More

  Wysokie pule gwarantowane w niedzielnych wyścigach

  Niedzielny program TrafOnline zacznie się o 15:15 i obejmie 10 gonitw z trzech torów. Najwyższą rangę będą miały wyścigi na stołecznym Auteuil, przeznaczone dla koni specjalizujących się w skokach. To właśnie na tym hipodromie zostaną rozegrane dwa wyścigi rangi G3 i jeden Listed. Fani skoków, którym było mało emocji podczas rozegranego w kończącym się tygodniu Cheltenham Festival, powinni być usatysfakcjonowani, zwłaszcza że wszystkie trzy dzisiejsze czwórki rozegrane będą właśnie na Auteuil. Polskim akcentem będzie Prix d’Indy (17:00), którą w 2018 roku wygrał iwnieński Tunis.

  Do omówienia wybraliśmy rozpoczynającą dzień Prix Predicateur Listed (15:15), w której operator oferuje ponadstandardowe pule gwarantowane we wszystkich zakładach, w tym 3055 zł w najbardziej interesującej nas czwórce.  

  Jest to handicapowy wyścig z płotami na dystansie 3900 metrów dla pięcioletnich i starszych koni.

  Faworytem francuskiej Equidii jest Lou Fast (3). Pięcioletni wałach nieźle wszedł w ten sezon, zajmując szóste miejsce w gonitwie analogicznej do dzisiejszej. Przed rokiem, o podobnej porze, wygrał na Auteuil na dystansie o 300 metrów krótszym. Później próbował swoich na wyższym poziomie, zajmując m.in. piąte miejsce w G1 i czwarte w G2. Dzisiaj powraca do Listed, czyli poziomu, na którym notował już sukcesy.

  Lou Fast poniesie jedną z wyższych wag w polu (69,5 kg), a kolejne dwa konie z francuskiej prognozy są na przeciwnym biegunie. Groom Boy (11) i Joana Conti (12) poniosą jedne z najniższych wag: odpowiednio 65 i 64,5 kg.

  Groom Boy (11) od zmiany trenera z Gabriela Leendersa na Stephane’a Eveno (luty 2022) nie wygrał gonitwy, ale wielokrotnie kończył wyścig na podium. Ośmiolatek w opinii trenera jest dobrze przygotowany i mimo że dopiero zaczyna sezon, to powinien walczyć o premiowane miejsca. Przed rokiem zaczął sezon od drugiego miejsca w Lyonie, więc rzeczywiście wydaje się, że Groom Boy nie potrzebuje tzw. przetarcia i może powalczyć o dobry wynik już w pierwszym starcie w sezonie.

  Joana Conti (12) jest jedyną klaczą w tym towarzystwie, a do tego należy do najmłodszych i najmniej doświadczonych koni. W dziewięciu dotychczasowych startach (wszystkie na płotach) odniosła dwa zwycięstwa, w tym to najcenniejsze sprzed trzech tygodni. W osiemnastokonnej stawce pokonała konkurencję, niosąc jedną z najwyższych wag w polu – 71 kg. Trener Nick Littmoden jest zadowolony zarówno ze swojej podopiecznej, jak i faktu, że będzie mogła porównać się z mocnymi rywalami.

  Kolejny w notowaniach Equidii Vision du Rheu (1) poniesie najwyższą wagę w tym towarzystwie – 72 kg. Nie jest to okoliczność sprzyjająca, biorąc pod uwagę stan toru – ciężki, zwłaszcza pamiętając, jakie warunki panowały wczoraj na leżącym po sąsiedzku torze w Saint-Cloud. Trener Jerome Delaunay uważa, że koń jest w dobrej formie, ale wysoka waga może być problemem. A za chwilę dodaje, że kolejnym planowanym startem będzie Grande Course de Hures de Spring (G3)(27 kwietnia). Brzmi to trochę, jak sygnał, że Vision du Rheu ma wkrótce ważniejsze wyzwania, niż dzisiejszy wyścig.

  Piątym wyborem francuskich ekspertów jest Helsinki Nolimit (13). Jeżeli za kryterium oceny przyjęlibyśmy wagę, to siedmiolatek ze stajni Yannicka Faouina powinien być tu brany pod uwagę. Ostatnio zajął trzecie miejsce w gonitwie z cyklu Quinte +, ogrywając kilku dzisiejszych konkurentów. Jego jeździec Tanguy Andrieux jest zadowolony z formy i liczy na premiowaną lokatę.     

  Ze względu na stan toru (ciężki) zwracamy państwa uwagę na cztery konie, których trenerzy deklarowali, że znakomicie czują się w takich warunkach.

  Aleric (4) i Zurekin (6) są „podliczane” przez francuskich ekspertów i dziennikarzy do niższych premiowanych miejsc, ale już Galop du Large (7), a zwłaszcza mający za sobą wygraną na otwarcie sezonu w cross country Garrygal (9) są mocno niedoceniane.  

  Biorąc pod uwagę, że kilka z pozostałych koni ma dość niskie noty w komentarzach zamieszczanych przez trenerów i reporterów, wydaje się, że ta na pozór trudna czwórka może być łatwiejsza do trefienia, niż się wydaje.

  Prognoza Trafnews: Joana Conti (12) – Lou Fast (3) – Groom Boy (11) – Aleric (4)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły