More

  Trzy szanse na trafienie skumulowanej czwórki. Wtorek w Traf Online

  Przedświąteczny wtorek na antenie Trafonline.pl zapowiada się bardzo smakowicie. Będą aż trzy szanse na trafienie skumulowanej czwórki, której pula startowa wynosi ponad cztery tysiące złotych! Do jakiego poziomu urośnie? To już wyłącznie w rękach graczy i kibiców wyścigów konnych, którzy przeznaczą swój czas na typowanie i oglądanie wyścigów z Francji.

  A będzie się działo. Program rozpocznie się o 13:25 wyścigiem kłusaków z Bordeaux, na który zostały przeniesione pule z wczorajszych nietrafionych: dwójki i tripli. Chwilę później – o 13:50 rozegrany zostanie wyścig płotowy w Pau. To będzie pierwsza szansa na trafienie czwórki. W związku z tym, że jest to gonitwa z cyklu Quinte + obszerny opis, wraz z wypowiedziami trenerów znajdą Państwo na stronie francuskiej Equidii: https://tiny.pl/cs2d4

  Pierwsza część transmisji realizowana będzie z dwóch wyżej wymienionych torów leżących w zachodniej Francji. W Bordeaux będą królowały kłusaki, a w Pau głównie specjaliści od skoków, chociaż mityng kończący się o 16:10 zamknie wyścig płaski.

  W drugiej części dnia przeniesiemy się na paryski Vincennes (kłusaki, pierwszy wyścig o 16:28) i marsylski Pont de Vivaux (płaskie, start o 16:28).

  Do omówienia wybraliśmy wyścig kłusaków rozgrywany na Vincennes – Prix de Pons (17:03).

  Jest to gonitwa dla 4-letnich ogierów i wałachów, które w karierze wygrały sumę nagród poniżej 47 000 euro. Konie ruszą z „autostartu”.

  Zapisanych zostało aż 18 koni i w porannych notowaniach uwzględniana jest pełna stawka, więc prawdopodobnie nie będzie żadnych wycofań.

  Faworytem ekspertów Equidii jest powożony przez Francka Nivarda Jacarando (3), chociaż zaznaczają, że wybór padł głównie ze względu na korzystniejszy numer startowy od równie cenionego Jaha Man du Pont (7), w którego sulce po raz pierwszy od stycznia zasiądzie sam Jean-Michel Bazire.

  Nie wnikając w ocenę dokonań tej dwójki, możemy znaleźć dla nich wspólny odnośnik, którym będzie Jytrace de Houelle (9). Na początku grudnia pokonał on bardzo wyraźnie powożonego wówczas przez Davida Thomaina Jacarando (3), natomiast tydzień wcześniej nieznacznie przegrał z powożonym przez Nicolasa Bazire’a Jaha Man du Pont (7). Wyścigi konne to nie matematyka, ale porównując te wyniki i biorąc pod uwagę zmianę jazdy na Jaha Man du Pont (7) na Bazire’a seniora, to jemu przyznamy rolę faworyta.

  Uważni kibice jednak zwrócą uwagę, że Jacarando (3), gdy przegrywał z Jytrace de Houelle (9), startował w podkowach (co w nomenklaturze kłusaczej, w uproszczeniu, można nazwać oszczędzaniem konia), a tym razem pobiegnie rozkuty (co z kolei oznacza próbę wydobycia wszystkiego, co jest w koniu).

  Cała wyżej wymieniona trójka ma już pewne doświadczenie z autostartem, czego nie można powiedzieć o liczonym przez Equidię w trzeciej kolejności Joyau Jicee (6). Kolejnym znakiem zapytania w odniesieniu do podopiecznego Anthonego Dolliona jest stosunkowo krótki dystans. Joyau Jicee specjalizował się dotąd w nieco dłuższych dystansach. Na plus trzeba zapisać wysoką i stabilną formę w ostatnim czasie.

  Interesującymi końmi są startujące na dwóch biegunach: Juan Carlos Gifont (1) i Jackson Haufor (18). Ze względu na wylosowane numery oba będą potrzebowały trochę szczęścia. Juan Carlos Gifont (1) w przypadku przegranego startu (a jest to bardzo prawdopodobne) zostanie zamknięty przy bandzie. Pytaniem jest, czy przed nim znajdzie się koń, który go pociągnie do przodu, czy też przystopuje?

  Jackson Haufor (18) ruszy natomiast z drugiego rzędu, najbardziej po zewnętrznej i trudno będzie mu zająć dobrą pozycję w dystansie. W podobnej sytuacji znajduje się równie utalentowany Jim Cade (17). Para ta, pod koniec listopada kończyła wyścig niemal równo z liczonymi dzisiaj: Jaha Man du Pont (7) i Jytrace de Houelle (9).

  Wysoko we francuskich notowaniach znajduje się Joker de Choisel (8), który po dwóch dyskwalifikacjach ostatnio wypadł nieźle. Ogier dobrze czuje się na Vincennes, czego dowodem jest wygrana w jednym dotychczasowym starcie na tym obiekcie – w marcu tego roku. Rekordem jednak ustępuje najgroźniejszym rywalom.

  Prognoza Traf News: Jaha Man du Pont (7) – Jacarando (4) – Jytrace de Houelle (9) – Jim Cade (17)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły