More

  We wtorek dwie szanse na trafienie skumulowanej czwórki

  Za nami pełen emocji poniedziałek. Pula trójki w pewnym momencie zbliżyła się do 10 tysięcy złotych, a tripli do trzech tysięcy. Ostatecznie pieniądze z trójki i tripli zostały podzielone między graczami, ale na wtorek została jeszcze skumulowana czwórka, której pula przekroczyła już trzy tysiące. W programie mamy dwie czwórki: o 13:55 na torze Compiegne (wyścig płaski) i o 17:43 na torze Enghien (kłusaki). Oferta TrafOnline obejmuje dzisiaj 14 gonitw między 13:27 a 18:00.

  Do omówienia, niemal tradycyjnie, wybraliśmy wyścig z cyklu „Quinte +”.

  Prix de la Plaine du Putois (13:55) jest gonitwą handicapową na dystansie 1800m, przeznaczoną dla czteroletnich i starszych koni.

  Najwyższą wagę (62 kg) poniesie Short Final (1), który przed tygodniem znokautował konkurentów w wyścigu „Quinte +” na 1400m w Saint-Cloud. Po tej wygranej podniesiono mu handicap aż o 5 kg, co w połączeniu z dystansem nieco dłuższym, niż jego optimum (1400-1600m), sprawia, że większość francuskich ekspertów i dziennikarzy upatruje w nim kandydata tylko do niższej premiowanej lokaty. Na plus trzeba mu zapisać wysoką formę i ciężki tor, na którym świetnie się czuje. Minusem przede wszystkim jest wysoka waga, a niewiadomą wydłużenie dystansu.

  Francuscy eksperci w pierwszej kolejności liczą konie niosące umiarkowane wagi: Alpage (10), Pingo (11) i najwyżej oceniany Mr Cassiope (12). Nieco innym tropem, ale opartym na podobnych założeniach poszli dziennikarze, którzy na pierwsze miejsce wskazują Morsana (13), na drugie omówionego już Short Final (1), a na trzecie faworyta ekspertów Mr Cassiope (12).

  Przyjrzyjmy się tej czwórce.

  Alpage (10) zajął ostatnio piąte miejsce na sztucznej nawierzchni w Cagnes-Sur-Mer. Biorąc pod uwagę, że przez ok. pół prostej finiszowej był zamknięty, można zaryzykować twierdzenie, że powinien wówczas wygrać. Koń dobrze się czuje na dzisiejszym dystansie, wygrywał też na ciężkim torze. Nie można mieć też mieć zastrzeżeń do jego formy.

  Jedyna klacz w tej stawce – Pingo (11) miała dość wysoki handicap w ubiegłym roku, przez co niełatwo było jej o dobre wyniki. Teraz straciła kilka kilogramów, więc ponownie może być w rozgrywce. Mimo że jej ostatnie wyniki nie wyglądają imponująco, to trener David Smaga, uważa, że Pingo ma dzisiaj duże szanse. Radzi, aby umieścić ją na swoim kuponie Quinte +.

  Mr Cassiope (12) sumarycznie zyskał największe uznanie u Francuzów. Henri-Alex Pantall tryska optymizmem, zapowiadając „świetny występ”. Na pewno M.Guyon w siodle będzie atutem Mr Cassiope. Warto jednak zaznaczyć, że Mr Cassiope przegrał w ostatnich dwóch startach z mało liczonym dzisiaj Bluffem (8), a w tych samych wyścigach ma remisowy bilans z Village Angalis (4).

  Bluff (8) robi naprawdę dobre wrażenie w ostatnim czasie i w naszej opinii warto uwzględnić go w czwórce. Village Angalis (4) w opinii trenera Jerome’a Reyniera ostatnio zaczął się rozpędzać dopiero na ostatnich 100 metrach, więc podjął decyzję o wydłużeniu dystansu.

  Ostatnim z wielkiej czwórki jest faworyt „syntezy prasy” Morsan (13). Ośmiolatek prezentuje bardzo stabilną i wysoką formę. Dobrze radził sobie w trudnych warunkach torowych. Trener Cedric Boutin zaznacza, że Morsan lepiej czuje się na dystansie 2000 niż 1800 metrów, kończąc swoją wypowiedź stwierdzeniem: „są plusy i są minusy”. My jesteśmy bliżej plusów w naszej prognozie.  

  Z koni, które we francuskich prognozach pobiegną z realnymi szansami na premiowaną lokatę, został nam jeszcze Ponty (2). Czterolatek, jako jedyny w tej stawce, ma na koncie „mały black type” – trzecie miejsce w Listed. Poniesie jedną z wyższych wag w stawce, a do tego debiutuje w handicapie. Trenerka Victoria Head jest optymistką, zakładając, że Ponty ma wystarczające możliwości, żeby powalczyć na tym poziomie.

  Prognoza Trafnews: Morsan (13) – Alpage (10) – Pingo (11) – Bluff (8)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły