More

  Ostatnie gonitwy w Traf Online przed świętami – skumulowana pula w kwincie przekroczyła 3 tysiące złotych

  To ostatnia szansa, by przed świętami obejrzeć w Traf Online relację z francuskich wyścigów. W dniach 24-26 grudnia będzie przerwa, a po świętach wracamy z grą do 31 grudnia włącznie. Dzień wolny 1 stycznia, a później już rozpoczynamy nowy sezon codziennymi transmisjami. W sobotę w ofercie Trafonline.pl jest 14 gonitw z Francji (pierwsza o 13.40, ostatnia o godz. 17.35) z trzech torów: Pau (gonitwy płaskie i płotowe) oraz Paris-Vincennes i Cagnes-sur-Mer (kłusaki). Skumulowana pula w kwincie (gonitwy 5-9, pierwsza o 14.50) przekroczyła już 3000 złotych i czeka na rozbicie przed świętami. Przewidziane są też dwie czwórki z wysokimi pulami gwarantowanymi 3055 zł (godz. 15.15 i 16.25). Do końca grudnia na użytkowników Trafonline.pl czekają bonusy od 20 do 200 złotych. W sobotę można uzyskać bonus aż 125 zł.

  Sobotnią kwintę w Traf Online ze skumulowaną pulą ponad 3 tysiące złotych zakończy o godzinie 16.07 gonitwa Prix de Gan w Pau (nawierzchnia piaskowo-syntetyczna PSF), handicap divise klasy trzeciej dla czteroletnich i starszych koni na dystansie 2000 metrów z pulą nagród 20 tysięcy euro, w tym połowa dla zwycięzcy. Wystartuje w nim aż 16 koni.

  W porannych notowaniach dość wyraźnym faworytem (kurs 3,6:1) był z nr 5 Swiss Bank (Swiss Spirit – Support Fund po Intikhab), na którym Alexandre Gavilan pojedzie z dość wysoką wagą 59 kg. Ten doświadczony ośmioletni wałach biegał w karierze 79 razy, wygrał 8 wyścigów i prawie 200 tysięcy euro. Czy jego wygrana jest jak w szwajcarskim banku? Pisząc żartobliwie, wydarzenia w ostatnich miesięcy w szwajcarskich bankach nie dają gwarancji zaufania do nich, ale forma wałacha Swiss Bank już zaufanie budzi. Ostatnio był dwa razy drugi i to właśnie na torze w Pau w handicapach klasy trzeciej na 2000 metrów, więc może do trzech razy sztuka…

  Jego groźnym rywalem (kurs około 7:1) może być z nr 14 Xarun (Literato – Miss Lena po Medicean), który pod doświadczonym Fabricem Veronem poniesie bardzo korzystną wagę 52 kg. W swoim ostatnim występie 1 grudnia w handicapie klasy trzeciej w Pau na 2000 m wyraźnie przegrał z Swiss Bankiem, zajmując ósme miejsce, ale teraz różnica wag jest jeszcze o 1,5 kg większa i wynosi aż 7 kg. Poza tym 6 listopada Xarun wygrał pod Veronem w Pau handicap na 2000 m, ale klasy czwartej. Zrobił to wtedy z wysoką wagą 60 kg.

  Anobe wygrywa w Chantilly jako dwulatek pod Theo Bachelotem. Fot. Jour de Galop

  Dość mocno liczonym koniem (kurs około 8:1) jest też z nr 2 Anobe (Anodin – Betria po Dyhim Diamond), ale warunki wyścigu nie stawiają go w korzystnej sytuacji. Powinien nieść 62 kg, a poniesie 59,5 kg, ale w siodle będzie miał ucznia Thomasa Blanchouina. Czteroletni Anobe pokazał wcześniej duże możliwości, bo wygrał dwa wyścigi jako dwulatek i jeden jako trzylatek, ale w tym roku startował tylko dwa razy. 30 kwietnia odniósł kontuzję w gonitwie na Longchamp, został zatrzymany i od tamtej pory nie biegał, więc powrót może nie być łatwy, ale to szybki koń.

  To ogier o ciekawym rodowodzie, bo jest z tej samej rodziny 2-d co Northern Dancer i Danehill. Idzie wprost od klaczy Cosmah, czyli matki słynnego Halo, który z kolei jest ojcem zwycięzcy Kentucky Derby i multichampiona reproduktorów w Japonii – Sunday Silence.

  Z kolei ojcem ogiera Anobe jest Anodin (Anabaa – Born Gold po Blushing Groom), który w barwach rodziny Wertheimerów wygrał Prix Paul de Moussac G3 na 1600 m w Chantilly, ale był też kilka razy drugi w gonitwach rangi G1, m.in. w Breeders Cup Mile. Anodin przez wiele miesięcy był w tym roku liderem rankingu reproduktorów we Francji. Ostatnio spadł na szóste miejsce, ale to i tak bardzo dobry wynik (92 zwycięstwa koni po nim na sumę 2,2 mln euro). Przed nim są tylko takie sławy jak: Cracksman, Frankel, Siyouni, Wootton Bassett i Kingman, a za nim Lope de Vega, Dabirsim, Zarak, Le Havre i Churchill.

  Wśród koni, które mogą pokusić się o walkę o zwycięstwo w tym handicapie w Pau są też z nr 3 Gift of The G (Biraaj – Macau po Dashing Blade), który w ostatnim starcie 25 listopada wygrał w Bordeaux conditions na 1600 m, a także z nr 7 Face au Vent (Kheleyf – Mil Huit Cent Deux po Voix du Nord), która także w tym roku już zwyciężała.

  Synteza typów w mediach: 5-3-7-14

  Program wszystkich sobotnich gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Harmonogram bonusów w grudniu w Traf Online:
  23 grudnia: 125,00 zł
  27 grudnia: 20,00 zł
  28 grudnia: 50,00 zł
  29 grudnia: 30,00 zł
  30 grudnia: 200,00 zł

  Na zdjęciu tytułowym Swiss Bank. Fot. Canal Turf

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły