More

  Na Vincennes zbliża się kulminacja sezonu, a w Cagnes-sur-Mer rywal Don Kastersa walczy w G3

  Gwoździem niedzielnego programu Trafonline.pl będą wyścigi kłusaków z Vincennes i bardzo ciekawe gonitwy skokowe rozgrywane w Cagnes-sur-Mer. Trzecim z torów objętych transmisją będzie Pornichet, gdzie o premie powalczą specjaliści od wyścigów płaskich. Łącznie od 13:23 do 18:10 rozegranych zostanie 17 gonitw, w których można obstawić m.in. cztery czwórki (kłusaki na Vincennes), trzy kwinty i 15 tripli.

  Już na otwarcie dnia mamy skumulowaną triplę oraz czwórkę, w której brakuje tylko kilkudziesięciu złotych, by przebić pulę gwarantowaną w wysokości 2555 zł!

  Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowego omawiania gonitw dla kłusaków z Vincennes, wypada zaznaczyć, że w śródziemnomorskim Cagnes-sur-Mer odbędzie się kilka gonitw o podwyższonej randze. Rozegrane tam zostaną trzy wyścigi Listed (dwa płotowe, jeden stiplowy) oraz licznie obsadzona stiplowa Grand Prix de la Ville de Nice G3 (15:32), w której na starcie staną dwa konie trenera Josefa Vani Jr: trzeci w ubiegłorocznej Wielkiej Partynickiej (o łeb przed Don Kastersem) ośmioletni Lord Dragon i o dwa lata od niego starszy Sternkranz.   

  Łącznie czeski szkoleniowiec zapisał aż siedem koni do niedzielnego mityngu, w tym Edinsona i Ange Pitou, które w środę wygrały swoje wyścigi właśnie w Cagnes-sur-Mer.

  Wracając do gonitw rozgrywanych kłusem, zapraszamy do omówienia dwóch najbardziej interesujących wyścigów dnia.

  Prix du Calvados G2, monte, 2850 m (17:00)

  Na gonitwę dnia zapowiadała się Prix du Calvados, będąca jednym z etapów kwalifikacji do nieoficjalnych mistrzostw świata monte (kłus w siodle) – Prix de Cornulier (21 stycznia). Stosunkowo nieliczna obsada i brak największych gwiazd sprawił jednak, że temperatura gonitwy nieco spadła. Nie oznacza to, że zabraknie emocji! W porannych notowaniach wysoko plasują się: niezwykle solidna Happy and Lucky (7) i faworytka Equidii – Ideale du Chene (9). Grono faworytów powiększone jest jeszcze o przygotowywanego specjalnie do tej gonitwy Inshore (3). W naszej prognozie pójdziemy jednak inną ścieżką i pierwszeństwo przyznamy włoskiemu Vaprio (6), który w najważniejszych gonitwach ubiegłego sezonu potrafił pokrzyżować szyki najlepszym koniom monte we Francji.

  Prognoza Traf News: Vaprio (6) – Ideale du Chene (9) – Happy and Lucky (7) – Inshore (3)  

  Prix de Lille, sulki, 2100m (15:15)

  Do nietypowej sytuacji doszło w tegorocznej Prix de Lille, gdzie wśród faworytów mamy tylko jednego konia francuskiego trenera – Face Time (4) Mathieu Abrivarda, który będzie musiał stawić czoła niezwykle mocnym konkurentom ze stajni włoskich (Alessandro Giocciadoro, Vitale Citola) i szwedzkich (Daniel Reden, Fredrik Wallin, Jorgen Westholm) trenerów.

  Mathieu Abrivard uważa, że Face Time (4) jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do rozgrywki. Trudno się nie zgodzić, chociaż trzeba zaznaczyć, że trafił na mocniejszych konkurentów niż w trzech ostatnich, wygranych, startach.

  Mocniej liczony przez francuskich ekspertów jest jednak Bilo Jepson (2), którego listopadowa wygrana w Prix des Cevennes (G3) mocno wybrzmiewa ze względu na konie kończące za nim. Były to m.in.: świetny Horsy Dream, czy sensacyjny zwycięzca sylwestrowych kwalifikacji do Prix d’Amerique Gu d’Heripre.  

  Drugi w prognozie Equidii jest urodzony we Włoszech, ale trenowany w Szwecji przez Daniela Redena Admiral As (3). W debiucie na Vincennes zajął drugie miejsce za mocnym na tym poziomie Hip Hop Hafour, co sprawia, że z optymizmem możemy patrzeć na jego kolejne starty.

  Wysoko stoją notowania włoskiego Always Ek (1) i szwedzkiej Sayonary (5).

  Always Ek (1) notował ostatnio bardzo dobre wyniki we Włoszech (nieuwzględnione w Letrot.com) i według zapowiedzi trenera nic nie stracił ze swoich atutów. Dystans mu sprzyja i, mimo że trafił na mocnych konkurentów, powinien się liczyć.

  Sayonara (5) rywalizowała już na Vincennes w przeszłości, notując dobre wyniki na poziomie G2 (w G1 zajęła piątą lokatę w kwalifikacjach do Prix d’Amerique ’22 i siódme miejsce w Sulky World Cup dla 5-latków). Powożący nią Bjorn Goop liczy na premiowaną lokatę, ale bliżej piątego niż pierwszego miejsca.

  Kandydatami do czwórki będą dobrze dysponowane, ale ruszające najbardziej po zewnętrznej: Imhatra Am (8) i Goeland d’Haufor (9).

  Za tydzień zapraszamy na ostatnie kwalifikacje do Prix d’Amerique – Prix de Blegique.

  Prognoza Traf News: Bilo Jepson (2) – Face Time (4) – Admiral As (3) – Always Ek (1)

  Witold Sudoł

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły