More

  Wysokie wygrane we wtorek w Traf Online, dziś kolejne szanse podczas wyścigów we Francji

  Wtorek w Traf Online przyniósł kilka kolejnych wysokich wypłat, których od początku roku jest sporo. W skumulowanej puli czwórki zebrało się około 12 tysięcy złotych. Trzy osoby, które trafnie wytypowały kolejność czterech pierwszych koni na celowniku, zainkasowały po 3977 zł. Wypłata w jednej z trójek wyniosła 2268 zł, a w tripli 2186 zł. W środę 10 stycznia w ofercie Trafonline.pl jest 16 gonitw z Francji (pierwsza o 13.27, ostatnia o godz. 18.15) z trzech torów: Pau (gonitwy płaskie, płotowe i przeszkodowe) oraz Angers i Mauquenchy (kłusaki). Oprócz standardowych zakładów we wszystkich gonitwach, można obstawiać także cztery czwórki z pula gwarantowanymi 2555 zł, a także dwie kwinty z gwarantowanymi pulami po 1655 zł.

  Pierwszą środową czwórkę można typować o godzinie 13.55 na torze w Pau w wysoko dotowanym Prix Etalon Castle du Berlais, przeszkodowym wyścigu handicapowym na 4000 metrów dla pięcioletnich i starszych koni (pula nagród aż 110 tysięcy euro, w tym 49 500 dla właściciela zwycięskiego konia, płatnych jest siedem miejsc). Wystartuje 15 koni, Persyambre z nr 15 został wycofany.

  W porannych notowaniach umiarkowanym faworytem (kurs około 5:1) był z nr 1 sześcioletni Miralago (Doctor Dino – Street Party po Montmartre), na którym pojedzie renomowany dżokej James Reveley, ale z najwyższą wagą w polu 72 kg. Miralago biegał dotąd 17 razy, wygrał trzy wyścigi i 137 tysięcy euro. W sezonie 2023 zwyciężył w gonitwie płotowej, pozostałe starty miał w stiplach i zwykle zajmował wysokie płatne miejsca. Ostatnio był 19 grudnia drugi w Pau właśnie w przeszkodowym handicapie na 4000 m, też niosąc 72 kg.

  Miralago. Fot. Canal Turf

  Miralago ma dobry stiplowy rodowód. Jego ojciec Doctor Dino (po Muhtathir) wygrał 9 wyścigów (suma nagród 2,7 mln dolarów), w tym 4 razy G1 – Man o’ War Stakes, dwa razy Hong Kong Vase i Grand Prix De Saint-Cloud. W sezonie 2023 zajął trzecie miejsce w rankingu reproduktorów we Francji w gonitwach skokowych, za Cokoriko i Kapagarde, a wyprzedzając Martaline, No Risk At All, Balko, Bathyrhona, Saint Des Saints i Authorized. Konie po ogierze Doctor Dino wygrał 62 wyścigi i 2,3 mln euro.

  Miralago przegrał w swoim ostatnim starcie w grudniu w Pau przegrał o 3/4 długości z innym sześciolatkiem, z którym zmierzy się także dziś, jest to z nr 3 (kurs 14:1) Pari Brest (Elliptique – Vanina Marie po Blushing Flame), który jednak wtedy niósł tylko 67,5 kg, a teraz będzie miał 70,5 kg, a to na dystansie 4000 metrów może mieć duże znaczenie.

  Drugą grą (kurs około 7:1) był rano pięcioletni Caligramme (Joshua Tree – Califete Royale po Califet), który pod cenionym dżokejem Kevinem Nabetem tez poniesie wysoką wagę – 71 kg. W sezonie 2023 Caligramme biegał tylko cztery razy (a w całej karierze tylko pięć), ale aż trzy z tych wyścigów wygrał, w tym w ostatnim starcie 17 grudnia w Pau w handicapie na 3900 m. Zarówno Miaralago jak i Caligramme są trenowane przez Danielę Mele.

  Ojcem Caligramme jest dzielny obieżyświat Joshua Tree (po wybitnym na torze i w hodowli Montjeu), który na 37 startów wygrał wygrał 7 wyścigów (w tym trzy razy Canadian International G1 na 2400 metrów) i 2,4 mln funtów. Był też drugi w Dubai World Cup. W sezonie 2023 Joshua Tree zajął 14. miejsce w klasyfikacji reproduktorów we Francji specjalizujących się w gonitwach płotowych i przeszkodowych. Jego potomstwo wygrało 21 wyścigów i 991 tysięcy euro.

  Joshua Tree. Fot. legrandcourgeon.com

  W Polsce nieźle biegała jego córka Joshua’s Star, która na 5 startów w treningu Macieja Janikowskiego wygrała 3 wyścigi, w tym Nagrodę Rzeki Wisły, kategorii B na 2400 m. Joshua’s Star trafiła do polskiej hodowli, jest teraz matką w stadninie Przemysława i Jarosława Łuckich w Cieszkowie, była kryta właśnie pod kątem gonitw stiplowych.

  Eksperci i kibice we Francji dość mocno liczą (kurs około 9:1) z nr 8 Ange de Juilley (Archange d’Or – Lilas de Juilley po Solon), na którym pojedzie kolejny z doświadczonych dżokejów Lucas Zuliani, z korzystniejszą wagą 68 kg. Ośmioletni wałach karierze startował tylko 14 razy, wygrał 4 wyścigi i 80 tysięcy euro. W sezonie 2023 pobiegł tylko trzy razy, dwa razy w listopadzie i raz w grudniu, dwa razy był siódmy i raz drugi. 19 grudnia zajął w Pau pod Clementem Lefebvre siódme miejsce w gonitwie, którą wygrał Pari Brest przed Miralago, stracił do nich około 11 długości, ale teraz ma korzystniejszą wagę w stosunku do rywali.

  Wśród koni, które warto uwzględnić przy typowaniu czwórki są: z nr 7 Chorail Debelair, z nr 10 Always Love You i z nr 11 Kachasson.

  Synteza typów w mediach: 8-7-1-10

  Program wszystkich środowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Ange de Juilley (z prawej). Fot. Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły