More

  Syn legendarnego Yeatsa gwiazdą w Cagnes-sur-Mer, a po świętach w Traf Online skumulowane pule w tripli i w kwincie

  Karuzela wyścigowa we Francji nie zatrzymuje się – między świętami, a Nowym Rokiem także rozgrywane są gonitwy, a my w Traf Online znów ruszamy z codziennymi transmisjami (przerwa będzie tylko 1 stycznia). W środę 27 grudnia w ofercie Trafonline.pl jest 15 gonitw z Francji (pierwsza o 13.55, ostatnia o godz. 18.18) z czterech torów: Pornichet (gonitwy płaskie), Cagnes-sur-Mer (płotowe i przeszkodowe) oraz Pontchateau i Cabourg (kłusaki). Już od pierwszej gonitwy mamy kumulację w tripli z pulą wyjściową ponad 1000 złotych. W tym pierwszym wyścigu w Cagnes-sur-Mer ze sporymi szansami wystartuje trenowany w Czechach przez Josefa Vanię – Volkov Jelois, na którym pojedzie Ukrainiec Oleksandr Ryzhak, znany z występów na Służewcu i na Partynicach. Natomiast skumulowana pula w kwincie (gonitwy 2-7, pierwsza o 14.12) przekroczyła już 3000 złotych. Przewidziane są też trzy czwórki z pulami gwarantowanymi 2555 zł. Do końca grudnia na użytkowników Trafonline.pl czekają bonusy od 20 do 200 złotych. W środę można uzyskać bonus 20 zł, a w czwartek 50 zł.

  Skumulowaną pierwszą triplę rozpocznie w środę o godz. 13.55 w Cagnes-sur-Mer – Prix de la Bourgogne, ciekawy handicapowy wyścig płotowy na 4000 metrów dla czteroletnich i starszych koni (pula nagród 62 tysiące euro, w tym 27 900 euro dla zwycięzcy, płatnych jest siedem miejsc), we Francji rozgrywany w ramach serii quinte+. Wystartuje 13 koni z wagami od 69 do 72 kg. W tej gonitwie można też obstawiać w Traf Online czwórkę z pulą gwarantowaną 2555 zł.

  Nie ma w tym wyścigu zdecydowanych faworytów. Około południa pierwszą grą (kurs około 5,5:1) była z nr 12 sześcioletnia Normande (Scalo – Winner in Love po Refuse to Bend) z mocnej stajni trenera Mickaela Serora, który wystawia w tej gonitwie aż trzy konie. Na Normande pojedzie Nathan Howie z wagą 69 kg. Klacz prezentuje w ostatnich miesiącach kapitalną formę. Od października do grudnia trzy razy startowała w Fontainebleau, dwa razy wygrywając i raz zajmując drugie miejsce.

  Ciekawym koniem (kurs 16:1) od trenera Serora jest też z nr 14 Zinoa (Nicaron – Sindara po Sinndar), która należy do właściciela mającego polskie korzenie – Huberta Goreckiego. Ta pięcioletnia klacz w tym roku startowała tylko trzy razy. W listopadzie wróciła do ściagania po ponad rocznej przerwie. Była dziewiąta i szósta w gonitwach płotowych, a ostatnio trzecia w Cagnes-sur-Mer w przeszkodowej gonitwie sprzedażowej 8 grudnia na 4200 m. Tym razem pojedzie na niej Sarah Boulet (69 kg).

  Podobne notowania (17:1) ma trzeci koń ze stajni Serora, z nr 7 siwy Capivari (Yeats – Plique a Jour po Hernando) z Bastienem Marchandem w siodle (70 kg). To największa gwiazda tego wyścigu, choć już trochę przygasła. Capivari jest bardzo doświadczony, ma już 11 lat i prezentuje stabilną, wysoką formę. W ostatnich pięciu startach trzykrotnie zajmował drugie miejsca, raz był trzeci i raz piąty. Przed laty Capivari zaliczał się do ścisłej czołówki koni płotowych we Francji, jako czterolatek wygrał wyścig płotowy rangi G1 w Auteuil w treningu Cottina dla Xaviera Kepy.

  Od 2018 roku Capivari należał do Josefa Aichnera, który jest potentatem w wyścigach stiplowych we Włoszech i w Czechach, ale odnosi też sukcesy we Francji, ma ponad 100 koni, a trenuje je Josef Vania junior. 8 grudnia Aichner stracił Capivariego po gonitwie sprzedażowej w Cagnes-sur-Mer za 10 260 euro. Dla Aichnera Capivari wygrał 5 wyścigów oraz zajmował płatne miejsca w gonitwach rangi G1, G2 i G3 we Francji i we Włoszech, zwyciężył też w płotowym Złotym Pucharze w Pradze. Wygrał na torach ponad 600 tysięcy euro.

  Yeats w latach 2006-2009 cztery razy z rzędu wygrał Ascot Gold Cup. Fot. Guardian

  Ojciec Capivariego Yeats to legenda – w latach 2006-2009 cztery razy z rzędu wygrał Ascot Gold Cup (4000 metrów), czego nie udało się powtórzyć Stradivariusovi (trzy wygrane w latach 2018-2020). Yeats (rating 126 funtów) kilkukrotnie jednak w swojej karierze przegrywał z należącym do księcia Agi Khana ogierem Alandi (po Galileo), który krył w Polsce, ale bez wielkich sukcesów, co specjalnie nie dziwi, bo większość z nich była u nas wystawiana na krótkich dystansach. Jako reproduktor Yeats dał już 10 koni, które wygrywały płotowe i przeszkodowe gonitwy rangi G1 – najlepsze z nich to Conflated, Noble Yeats i Flooring Porter.

  W środowym handicapie w Cagnes-sur-Mer ze sporymi szansami (kurs około 9:1) wystartuje trenowany w Czechach przez Josefa Vanię dla Josefa Aichnera siedmioletni Volkov Jelois (Vol de Nuit – Jenne Jelois po My Risk), na którym pojedzie Ukrainiec Oleksandr Ryzhak (waga 70 kg), znany z występów na Służewcu i na Partynicach.

  Po rocznej przerwie Volkov Jelois dwa razy wystartował w grudniu tego roku właśnie w Cagnes-sur-Mer, zajmując w handicapach na 4 km siódme i piąte miejsce, ostatnio 14 grudnia pod Ryzhakiem. Wcześniej w 18 startach wygrał cztery wyścigi stiplowe, wszystkie we Francji.

  To jest jednak bardzo trudny do typowania wyścig, w którym do walki o zwycięstwo mogą się też włączyć: z nr 11 Chateau Yoghurt, z nr 3 Halite, z nr 4 Depende, czy z nr 5 Fou du Bresil.

  Synteza typów w mediach: 9-11-3-5

  Program wszystkich środowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Harmonogram bonusów w grudniu w Traf Online:
  27 grudnia: 20,00 zł
  28 grudnia: 50,00 zł
  29 grudnia: 30,00 zł
  30 grudnia: 200,00 zł

  Na zdjęciu tytułowym Capivari w barwach Josefa Aichnera. Fot. Canal Turf

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły