More

  Wysokie wygrane w niedzielę. Poniedziałek nie musi być gorszy!

  To była udana niedziela dla części graczy. Padło kilka wysokich wygranych. W pierwszym podejściu czwórka nie została ustrzelona, co spowodowało wysoką kumulację w gonitwie trzynastej. Pula do podziału przekroczyła 14 tys. zł., a trzy zwycięskie kupony przyniosły wygrane w wysokości 4738 zł. Powodów do narzekań nie miały też osoby, które poprawnie wskazały pierwszą niedzielną triplę (trzy po 1332 zł) oraz trójkę w gonitwie nr 6 (dwie po 1282 zł). Poniedziałkowa transmisja w Traf Online rozpocznie się o godzinie 13:55, od razu od ciekawej gonitwy z pulą gwarantowaną czwórki!

  Jeszcze przed godziną 14 przeniesiemy się do klimatycznego kurortu Cagnes-sur-Mer. Traf Online przygotował na ten dzień „ofertę powitalną” w postaci gwarantowanej puli czwórki (2557 zł). Podobnie będzie w gonitwie trzynastej (3042 zł), o godzinie 17:28. Oprócz tego będzie można powalczyć o dwie kwinty (1357 zł), rozpoczynające się od biegów nr 3 oraz 10.

  Zapraszamy do zapoznania się z programem dnia.


  Gon I, godz. 13:55 – CAGNES-SUR-MER – Prix Jacques Geliot (4-letnie i st., 1500 m, hcp)

  To duży handikap z pulą nagród 53 tys. euro, jednocześnie obejmujący quinte+. Na liście startowej znalazło się 16 koni, a różnica w wagach pomiędzy „jedynką”, a „szesnastką” wynosi 7 kg (60,5 do 53,5).

  Pierwsza dwójka nie bez powodu jest najwyżej sklasyfikowana. To jedyni uczestnicy wyścigu posiadający status black type. Siedmioletni Amedras (1) ma bogatą karierę. Startował do tej pory dla swojego hodowcy i właściciela, Abdelhafidha Dridiego już 38 razy, odnosząc 7 zwycięstw. Na poziomie Pattern pobiegł trzy razy, wywalczając status black type w Listed na torze Vichy, w lipcu 2022 r. Był to moment w karierze, w którym legitymował się najwyższym francuskim handikapem (45,5), utrzymując go przez pół roku. Ostatnio, po kilku średnich występach na poziomie klasy 2 i 1, otrzymał notę 41,5. Ostatnio, również w Cagnes-sur-Mer, był drugi, o łeb przegrywając z Khammą, jednocześnie pokonując kilku poniedziałkowych konkurentów.

  Wspomniana Khamma pobiegnie z numerem 2. Pięcioletnia klacz może poszczycić się nawet statusem black type winner. Jej występy na poziomie Listed, jesienią 2022 roku, były bardzo udane. Najpierw wygrała skromnie obsadzony bieg tej kategorii w La Teste-Bassin Arcachon, a następnie była druga w zdecydowanie trudniejszym wyścigu w Saint-Cloud. To był moment w jej karierze, gdy uzyskała rating 46. Po półrocznej przerwie w bieganiu, seryjnie zajmowała trzecie miejsca, stopniowo obniżając handikap. Szczególnie źle jej poszło w styczniu, ale we wspomnianej gonitwie 5 lutego, pokazała się znów z lepszej strony, minimalnie pokonując Amedrasa. Może to oznaczać powrót do bardzo dobrej dyspozycji, a możliwości wydaje się mieć nieco większe od faworyzowanego przez dziennikarzy rywala. Na jej minus przemawia fakt, że tym razem poniesie 1,5 kg więcej, a Amedras mniej.

  W tej samej gonitwie startowały także: Wind of Change (11), Sassica (15) oraz Rosanne du Gouet (7). Do walczącej wówczas o zwycięstwo, wyżej wymienionej, dwójki straciły 2 długości i kończyły blisko siebie. Z tej trójki najlepiej zdawała się galopować w końcówce Sassica, a że poniesie korzystną wagę, to nie można jej skreślać.

  Wśród koni, które kandydują do czołowych lokat, powinno się wymieniać Village Anglais (5) oraz It’s Chico Time (4). Oprócz nich, w mediach zauważane są, choć rzadziej, Bemer (3) oraz dosiadany przez Maxime’a Guyona Mr Cassiope (14). Czarnym koniem gonitwy może okazać się natomiast doświadczona Manarola (12), znajdująca się w niezłej i stabilnej formie, ale niezbyt doceniana przez ekspertów.

  Prognoza Traf News: Amedras (1) – Khamma (2) – Sassica (15) – It’s Chico Time (4)

  Prognoza Equidii: Amedras (1) – Sassica (15) – Rosanne du Gouet (7) – Mr Cassiope (14)


  Krzysztof Romaniuk

  Na zdjęciu tytułowym Khamma wyprzedza tuż przed celownikiem Amedrasa.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły