More

  Paweł Gocłowski prezesem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych

  Na stronie internetowej PKWK pojawił się w piątek następujący komunikat: „Z dniem 15 marca 2024 roku Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski powołał Pana Pawła Gocłowskiego na stanowisko Prezesa Polskiego Klubu Wyścigów Konnych”.

  Pięciu kandydatów zgłosiło akces na stanowisko prezesa PKWK – Paweł Gocłowski, Jarosław Zalewski, Zygmunt Sobolewski, Marek Przybyłowicz i Maciej Malinowski. 26 lutego minister rolnictwa Czesław Siekierski poprosił Radę PKWK o opinię na temat odwołania prezesa Krzysztofa Kierzka (został odwołany 1 marca) oraz o ocenę kandydatury Pawła Gocłowskiego na to stanowisko.

  Rada kandydaturę Gocłowskiego zaopiniowała negatywnie – przy pięciu głosach przeciw i dwóch za. Według aktualnych zapisów ustawy o wyścigach konnych, rada jest jedynie ciałem doradczym, wydaje opinię, a ostateczna decyzja należy do ministra rolnictwa.

  Paweł Gocłowski jest prezesem zarządu Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej. Wspólnie z Barbarą Mazur, jako współwłaściciel firmy Polturf, uczestniczył w organizowaniu aukcji koni arabskich w Janowie Podlaskim, przez wiele lat pracował też w dziale selekcji PKWK, z którego został zwolniony przez ówczesną prezeskę Agnieszkę Kacprzyk (wówczas Marczak).

  Paweł Gocłowski nie przedstawił jeszcze środowisku wyścigowemu w żadnych mediach swojego programu działania. Redakcji Traf News również nie udało się w ostatnich dniach skontaktować z prezesem Gocłowskim.

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Paweł Gocłowski. Fot. Jan Żółkiewski/Folbluty.org

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły