More

  Wygrana 9800 zł w czwórce w Traf Online, w czwartek skumulowane pule w dwójce i w kwincie – czy Griezmann strzeli gola w Deauville?

  Francuska środa w Traf Online przebiegała pod znakiem kumulacji. Kilkukrotnie z rzędu nikomu nie udało trafić się czwórki i w ostatniej środowej gonitwie, na torze w Deauville, zebrała się pula prawie 10 tysięcy złotych. Choć wynik nie był łatwy do przewidzenia, jeden z graczy trafnie wytypował kolejność czterech pierwszych koni na celowniku i zgarnął 9800 zł. W środę wysoka była również wypłata w pierwszej tripli – ponad 1000 zł. W czwartek w Traf Online przewidziane są trzy czwórki z pulami gwarantowanymi 2588 zł.

  Już w pierwszej gonitwie jest kumulacja dwójce, pula na starcie wynosi 627 zł. Skumulowana pula jest także w kwincie (gonitwy 2-6) z pulą wyjściową 2650 zł. W ofercie Trafonline.pl jest 16 gonitw z Francji (pierwsza o 13.25, ostatnia o godz. 18.15) z trzech torów: Deauville (gonitwy płaskie) oraz Meslay-du-Maine i Cabourg (kłusaki). W czwartek w Deauville jedna z ostatnich w tym roku gonitw Listed w Europie, a pobiegnie w niej klacz piłkarskiego mistrza świata Antoine’a Griezmanna – Start Me Up. Do końca grudnia na użytkowników Trafonline.pl czekają bonusy od 10 do 200 złotych. W czwartek można uzyskać bonus 50 zł, już w sobotę 125 zł.

  W środę Alicja i Robert Karkosowie wystawili w Deauville (nawierzchnia PSF, pula nagród 30 tysięcy euro) w Prix du Merlerault, wyścigu conditions na 1300 metrów dla koni, które nie wygrały gonitwy, dwuletniego ogiera (Invincible Army – Babbette po Cape Cross), który należy do tureckiego milionera Fedaiego Kahramana. Na Mister Ganie Thomas Trullier zajął czwarte miejsce.

  W środę w Deauville wystartował koń, którego dobrze znają miłośnicy wyścigów konnych w Polsce, bo wielokrotnie biegał na Służewcu (wygrał trzy gonitwy) i we Francji, a obecnie jest trenowany w Hiszpanii. Pięcioletni Abelard F (Belardo – Art Story po Galileo) w treningu Karkosów 31 marca tego roku wygrał swoją pierwszą gonitwę we Francji. Po wyścigu sprzedażowym Prix de la Butte Aux Gens D’Armes na dystansie 1400 metrów w Chantilly ogier własności Krzysztofa Goździalskiego został sprzedany za 17,5 tysiąca euro. Kupił go Hiszpan Pedro a Mateos. W środę w Deauville Abelard F zajął trzecie miejsce w Prix du Chalet Mozin, wyścigu sprzedażowym klasy czwartej na 1500 m.

  W czwartek najważniejszą gonitwą we Francji będzie w Deauville o godzinie 16.10 jedna z ostatnich gonitw Pattern w Europie w sezonie 2023 – Prix Petite Etoile (Listed) na 1900 metrów (nawierzchnia PSF, pula nagród 52 tysiące euro, połowa dla zwycięzcy) dla trzyletnich i starszych klaczy. Wystartuje 15 koni, dojdzie w tej gonitwie do ciekawej konfrontacji klaczy trenowanych we Francji z przybyszkami z Anglii i Irlandii. W tej gonitwie można w Traf Online typować czwórkę z gwarantowaną pulą 2588 zł.

  Piłkarski mistrz świata z reprezentacją Francji Antoine Griezmann we wtorek strzelił dwa gole w zremisowanym 3:3 meczu z Getafe i wyrównał rekord Luisa Aragonesa w liczbie strzelonych goli dla Atletico Madryt. Obaj zdobyli po 173 bramki. Czy w czwartek w Deauville Griezmann strzeli kolejnego gola, tym razem wyścigowego? W gonitwie dnia wystawia trzyletnią klacz, która ma imię wzorowane na słynnym przeboju zespołu Rolling Stones – Start Me Up (Pastorius – Singh Hallelujah po Big Shuffle).

  Antoine Griezmann przed stajnią ze swoimi pupilami. Fot. The Sun

  Asem w stajni Griezmanna jest siedmioletni obecnie Hooking (Lope de Vega – Quanzhou po Dubawi), którego półbrat Le Destrier wygrał na Służewcu Wielką Warszawską i został wybrany Koniem Roku 2023 w Polsce. 18 lutego tego roku Hooking wygrał gonitwę Listed na torze Cagnes-sur-Mer Prix Saonois i było to jego czwarte z rzędu zwycięstwo. Na 36 startów wygrał już dziewięć wyścigów (z tego dwa rangi Listed) i był poza tym 20 razy na płatnym miejscu, ugrał z premiami ponad 360 tysięcy euro (najwyższy francuski rating 48). Hooking miał najlepszy występ w gonitwie Pattern 11 czerwca tego roku na Longchamp. Zajął wtedy pod Aurelienem Lemaitrem drugie miejsce w La Coupe – Fondation Claude Pompidou G3 na 2000 metrów. Hooking kosztował jako roczniak 94 tysiące euro.

  Start Me Up (poranny kurs 16:1), na której pojedzie w Deauville Ronan Thomas, biegała dotąd 9 razy, wygrała 2 wyścigi i 134 tysiące euro. Jako dwulatka zajęła czwarte miejsce na Longchamp w Prix Marcel Boussac G1 na 1600 m dla dwuletnich klaczy, tracąc tylko szyję do drugiego miejsca i 5 długości do Blue Rose Cen, późniejszej francuskiej oaksistki. Zajmowała też trzecie miejsca w gonitwach LR i G3, ale dwa ostatnie występy na poziomie Listed miała przeciętne, zajmowała dziewiąte miejsca.

  Jej ojciec Pastorius wygrał niemieckie Derby G1 na 2400 m oraz Prix Ganay G1 (2100 m) i okazał się cennym reproduktorem w Niemczech i we Francji. Niestety, padł w marcu tego roku w wieku zaledwie czternastu lat. Pastorius jest bliskim krewnym polskiego derbisty i zwycięzcy Wielkiej Warszawskiej Patronusa oraz championa dwulatków na Służewcu Prince of Ecosse’a.

  Start Me Up w barwach Griezmanna. Fot. France Sire

  Najwyższy rating w tej stawce (46) ma z nr 14 Autumn Starlight i ona będzie jedną z faworytek wyścigu (kurs około 6:1). Trenowana przez Senastiana Wattela Autumn Starlight (Lope de Vega – Falling Leaves po Galileo), po zwycięskim debiucie w październiku 2022, w marcu tego roku wygrała w Saint-Cloud Prix la Camargo LR na 1600 m. W wyścigach wyższej rangi nie dała rady, ale była druga we wrześniu w Prix Bertrand de Tarragon G3.

  Spośród koni, które są trenowane poza Francją, o niespodziankę w tym wyścigu (poranny kurs aż 42:1) może się postarać z nr 11 czteroletnia Didn’thavemuchtodo (Highland Reel – In Her Stride po Mastercraftsman), przygotowywana w Irlandii przez Josepha Patricka O’Briena. Jej właścicielem jest John McManus, którego konie wygrywają najważniejsze gonitwy przeszkodowe w Wielkiej Brytanii, łącznie z Grand National.

  Kilka dni temu w wywiadzie z Zofią Skrok Paweł Krakowiak mówił, że wyhodowany przez niego Furor Divinus, który w tym sezonie łatwo wygrał o trzy długosci z debiutu jako dwulatek na Służewcu jest jego nadzieją, ale niepokoi go fakt, że dość słabo biegają w Europie konie po ojcu tego dwulatka – ogierze Highland Reel (Galileo – Hveger po Danehill). A syn Galileo miał bardzo dobrą karierę na torze i jest przecież z tego samego nicku co Frankel.

  Jednak Didn’thavemuchtodo jest potwierdzeniem tego, że potomstwo Highland Reela może biegać na dobrym poziomie. Startowała w Irlandii 13 razy, wygrała dwa wyścigi i 54 tysiące funtów (rating 102). To klacz, która kilka razy plasowała się w pierwszej trójce w gonitwach Listed i wcale nie na długich dystansach, ale na milę. Jest piątym najwyżej sklasyfikowanym koniem po tym niespełnionym w hodowli gwiazdorze Coolmore.

  Highland Reel wygrał siedem wyścigów rangi G1

  Highland Reel na 27 startów wygrał dla Coolmore 10 wyścigów (w tym aż 7 razy G1 i ponad 7,5 mln funtów). Jego największe wygrane to Breeders Cup Turf i King George and Queen Elizabeth Stakes w Ascot, był drugi w Łuku Triumfalnym i w francuskim Derby. W 2018 roku Highland Reel zaczął kryć klacze w Coolmore po 17,5 tysiąca euro, w sezonach 2021-2022 cena stanówki nim wynosiła 10 tysięcy euro. Tylko dwa konie po nim osiągnęły rating powyżej 110 funtów – Inverness (114) i High Approach (111).

  W Polsce po Highland Reelu biegało pięć koni, oprócz Furor Divinusa także: Filibert, Warszawa Express, Inter Reel i Goldenbeard. Filibert w treningu Macieja Jodłowskiego wygrał dwa z czternastu wyścigów (1800 m i 2000 m). Warszawa Express była dwa razy trzecia, Inter Reel nie wywalczyła ani jednego płatnego miejsca, dwuletni Goldenbeard biegał raz i był szósty.

  Trener Roger Varian przywozi z Anglii na wyścig w Deauville z nr 10 (kurs 10:1) klacz Sound Angela (Muhaarar – Instance po Invincible Spirit), na której pojedzie niezwykle doświadczony dżokej Olivier Peslier. Ta klacz była już dwa razy druga w Listed (w tym w listopadzie tego roku w Newcastle) i czwarta w G3.

  Dwie klacze wystawia stajnia Juddmonte. Wydaje się, że groźniejsza spośród nich może być z nr 7 Ardent (Frankel – Emollient po Empire Maker), trenowana w Chantilly przez samego Andre Fabre’a, który nie zamierza rezygnować i od dziesięcioleci jest w czołówce francuskich trenerów. Ardent (w porannych notowaniach była faworytką z kursem około 4:1) jest jedną z mniej doświadczonych uczestniczek wyścigu. Biegała tylko 4 razy, dwa razy wygrała, w tym w październiku w jedynym swoim starcie w tym roku. Jesienią 2022 w Prix Marcel Boussac G1 na 1600 m dla dwuletnich klaczy była szósta, przegrywając 1,5 długości ze Start Me Up.

  Ardent, córka Frankela, będzie faworytką gonitwy. Fot. France Sire

  Z nr 1 w tym wyścigu w Deauville wystartuje trenowana w Anglii przez Charliego Johnstona trzyletnia Lakota Sioux (Sioux Nation – Shemiyla po Dalakhani). Pojedzie na niej Ioritz Mendizabal. Ta klacz w sierpniu 2022 roku wygrała gonitwę Listed na 1400 metrów w Newmarket. Ostatnio była trzecia w niższej klasy wyścigu w Lingfield, ale na nawierzchni PSF, więc ma przetarcie. Jej półbracia Sheraz i Shehiyr z powodzeniem biegali na francuskich torach.

  Lakota Sioux, Sheraz i Shehiyr są bardzo bliskimi krewnymi kryjącego od 2022 roku w stadninie w Krasnem, ogiera Shakeel (zwyciężył w Grand Prix de Paris G1), hodowli Agi Khana. Ich matki są półsiostrami, a ich wspólną babką jest Shemala (Danehill – Shemaka po Nishapour), która wygrała we Francji dla Agi Khana Listed na 2000 m. Shakeel jest w trzech czwartych bratem matki Lakoty Sioux – Shemiyli, ponieważ ojcem obu tych spokrewnionych koni jest świetny Dalakhani (też hodowli i własności Agi Khana), zwycięzca francuskiego Derby i Nagrody Łuku Triumfalnego.

  Synteza typów w mediach: 14-11-7-10

  Program wszystkich czwartkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  Robert Zieliński

  Harmonogram bonusów w grudniu w Traf Online:
  21 grudnia: 15,00 zł
  22 grudnia: 30,00 zł
  23 grudnia: 125,00 zł
  27 grudnia: 20,00 zł
  28 grudnia: 50,00 zł
  29 grudnia: 30,00 zł
  30 grudnia: 200,00 zł

  Na zdjęciu tytułowym Antoine Griezmann podczas wizyty w stajni wyścigowej. Fot. Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły