More

  Tydzień w Traf Online pod znakiem kumulacji w tripli, w Chantilly przypomni się Fabien Lefebvre

  Ten tydzień na francuskich torach obfituje w niespodzianki. Z tego względu graczom w Trafie często nie udaje się trafnie wytypować tripli i dochodzi w nich do kumulacji. W pierwszej środowej tripli uzbierała się pula ponad 12 tysięcy złotych. W czwartek jeden z graczy samodzielnie wytypował triplę, w puli której było akurat 2513 złotych (przy stawce 3 zł za zakład) i zgarnął taką wypłatę. W piątek gra na wyścigi francuskie w Traf Online również rozpocznie się od kumulacji w pierwszej tripli (start pierwszej gonitwy o godzinie 14.12). Dziś są też przewidziane trzy czwórki z pulami gwarantowanymi po 2563 i 2851 zł, można także obstawiać dwie kwinty z pulami startowymi 1255 zł. W ofercie Trafonline.pl jest 15 gonitw z Francji (ostatnia o godz. 18.20) z trzech torów: Chantilly i Tarbes (wyścigi płaskie) oraz Paris-Vincennes (kłusaki).

  Czwórka z najwyższą w piątek pulą gwarantowaną (2851 zł) jest zaplanowana o godzinie 18.00 na torze w Chantilly w Prix de la Mare du Mont Alta, gonitwie handicapowej klasy czwartej na dystansie 1600 metrów (syntetyczno-piaskowa nawierzchnia PSF) dla czteroletnich i starszych koni z pulą nagród 18 tysięcy euro (w tym połowa dla zwycięzcy). Na liście startowej jest aż 17 koni z wagami od 56 do 60 kg.

  Lista startowa gonitwy w Chantilly o godzinie 18

  W czwartek wieczorem we wstępnych notowaniach pierwszą grą (kurs 3,5:1) był z nr 7 niezwykle doświadczony, dziesięcioletni Samagace du Vivien (Air Chief Marshal – Queen du Vivien po Kingsalsa), na którym Hugo Besnier pojedzie z wagą 59,5 kg. Samagace w swojej karierze biegał aż 75 razy, wygrał 6 wyścigów (31 razy był na płatnych miejscach) i ponad 184 tysiące euro.

  Jest intensywnie eksploatowany, bo od lipca 2023 roku biegał aż 17 razy, w większości wyścigów plasując się w pierwszej piątce. Jest w niezłej formie – 6 stycznia zwyciężył w Deauville w handicapie klasy czwartej na 1500 m. W ostatnim starcie na tym torze, 3 lutego, zajął czwarte miejsce w handicapie klasy trzeciej na 1900 m.

  Jego ojciec Air Chief Marshal (Danehill Dancer – Hawala po Warning) nie zrobił na Zachodzie dużej kariery jako reproduktor (cena stanówki od 2500 do 6000 euro), ale w Polsce zasłynął tym, że jego syn Fabulous Las Vegas został koniem trójkoronowanym na Służewcu. Obecnie FLV jest reproduktorem w SK Moszna. Air Chief Marshal na 20 startów wygrał 3 wyścigi (w tym Minstrel Stakes G3) i 165 tysięcy funtów (RPR 110). Był też drugi w Phoenix Stakes G1. Dał tylko cztery konie z ratingiem od 100 funtów wzwyż. Najlepszy był Helene Charisma (116).

  Fabulous Las Vegas (od pola) wygrywa Derby 2018 na Służewcu przed Cape Ducato

  Dość mocno liczony (kurs 4:1) jest też z nr 6 City of Hope (Elusive City – Bahama’s Hope po Henrythenavigator), czterolatek ze stajni Nicolasa Caullery’ego, nie mającego zbyt wysokich notowań wśród trenerów we Francji. Ten czterolatek biegał dotychczas 20 razy, wygrał jeden wyścig i ponad 52 tysiące euro. W lutym miał już dwa dobre starty w Deauville i Chantilly, gdy zajmował drugie i trzecie miejsce w handicapach klasy trzeciej na 1300 i 1600 m. Jechał na nim w tych wyścigach, podobnie jak dzisiaj (waga 59,5 kg) Sebastien Maillot.

  Wśród kandydatów do zwycięstwa (kurs 5:1) jest też z nr 2 Black Wall (Willywell – Blue Risk po Take Risks), na którym Hugo Boutin pojedzie z wagą 60 kg. Pięcioletni ogier na 38 startów wygrał 5 wyścigów i 132 tysiące euro. W styczniu i lutym był pod Boutinem dwa razy trzeci w Cagnes-sur-Mer i w Lyonie w conditions klasy czwartej na 2000 i 1800 m.

  Wśród koni, które mogą postarać się o sprawienie niespodzianki trzeba wymienić z nr 9 wałacha Polminhac (Literato – Gypsy Hollow po Dixieland Band), który wygrał swój ostatni wyścig, a także z nr 8 pięcioletnią klacz El Bnoud (Toronado – Brezena po Lawman), hodowli Al Shaqab Racing. Na tym pierwszym koniu pojedzie Theo Bachelot, który zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu jeźdźców we Francji (24 zwycięstwa), przed nim jest tylko czempion Maxime Guyon (27 wygranych. Podium zamyka Cristian Demuro (21).

  Endorphin pod Fabienem Lefebvrem wygrała m.in. Nagrodę Wiosenną

  Z kolei na El Bnoud pojedzie Fabien Lefebvre, który będzie miał okazję przypomnieć się polskim kibicom. Francuz dokonał na Służewcu niebywałego wyczynu, bo w latach 2013, 2015 i 2016 trzy razy wygrał dla rodziny Gorczyców klasyczną Nagrodę Wiosenną na klaczach Endorphin, Hospitalite i Pianoforte. Po raz pierwszy jechał w naszym kraju w 2009 roku, gdy na Zico zajął drugie miejsce w Derby za Sorosem. Dwaj synowie Ecosse’a pobili wtedy rywali na grząskim po ulewie torze.

  Synteza typów w mediach: 6-7-2-9

  Program wszystkich piątkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Samagace du Vivien. Fot. Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły