godzinie 13.25 w Chantilly – Prix de la Croix Saint-Rieuil, conditions maiden na 1600 metrów dla dwuletnich klaczy (pula nagród 30 tysięcy euro, w tym połowa dla właściciela zwyciężczyni). Wystartuje 11 koni.

  W porannych notowaniach dość mocną faworytką gonitwy (kurs około 2,5:1) była z nr 4 Grappa (Elvstroem – Monicker po Manduro) w treningu Henriego Pantalla. W siodle champion dżokejów we Francji Maxime Guyon. W debiucie 27 października w Angers Grappa zajęła drugie miejsce w maiden na 1600 m (przegrała krótko), więc nic dziwnego, że jest faworytką.

  Drugim koniem w notowaniach (kurs około 4:1) jest z nr 1 ciekawa rodowodowo Al Kamlah (Shalaa – Ajayeb po Frankel), trenowana przez mistrza Andre Fabre’a, a pojedzie na niej Mickael Barzalona. Klacz wyhodowana przez katarską stajnię Al Shaqab w debiucie 24 czerwca była szósta w Compiegne na 1400 m. Jej forma po tak długiej przerwie jest zagadką, ale trener pozytywnie się o niej wypowiada.

  Kolejnym podliczanym koniem (kurs około 7:1) jest z nr 8 Zamanie (Zarak – Dance In The Moon po Sea The Moon), którą Miroslav Rulec trenuje dla kazachskiego biznesmena Raszita Szajkudinowa. W siodle Stephane Pasquier. Zamanie biegała dwa razy i były to solidne występy, zajęła trzecie i piąte miejsce.

  Jak zawsze trzeba uważać na konia, na którym pojedzie znakomity Christophe Soumillon. Będzie to z nr 5 (kurs 13:1) mocna roowodowo Asturias (Siyouni – Amahitee po Galileo), należąca do renomowanej Haras d’Etreham. W debiucie w sierpniu w Deauville była ósma (ostatnia), ale w silnej stawce i należy od niej oczekiwać progresji.

  Synteza typów w mediach: 4-8-1-3

  Polskiej hodowli Tunis wygrał na francuskich torach w gonitwach płotowych ponad 600 tysięcy euro

  Coraz lepiej biegają we Francji konie po wyhodowanym w Iwnie ogierze Tunis (Estejo – Tracja po Llandaff). W środę odnotowaliśmy już siódme zwycięstwo jego przychówku, a są to dopiero pierwsze trzylatki po nim. Kikea du Mou wygrała płaską gonitwę conditions na 3000 metrów na torze Angers dla klaczy wysokiej półkrwi (12 tysięcy euro za pierwsze miejsce).

  9 lipca pierwszy przychówek Tunisa odniósł zwycięstwo we Francji – był to wysokiej półkrwi wałach King d’Alene, który wygrał wyścig płaski (tzw bumper – bieg przygotowawczy do gonitw płotowych). 29 października dwa pierwsze konie po Tunisie wygrały gonitwy płotowe – Saint Tunis w Nancy i Kiss Langy w Argentan. 20 listopada klacz poszła za ciosem i dowolnie o 6 długości zwyciężyła w Prix de Macherin, conditions klasy trzeciej na 3550 m w Fontainebleau (pula nagród 53 tysiące euro).

  Program wszystkich czwartkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Siyouni, ojciec klaczy Asturias

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły