More

  W środę Traf Online ponad 6 tysięcy złotych w czwórce, skumulowane pule także w trójce, tripli i w kwincie

  To będzie francuska środa pod znakiem kumulacji w Traf Online. Największe zainteresowanie zapewne wywołają czwórki. Już w pierwszej gonitwie na torze Paris-Vincennes (godz. 13.55) jest kumulacja w tym zakładzie z pulą wyjściową ponad 6000 złotych. Tego dnia będą jeszcze dwie szanse na trafienie czwórki – o godz. 14.47 i 18.15. W pierwszej gonitwie kumulacja jest również w trójce, pula na starcie wynosi około 1000 zł. We wtorek na koniec dnia nikt też nie trafił tripli, więc zaczniemy środę od kumulacji w tym zakładzie (pula wyjściowa około 900 zł). Jakby tego było mało, kumulacja jest także w kwincie (gonitwy 1-5) z pulą rozpoczynającą się od ponad 2500 zł. W ofercie Trafonline.pl jest 16 gonitw z Francji (ostatnia o godz. 18.15) z trzech torów: Deauville (gonitwy płaskie) oraz Paris Vincennes i Cagnes-sur-Mer (kłusaki). Do końca grudnia na użytkowników Trafonline.pl czekają bonusy od 10 do 200 złotych. W środę można uzyskać bonus 50 zł.

  Już po zakończeniu przyjmowania zakładów w Traf Online, niejako na deser, w wieczornej sesji polscy kibice będą mogli pokibicować koniowi trenowanemu przez rodaków. Alicja i Robert Karkosowie wystawiają w Deauville (nawierzchnia PSF, pula nagród 30 tysięcy euro) o godz. 19.15 w Prix du Merlerault, wyścigu conditions na 1300 metrów dla koni, które nie wygrały gonitwy, dwuletniego ogiera (Invincible Army – Babbette po Cape Cross), który należy do tureckiego milionera Fedaiego Kahramana. Na Mister Ganie pojedzie Thomas Trullier, którego polscy kibice pamiętają z występu w Derby 2023 na Służewcu, gdy na Saanen zajął trzecie miejsce.

  Mister Gan w tym roku, na aukcji Breeze Up, organizowanej przez Goffs, kosztował aż 60 tysięcy funtów. Wziął udział w pięciu wyścigach na brytyjskich torach, ale nie nie uzyskał dobrych wyników (jego rating to tylko 54 funty). Gdy został ponownie wystawiony na aukcję, tym razem Tattersalls, kosztował tylko 6,5 tysiąca euro. W swoim ostatnim wyścigu w Anglii, w Newcastle, trochę poprawił i zajął trzecie miejsce. Stawka była liczna (12 koni), a do zwycięzcy zabrakło mu tylko pół długości. Jednak był to wyścig zaledwie klasy szóstej.

  Po tym wyścigu został zakupiony przez Kahramana i przeniesiony do treningu do Chantilly do stajni prowadzonej przez Polaków. W debiucie we Francji pokazał się z dobrej strony. 6 grudnia w Deauville zajął pod Trullierem czwarte miejsce (w stawce aż 14 koni) w gonitwie sprzedażowej na 1300 metrów, niewiele tracąc do trzech koni przed nim i pokazując piękne przyspieszenie. Jego poranne notowania były dość niskie (kurs 32:1).

  W środę w Deauville wystartuje koń, którego dobrze znają miłośnicy wyścigów konnych w Polsce, bo wielokrotnie biegał na Służewcu i we Francji, a obecnie jest trenowany w Hiszpanii. Pięcioletni Abelard F (Belardo – Art Story po Galileo) w treningu Karkosów 31 marca tego roku wygrał swoją pierwszą gonitwę we Francji. Po wyścigu sprzedażowym Prix de la Butte Aux Gens D’Armes na dystansie 1400 metrów w Chantilly ogier własności Krzysztofa Goździalskiego został sprzedany za 17,5 tysiąca euro. Kupił go Hiszpan Pedro a Mateos.

  W sezonach 2021-2022 Abelard F biegał w Polsce w treningu Krzysztofa Ziemiańskiego (wcześniej startował we Francji). W ubiegłym roku trzy razy brał udział w gonitwach pozagrupowych, w Nagrodzie Jaroszówki wywalczył płatne, piąte miejsce. Pod koniec lipca wystartował w gonitwie drugiej grupy, którą wygrał pewnie (w sumie w Polsce zwyciężył trzykrotnie). Jesienią wrócił do ścigania, ale już we Francji.

  Abelard F wygrywa gonitwę na Służewcu w barwach Krzysztofa Goździalskiego

  W Hiszpanii Abelard F startował w tym roku cztery razy, trzykrotnie zajmował płatne miejsca na torach w Madrycie i San Sebastian. Dwa ostatnie starty, we wrześniu i październiku, miał we Francji, gdzie zajmował trzecie i piąte miejsce w sprinterskich handicapach w Pau i Marsylii. W środę w Deauville wystartuje o godz. 19.45 w Prix du Chalet Mozin, wyścigu sprzedażowym klasy czwartej na 1500 m. Jest wystawiony za 12 tysięcy euro. Poranny kurs na jego zwycięstwo to 13:1.

  W środę w Traf Online będą trzy szanse na trafienie czwórek. Gdyby w pierwszych dwóch takich gonitwach nikomu ni udało się trafić czwórki, to o godz. 18.15 w Deauville skumulowana pula może sięgnąć nawet 10 tysięcy złotych. Będzie to Prix de Saint-Valery-en-Caux, handicap divise klasy czwartej na 1500 metrów (PSF, pula nagród 18 tysięcy euro, połowa dla zwycięzcy). Wystartuje aż 16 koni.

  W porannych notowaniach umiarkowanym faworytem był z nr 4 Samagace du Vivien (Air Chief Marshal – Queen du Vivien po Kingsalsa), który pod cenioną amazonką Marie Velon poniesie wagę 57,5 kg. Ten doświadczony dziewięciolatek biegał w karierze aż 70 razy, wygrał 5 wyścigów i 166 tysięcy euro. W ostatnim starcie 6 grudnia zajął czwarte miejsce, też w Deauville, też w handicapie na PSF na 1500 m.

  Jego ojciec Air Chief Marshal dobrze kojarzy się polskim kibicom, ponieważ jego syn Fabulous Las Vegas był koniem trójkoronowanym na Służewcu, a teraz jest reproduktorem w Stadninie Koni Moszna.

  Wałacha Samagace du Vivien krótko ograły go wówczas w Deauville konie, z którymi pobiegnie również dzisiaj. To z nr 2 inny dziewięciolatek Sanepark (Soul City – Senetosa po Almutawakel), mniej liczony (16:1), bo pod uczniem Arthurem Mossem poniesie 58 kg. Wyższe notowania (kurs około 8:1) ma z nr 10 Joyeux Malpic (Sidestep – Joyce po Chato) z doświadczonym Fabricem Veronem w siodle.

  Przy typowaniu czwórki warto także uwzględnić będące w formie konie: z nr 5 Sakharah (Profitable – Serious Dowth po Iffraaj) i z nr 14 Tag (George Vancouver – Tamada po Lucky Story). Spore możliwości ma również z nr 1 Heartbeat (Dabirsim – Hesione po Aussie Rules), ale pod The Bachelotem poniesie najwyższą wagę w polu 60 kg.

  Synteza typów w mediach: 10-4-5-14-2

  Program wszystkich środowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Harmonogram bonusów w grudniu w Traf Online:
  20 grudnia: 50,00 zł
  21 grudnia: 15,00 zł
  22 grudnia: 30,00 zł
  23 grudnia: 125,00 zł
  27 grudnia: 20,00 zł
  28 grudnia: 50,00 zł
  29 grudnia: 30,00 zł
  30 grudnia: 200,00 zł

  Na zdjęciu tytułowym Abelard F wygrywa dla Krzysztofa Goździalskiego Prix de la Butte Aux Gens D’Armes w Chantilly. Fot. Canalturf

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły