More

  Niedziela w Paryżu i w Pau, czyli kumulacje w czwórce i w tripli oraz bonusy w Traf Online

  W niedzielę 18 lutego, podobnie jak było to w sobotę, w Trafie zostały przygotowane specjalne bonusy. Przy zagraniu zakładu czwórki za 200 zł, otrzymuje się bonus 50 zł (do wydania w dniach 19-22 lutego w zakładach czwórkowych). W niedzielę w Traf Online zostały zaplanowane cztery czwórki. Już w pierwszej gonitwie (o godzinie 13.23 wystartują kłusaki na torze Paris-Vincennes) rozpoczynamy od kumulacji w czwórce, w której pula wyjściowa wynosi 2360 zł, a więc można się spodziewać, że docelowo przekroczy trzy tysiące złotych. Trzy pozostałe szanse na trafienie czwórki są przewidziane z pulami gwarantowanymi po 2555 zł, ale jeśli w pierwszym biegu nikomu nie uda się trafić, to mogą one znacząco wzrosnąć. W niedzielę w ofercie Trafonline.pl jest 16 gonitw z Francji (ostatnia o godzinie 18.15) z dwóch torów: Pau (wyścigi płaskie, płotowe i przeszkodowe) oraz Paris-Vincennes (kłusaki). Podwyższoną, skumulowaną pulę mamy też w pierwszej tripli, w niedzielę można także obstawiać dwie kwinty z pulami gwarantowanymi 1555 zł.

  Pierwsza czwórka w niedzielę w zakładach Traf Online (ze skumulowaną pulą wyjściową ponad 2360 zł) została zaplanowana o godzinie 13.23 na torze Paris-Vincennes w Prix d’Hyeres, wyścigu kategorii D dla pięcioletnich kłusaków na 2850 metrów z pulą nagród 40 tysięcy euro. Wystartuje 16 koni.

  We wstępnych notowaniach w sobotę wieczorem faworytem (kurs 4:1) był z nr 6 Jardyland (trener Christian Bigeon 49 zwycięstw w tym sezonie, powożący Damien Bonne – 66 wygranych), który na 16 startów w karierze wygrał dwa wyścigi i ponad 50 tysięcy euro. W tym sezonie prezentuje wysoką formę. Po dyskwalifikacjach w wyścigach monte, wrócił do klasycznej rywalizacji kłusaków z sulkami i na torze Paaris-Vincennes zajął w styczniu i w lutym pierwsze i drugie miejsce na dystansach 2700 i 2100 m.

  Zbliżone notowania do faworyta (5:1) ma z nr 11 Juste Snob (trener Arnaud Leduc – 15 zwycięstw, powożący Mathieu Mottier – 163 wygrane), który jest w znakomitej formie. 11 stycznia wygrał gonitwę w Bordeaux na 2650 m, a trzy tygodnie później poszedł za ciosem i triumfował w Paryżu na Vincennes na 2700 m. Czy ustrzeli hat-tricka?

  Szyki faworytom może pokrzyżować (kurs 7:1) z nr 15 Jackpot d’Orgueil (trener Yannick Desmet – 30, powożący Eric Raffin – 337), który na 12 startów cztery razy wygrywał i 4 razy był na płatnych miejscach, suma nagród ponad 52 tysiące euro. Po serii trzech zwycięstw od maja do listopada 2023 roku Jackpot w zimie trochę spuścił z tonu i zajął na Vincennes dziesiąte i trzecie miejsce. Ten ostatni występ był jednak niezły i daje nadzieję na dobry rezultat w niedzielne popołudnie.

  W kontekście walki o miejsce w czwórce warto także wspomnieć (kurs 7:1) o koniu z nr 5 Jour d’Erable (trener Clement Thomain – 75, powożący David Thomain – 184), który ostatnio biega dość równo i dobrze, o ile nie przytrafią mu się dyskwalifikacje. W ostatnich siedmiu startach dwukrotnie był dyskwalifikowany, ale też dwa razy wygrał, w tym 6 stycznia w swoim ostatnim występie, właśnie na torze Paris-Vincennes na 2700 m.

  Synteza typów w mediach: 6-11-15-5-14

  Typy redakcji Voix du Nord: 11-7-5

  W niedzielę 18 lutego we Francji specjaliści do wyścigów płaskich w większości odpoczywają. Co prawda na torze w Pau odbędą się cztery gonitwy płaskie, ale w bogatym programie dnia na tym hipodromie (aż 12 biegów), będą dominować wyścigi płotowe i przeszkodowe. Trzy z nich będą rangi Listed, a jedna z takich gonitw będzie podczas transmisji objęta zakładami firmy Traf.

  Charme Dore. Fot. Canal Turf

  O godzinie 14.15 w Prix Tec Rail LR, gonitwie przeszkodowej dla czterolatków na dystansie 3900 metrów (pula nagród 77 tysięcy euro) wystartuje 9 koni. W sobotę wieczorem najwyżej stały notowania koni z najwyższymi wagami: z nr 1 Charme Dore (3:1), z nr 2 Chanteur du Bourg (5:1) i z nr 3 Kind Lovely (4:1).

  Synteza typów w mediach: 3-1-2-8-5

  W niedzielę zostaną też rozegrane gonitwy w Nimes, ale one nie są objęte zakładami w Trafie. O godzinie 13 w gonitwie dla trzyletnich debiutantów na 1900 metrów wystartuje tam ogier Opalka (Zanzibari – Combe Hay po Elusive City), którego dla Ahmada Ali Alkamada trenuje Ingrid Janackova Koplikova. Konie czeskiej trenerki na 33 starty w tym roku we Francji wygrały cztery gonitwy i około 90 tysięcy euro.

  Program wszystkich niedzielnych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Jardyland. Fot. Turfomania

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły