More

  Skumulowana pula w kwincie zbliża się do trzech tysięcy złotych, czyli przedświąteczne wyścigi z Francji w Traf Online

  W wirze przygotowań świątecznych być może znajdzie się chwila oddechu, by obejrzeć w Traf Online transmisję z francuskich wyścigów. Zakłady są przyjmowane jeszcze w piątek i sobotę, przerwa będzie dniach 24-26 grudnia, a po świętach wracamy z grą już do końca roku. Później jeszcze dzień wolny 1 stycznia i ruszamy z kopyta z nowym sezonem. W piątek w ofercie Trafonline.pl jest 16 gonitw z Francji (pierwsza o 13.40, ostatnia o godz. 18.05) z trzech torów: Chantilly (gonitwy płaskie) oraz Paris-Vincennes i Cagnes-sur-Mer (kłusaki). Najwyższa kumulacja jest tego dnia w kwincie (gonitwy 7-11) z pulą wyjściową ponad 2850 zł. Już od pierwszej gonitwy jest też kumulacja w tripli, przewidziane są też cztery czwórki z pulami gwarantowanymi 2266 zł. Do końca grudnia na użytkowników Trafonline.pl czekają świąteczne prezenty – bonusy od 20 do 200 złotych. W piątek można uzyskać bonus 30 zł, a w sobotę 125 zł.

  Piątkową transmisję w Traf Online rozpocznie o godzinie 13.40 gonitwa Prix du Carrefour des Bouleaux w Chantilly (nawierzchnia piaskowo-syntetyczna PSF), handicap dla dwulatków na dystansie 1900 metrów z pulą nagród 23 tysiące euro, w tym połowa dla zwycięzcy. Wystartuje w nim aż 16 koni. W tym wyścigu można obstawiać czwórkę z pulą gwarantowaną 2266 zł, ten bieg rozpoczyna też skumulowaną triplę.

  Wyścig ma dwóch dość wyraźnych faworytów. W porannych notowaniach najmocniej był liczony (kurs około 4:1) z nr 1 Maltock d’Orgeres (Martinborough – La Chichina po Chichicastenango), który poniesie jednak w tym handicapie pod Augustinem Madametem najwyższą wagę w polu 59 kg. Dla dwulatka na 1900 m to jest sporo. Jednak Maltock d’Orgeres płaci za to, że wygrał dwa ostatnie wyścigi (reclamer i maiden), było to w listopadzie i grudniu w Deauville i Chantilly na zbliżonych dystansach 1900 i 1800 m.

  Drugim z mocno liczonych koni (kurs około 6:1) jest z nr 7 klacz Revalite (Toronado – Ideechic po Chichicastenango), na której Marie Velon pojedzie z bardzo niską wagą 51,5 kg. Revalite biegała dotąd solidnie, ale bez błysku. W pięciu startach była dwa razy czwarta, raz piąta, raz szósta i raz jedenasta. W ostatnim starcie 15 listopada w handicapie w handicapie w Deauville na 1900 m była szósta, ale z niewielką stratą do zwycięzcy.

  Spośród 16 startujących tu koni, oprócz faworyta, po jednej gonitwie wygrały jeszcze dwa konie (reszta nie ma na koncie zwycięstw) – z nr 3 (kurs 14:1) Goway (Goken – Galaxiway po Galiway), który uczynił to w swoim ostatnim starcie – 2 grudnia w Lyonie w maiden na 1800 m. Dosiadał go wtedy Aurelien Lemaitre, dziś pojedzie na nim Hugo Boutin z wagą 56 kg.

  Goway wygrał 2 grudnia wyścig w Lyonie na 1800 metrów. Fot. France Sire

  Już 9 razy jako dwulatka biegała klacz z nr 5 (kurs 17:1) Bonny Love (Born To Sea – Star Mon Amie po Monsun), na której pojedzie Hugo Besnier z wagą 55 kg. W trzecim swoim starcie, na początku sierpnia, zwyciężyła w Dax w gonitwie sprzedażowej na 1400 m. Zaledwie 8 dni temu startowała w Chantilly, zajmując szóste miejsce w reclamerze na 1900 m.

  Swoich zwolenników w tej gonitwie (choć kurs poranny aż 20:1) ma też z nr 2 Luminesce (Roman Candle – Lords Lane po Sulamani), która biegała tylko trzy razy i progresuje. Była kolejno – siódma, czwarta i trzecia (9 grudnia w maiden w Chantilly na 1800 m). Jechał na niej wtedy Alexis Pouchin, którego też dziś zobaczymy w jej siodle (waga 57,5 kg). Wydaje się, że ścigała się tam z mocnymi końmi, wygrała wyhodowana przez księcia Agę Khana Vezdara, córka znakomitego ogiera Siyouni.

  Przy typowaniu czwórki warto też zwrócić uwagę na wałacha z nr 6 (kurs 14:1) Bad Boy (Fas – Queendara po Kendargent), na którym doświadczony Anthony Crastus pojedzie z korzystną wagą 54,5 kg. Bad Boy to także twardziel, pobiegnie już po raz dziewiąty w karierze, trzykrotnie zajmował drugie miejsca, w tym w dwóch ostatnich startach. Jeśli zachował świeżość, trzeba się z nim poważnie liczyć.

  Szukający niespodzianek mogą przyjrzeć się klaczom: z nr 9 Dalkava (Ten Sovereigns – Zahiya po Invincible Spirit) i z nr 11 Virgo Maria (Toronado – Tharsis po Gold Away), które zasygnalizowały wzrost formy, zajmując w swoich ostatnich startach drugie miejsca.

  Synteza typów w mediach: 1-2-6-5

  Program wszystkich piątkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Harmonogram bonusów w grudniu w Traf Online:
  22 grudnia: 30,00 zł
  23 grudnia: 125,00 zł
  27 grudnia: 20,00 zł
  28 grudnia: 50,00 zł
  29 grudnia: 30,00 zł
  30 grudnia: 200,00 zł

  Na zdjęciu tytułowym Maltock d’Orgeres. Fot. Canal Turf

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły