More

  Skumulowane pule w tripli i w kwincie, czyli francuski czwartek z Traf Online

  Czwartek na francuskich torach rozpocznie się w Traf Online od mocnego uderzenia. Już w pierwszej gonitwie o godzinie 13.50 jest możliwość obstawiania czwórki z wysoką pulą gwarantowaną 2888 złotych. Od pierwszej gonitwy jest też tripla ze skumulowaną pulą, w której na starcie jest ponad 1950 zł, więc można oczekiwać, że dojdzie ona do około 3000 zł. W czwartek w Traf Online można oglądać i obstawiać 16 gonitw z Francji (ostatnia o 18.15), w trzech z nich – oprócz standardowych zakładów – można typować czwórki (oprócz pierwszej gonitwy także o 17.20 i 17.55) z minimalnymi pulami 2888 zł. Kumulacja, z pulą wyjściową ponad 1700 zł, w czwartek jest również w kwincie (gonitwy 7-11), a kolejna szansa na trafienie kwinty będzie też w wyścigach nr 12-16. Obejrzymy dziś biegi z trzech francuskich torów: Lyon La Soie (gonitwy płaskie), Compiegne (płotowe i przeszkodowe) oraz Paris-Vincennes (kłusaki).

  Pierwsza tripla ze skumulowaną pulą obejmuje dwie gonitwy dla kłusaków na torze Paris-Vincennes (o godz. 13.50 i 14.25), a także wyścig przeszkodowy klasy Listed w Compiegne o godz. 14.07. Pierwsza gonitwa w czwartek w Trafonline.pl to Prix de Bourigny na 2100 metrów, która jest rozgrywana we Francji w ramach gry quinte+ i wystartuje w niej aż 16 czteroletnich i pięcioletnich kłusaków, więc o wytypowanie zwycięzcy nie jest łatwo.

  W przedpołudniowych notowaniach dość mocnym faworytem (kurs około 3,5:1) był z nr 1 Charmy Charly As. Ten pięcioletni wałach jest w kapitalnej formie, wygrał bowiem trzy swoje ostatnie wyścigi, wszystkie właśnie na torze Paris-Vincennes, w tym 19 listopada, też na dystansie 2100 m.

  W bardzo wysokiej formie jest również pięciolatek z nr 3 (kurs około 7:1) Karat River, który w ośmiu ostatnich startach wygrał dwa razy, cztery razy był drugi i dwa razy trzeci. Największe szanse powalczyć z tymi kłusakami mają chyba z nr 7 Castor The The Star i z nr 14 Gericault, które jednak prezentują dużo bardziej zmienną formę.

  Charmy Charly As. Fot. Equidia

  Synteza typów w mediach: 7-1-3-16

  Drugim wyścigiem w pierwszej czwartkowej tripli będzie o godzinie 14.07 w Compiegne przeszkodowy wyścig Prix Roger Saint (Listed) na 3450 metrów dla czterolatków z pulą nagród 95 tysięcy euro. Wystartuje 8 koni, bardzo wyrównana stawka, dość powiedzieć, że około południa wszystkie konie mieściły się w przedziale kursów od 4,5:1 do 11:1, więc w zasadzie wszystko zdarzyć się może.

  Najmocniej liczony (kurs około 4,5:1) jest z nr 7 dobry rodowodowo Whiplash du Mathan (Kapgarde – Groove du Mathan po Network), ale to koń podwyższonego ryzyka. Z czterech ostatnich wyścigów, trzech nie ukończył, a raz był trzeci w gonitwie klasy pierwszej na torze Auteuil. Dokładnie rok temu zajął jednak drugie miejsce właśnie w Compiegne w przeszkodowym wyścigu Listed na 3450 m.

  Wśród koni, które mają największe szanse go pokonać, są z nr 3 Jojo Lapin, z nr 4 Vision du Rheu oraz z nr 5 Captain du Berlais, który ma najwyższy handicap w tej stawce (67,5), a w siodle doświadczonego dżokeja Angelo Zulianiego i też jest synem cenionego w gonitwach stiplowych ogiera Kapgarde, a na dodatek wnukiem Trempolino, zwycięzcy Nagrody Łuku Triumfalnego.

  Synteza typów w mediach: 3-7-6-5

  Pierwszą triplę kończy o godzinie 14.25 na torze Paris-Vincennes – Prix de Villefranche, gonitwa dla kłusaków (pięcioletnich klaczy) na dystansie 2700 metrów. Będzie to wyścig z jeźdźcami w siodle. Na starcie stanie 11 klaczy.

  Z dużymi szansami na zwycięstwo wystartuje z nr 7 (kurs około 3:1) In Love de Blary, która na 22 starty w karierze wygrała 5 wyścigów, w tym zwyciężyła w swoim ostatnim występie 28 października właśnie na paryskim torze na zbliżonym dystansie 2850 m. W niedawnych występach swoje wyścigi wygrywały też jej najgroźniejsze rywalki, z nr 11 Isis de Paradis i z nr 8 Iresine du Lupin.

  Synteza typów w mediach: 11-7-3-8

  Program wszystkich czwartkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Whiplash du Mathan. Fot. Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły