More

  W niedzielę trafiona została czwórka za niemal 12 tys. zł! W poniedziałek trzy takie zakłady w ofercie Traf Online

  To już kolejna niedziela, podczas której padały znaczące wygrane. Zdecydowanie najbardziej imponująca była ta w gonitwie szóstej – po kumulacjach zebrała się pula w wysokości 11 943 zł, więc jedyny poprawny kupon przyniósł typerowi właśnie taką kwotę! Oprócz tego pokaźnie wyglądała ostatnia tripla dnia – blisko 3,5 tys. zł zostało podzielone na dwie poprawne kombinacje. Tymczasem w poniedziałkowej ofercie Traf Online znalazło się 12 gonitw. W trzech z nich będzie można typować czwórki, w których pula gwarantowana wynosi 2666 zł.

  Wspomniane czwórki przypadają tym razem na wyścigi nr 2, 9 oraz 12. Nieźle prezentuje się także gwarantowana pula w dwóch kwintach (od gonitwy drugiej oraz od siódmej), wynosząca 2066 zł. Poniżej program dnia z zaznaczonymi na czerwono gonitwami „czwórkowymi”, a także typami ekspertów Equidii.


  Gon II, godz. 13:55 – CAEN – Prix de Bellengreville (kłusaki, 2450 m, hcp.)

  Będzie to bardzo podobny wyścig do tego, jaki był rozgrywany o tej samej porze na torze Caen tydzień temu. Znów o pulę 35 tys. euro powalczy 16 kłusaków, podzielonych na dwie grupy – pierwsza ósemka będzie miała do pokonania 2450 m, a pozostała o 25 m więcej.

  Największym zaufaniem dziennikarzy i typerów cieszy się Fabuleux d’Echal (5). Dziewięciolatek ma za sobą raczej przeciętny początek tegorocznych zmagań, ale w ostatnich dniach lutego wreszcie poradził sobie lepiej i, powożony przez Erica Raffina, dobrze zaprezentował się na torze Vincennes, zajmując trzecią lokatę. Doświadczony driver z pewnością postara się wykorzystać dość korzystny numer startowy i poprowadzić Fabuleuxa d’Echala do pierwszej wygranej od czerwca ub. roku, a zarazem dziewiątej w karierze.

  W drugiej kolejności liczony jest Garry Thoris (8), który na Vincennes ostatnio wygrał, a pod koniec stycznia był drugi. Jest dobrze dysponowany, ma także solidnego powożącego (Y. Lebourgeois), co pozwala go obdarzać sporym zaufaniem. Z drugiej strony, można odnieść wrażenie, że tym razem trafił na nieco lepszych konkurentów, niż w ostatnich biegach. Spore szanse na wywalczenie miejsca w czołówce wydaje się mieć startujący z ”jedynką” Homard Land (1). Jeśli nie straci pozycji po starcie, może być groźny. Kandydatem do rozgrywki powinien być również Forevel Jiel (14). Największym problemem w jego przypadku jest niekorzystny numer startowy i strata 25 m do chyba najgroźniejszych przeciwników. To bardzo uniwersalny koń, który w swojej karierze wygrał 10-krotnie, w tym cztery razy w biegach pod siodłem (monte). Statystyki psuje mu jednak fakt, że ostatnia jego wygrana miała miejsce niemal… 2 lata temu.

  Pozostałe zaprzęgi ruszające w drugiej grupie nie imponują formą. Szukając wśród nich kandydatów do wyższych lokat być może warto zwrócić uwagę jeszcze na Falcona d’Ourville’a (11) oraz Galę de Crennes (16), jednak będą potrzebowały do tego szczęśliwego układu wyścigu. Z tego powodu wyżej stoją notowania Hardy’ego des Landes (7) i Hailey d’Ourville (4), mimo że ich dwa ostatnie występy były mniej udane, a także Groupie du Quenne (2), biegającej w kratkę.

  Prognoza Traf News: Forever Jiel (14) – Fabuleux d’Echal (5) – Homard Land (1) – Garry Thoris (8)

  Krzysztof Romaniuk

  Na zdjęciu tytułowym faworyt dziennikarzy – Fabuleux d’Echal (fot. Canal Turf)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły