More

  Skumulowana pula w tripli i wysokie pule gwarantowane w czwórkach we wtorek w Traf Online

  Podczas ostatnich poniedziałkowych gonitw we Francji nikomu w Traf Online nie udało się trafić tripli, w związku z tym we wtorek od pierwszej gonitwy (o godzinie 13.55) będziemy mieli kumulację. Wyjściowa pula wynosi około 1400 złotych i być może przekroczy trzy tysiące. Już w pierwszym biegu na torze Paris-Vincennes jest też możliwość zagrania czwórki z gwarantowaną pulą po 2488 złotych, później można typować jeszcze dwie czwórki. Dziś przewidziane w Traf Online zostały także dwie kwinty z pulami gwarantowanymi po 1287 i 1321 zł. We wtorkowej w ofercie Trafonline.pl jest 14 gonitw z Francji (ostatnia o godz. 18.20) z trzech torów: Pau (gonitwy płaskie, płotowe i przeszkodowe) oraz Paris-Vincennes i Toulouse (kłusaki).

  W poniedziałek w Prix Charles Gastaud w Cagnes-sur-Mer wystartowały (ale już w zagranicznym treningu) dwa konie znane polskim kibicom ze zwycięstw na Służewcu – Damask Blade i Abelard F. Był to handicap divise dla pięcioletnich i starszych koni na 1600 metrów, zaliczany do serii quinte+ z podwyższoną pulą nagród – 53 tysiące euro. W stawce szesnastu koni Damask Blade zajął siódme miejsce (ostatnie z płatnych), a Abelard F był dziewiąty.

  Siedmioletni obecnie Damask Blade (Intello – Olga Prekrasa po Kingmambo), półbrat europejskiej klasy Zelzala, został wyhodowany przez Ukraińca Wiktora Timoszenkę (jego konie od lat biegają na polskich torach) i Aleksandra Miłowanowa. Przez trzy sezony (2021-23) Damask Blade był w Polsce trenowany przez Emila Zaharieva, biegał w barwach Timoszenki. Na 19 startów w naszym kraju, 5 razy udało mu się wygrać (suma nagród 59 775 zł), był też drugi w Berlinie (zarobił 2200 euro). Zwyciężył w Nagrodzie Łeb w Łeb, zajmował w sezonie 2023 szóste miejsca w nagrodach Widzowa i Prezesa Totalizatora Sportowego (to był jego ostatni start w Polsce).

  Abelard F (Belardo – Art Story po Galileo) w treningu Alicji i Roberta Karkosów 31 marca 2023 roku wygrał swoją pierwszą gonitwę we Francji. Po wyścigu sprzedażowym Prix de la Butte Aux Gens D’Armes na dystansie 1400 metrów w Chantilly ogier własności Krzysztofa Goździalskiego został sprzedany za 17,5 tysiąca euro. Kupił go Hiszpan Pedro a Mateos. W sezonach 2021-2022 Abelard F biegał w Polsce w treningu Krzysztofa Ziemiańskiego. W 2022 roku trzy razy brał udział w gonitwach pozagrupowych, w Nagrodzie Jaroszówki wywalczył płatne, piąte miejsce. Pod koniec lipca wystartował w gonitwie drugiej grupy, którą wygrał pewnie (w sumie w Polsce zwyciężył trzykrotnie).

  Wtorkową pierwszą triplę w Traf Online ze skumulowaną pulą rozpoczyna o godzinie 13.55 na torze Paris-Vincennes gonitwa Prix de Brionne (pula nagród 52 tysiące euro) na 2700 metrów dla kłusaków w wieku od sześciu do dziesięciu lat, które w karierze nie wygrały sumy nagród 175 tysięcy euro. Wystartuje 15 koni. W tym wyścigu można także obstawiać czwórkę z gwarantowaną pulą po 2488 złotych.

  Wśród faworytów z pewnością będzie kłusak, który jest najbliżej tej maksymalnej sumy nagród, z nr 15 sześcioletni Indy De Jyr, który wygrał dotąd 173 060 euro. Startował w swojej karierze we Francji 36 razy, zwyciężył w siedmiu wyścigach. Jest w bardzo dobrej formie, bo w dwóch ostatnich startach na Paris-Vincennes zajmował w grudniu drugie miejsca, a w listopadzie zwyciężył na torze Saint-Malo w handicapie na 2975 m.

  Indy De Jyr. Fot. Equidia

  Jego groźnym rywalem może być z nr 12 powożony przez Gabriele Gelorminiego siedmioletni Hamilton du Ham, który na 38 startów zwyciężył osiem razy, w tym aż czterokrotnie od lipca do września 2023 roku (w trzech z tych wyścigów zrobił to w parze z Gelorminim). Cztery ostatnie występy pod koniec sezonu miał na Paris-Vincennes i pokazał w nich dobrą dyspozycję – dwa razy był drugi, raz trzeci i raz dziewiąty.

  Zimę poprzedniego roku bardzo udaną (dwa razy pierwszy, dwa razy drugi) miał także z nr 10 sześcioletni Imperial Mabon. Wygrywał ze swoim stałym powożącym Ericem Raffinem, a 6 stycznia na Vincennes był czwarty, więc powinien rozgrywać ten wyścig. Trzeba także uważać na nr 13 sześcioletniego szwedzkiego ogiera Donizetti i z nr 7 jego rówieśnika Cool Kronosa, którego będzie prowadził Nicolas Bazire.

  Synteza typów w mediach: 15-10-13-7-12

  Drugim wyścigiem w pierwszej wtorkowej tripli będzie o godzinie 14.12 na torze w Pau płotowy bieg sprzedażowy dla czteroletnich klaczy na 3300 metrów – Prix de Barcus z pulą nagród 20 tysięcy euro. Wystartuje 12 klaczy, wystawionych z cenami od 11 do 17 tysięcy euro. W gonitwie pojedzie wielu uczniów, aby zbić wagi z 71 do 68 kg, może to więc być płotowa ruletka.

  Jedyną klaczą w stawce, która ma na koncie zwycięstwo (i to nawet dwa, w płotach właśnie) jest z nr 3 Kloe de Laprelle (Chanducoq – Star de Laprelle po Freedom Cry). Ta klacz w jest w wysokiej formie, w listopadzie i grudniu wygrała dwie gonitwy sprzedażowe na 3400 i 3450 metrów pod Francesco Mulą, który pojedzie na niej także dzisiaj. 2 stycznia była pod Mulą trzecia w Pau w reclamerze na 3300 m.

  l’Imprevue. Fot. France Sire

  Dość mocno liczona jest także z nr 11 l’Imprevue (Shalaa – Nobina po Lord of England), która ma za sobą sporo startów w gonitwach płaskich (w tym jedno drugie miejsce), ale dwa grudniowe występy w płotach nie były udane. Pierwszego wyścigu nie ukończyła, w ostatnim była dziesiąta. Może poprawiać, Thomas Beaurain zna ją już dość dobrze.

  Tej dwójce mogą zagrozić: z nr 2 mało doświadczona (dwa starty) Buck’s Fizz, z nr 7 progresująca Infinie de l’Orme, czy z nr 9 ciekawa rodowodowo Daugusta, która również powinna poprawiać, a ma niską wagę 66 kg.

  Synteza typów w mediach: 2-11-3-7-9

  Triplę będzie kończył o godzinie 14.30 na torze Paris-Vincennes wyścig dla kłusaków (monte) na 2200 metrów – Prix de Bayonne (pula nagród 35 tysięcy euro). Wystartuje w nim 11 czteroletnich klaczy, które w karierze nie wygrały 14 tysięcy euro.

  Wydaje się, że w rozgrywce o czołowe miejsca nie powinno zabraknąć z nr 8 klaczy Katinka Aimef, na której pojedzie Eric Raffin. Biegała dotychczas osiem razy i radzi sobie coraz lepiej, bo premierowe zwycięstwo zaliczyła w swoim ostatnim starcie 4 grudnia na torze Le Croise-Laroche na dystansie 2825 m. Chyba poradziła też sobie ze skłonnościami do galopowania i dyskwalifikacji, których początkowo miała aż cztery.

  Często dyskwalifikowana była także z nr 6 Kristale d’Erable, ale wcześniej potrafiła wygrać wyścig, a pod koniec grudnia była czwarta na torze Paris-Vincennes i wydaje się mieć spore możliwości. Do walki mogą się także włączyć: z nr 1 progresująca Koba d’Hilaire, z nr 4 solidna Kalmie Haufor i z nr 7 Kaoline des Agets, która kilka razy pokazała już duże możliwości.

  Synteza typów w mediach: 7-8-6-1-4

  Program wszystkich wtorkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Hamilton du Ham. Fot. Le Trot

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły