More

  Mister Gan w treningu Karkosów kończył dopiero ósmy. W sobotę start kolejnego konia przygotowanego przez Polaków

  Trenowany przez Alicję i Roberta Karkosów Mister Gan (Invincible Army – Babette po Cape Cross) zajmuje ósme miejsce na dziewięć koni w gonitwie maiden w Deauville (Prix de Sainte-Adresser, pula 26 tysięcy euro). Mister Gan w wieku dwóch lat biegał głównie w Anglii, po czym przeszedł do treningu we Francji, gdzie dotąd dwa razy był czwarty i raz szósty. Jednak to dzisiejszy występ, w którym mimo najgorszej pozycji, paradoksalnie wypadł najlepiej i ukończył wyścig w najlepszym czasie.  

  Alicja Karkosa skomentowała dla Traf News ten wyścig w następujący sposób: – To dla niego trochę za wysokie progi. Raczej jest koniem na gonitwy handikapowe, tutaj wpadł na za mocnych rywali. W gonitwie maiden można spodziewać się konia z każdej półki. Nie wiadomo, gdzie tacy rywale dojdą w swojej karierze. Ogólnie Mister Gan przeszedł ten wyścig dobrze i jestem z niego zadowolona. Do konia, którego ostatnio tracił sporo, nadrobił około trzech długości. Kończył stosunkowo blisko mocnych koni, więc sam wynik nie oddaje tego, że przyzwoicie się spisał. Kolejny start już jutro. Batiar biegał dwa razy w Polsce, ale to ciągle dla nas zagadka. Pracuje dobrze, zrobił spory postęp, odkąd do nas przyjechał, ale na ile to starczy, zobaczymy jutro. Podchodzę do tego startu jak do debiutu – kończy polska trenerka.

  Gonitwę, w której Mister Gran był ósmy, wygrał Tortisambert (Sioux Nation – Top Chain po Acclamation) w treningu Fabrice’a Chappeta, własności Gerarda Augustin-Normanda pod Stephanem Pasquierem. Był to drugi w karierze start lutowego ogiera ze sprinterskiego nicku Sioux Nation x Acclamation. 

  Batiar trenowany przez Karkosów dla polskich właścicieli wystartuje w sobotę w Prix de Fervaques, również gonitwie maiden na torze w Deauville z pulą nagród 27 tysięcy euro. Start o godzinie 15.50. Na Służewcu zajął jako dwulatek siódme i piąte miejsce w treningu Przemysława Łuckiego.

  Prix de Sainte-Adresse. Źródło: France Galop

  mc

  Na zdjęciu tytułowym Tortisambert wygrywa gonitwę Prix de Sainte-Adresse. Fot. Canal Turf

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły