More

  W Saint-Cloud ściganie idzie już na całego, a w Traf Online w czwartek kumulacje w trójce i w kwincie

  We Francji coraz częściej oglądamy wyścigi na trawie, a nie na piaskowo-syntetycznej nawierzchni PSF. Nie inaczej będzie w czwartek na podparyskim torze Saint-Cloud, gdzie szykuje się bardzo ciekawy mityng. W programie jest jedna gonitwa rangi Listed – Prix de la Porte de Madrid, wyścig na 900 metrów dla dwulatków, handicap z serii quinte+ z pulą nagród aż 53 tysiące euro, a także dwa biegi dla debiutujących trzylatków.

  W czwartek w programie Traf Online są dwie kwinty (gonitwy 1-5 i 6-10), pierwsza rozpocznie się od skumulowanej puli ponad 1400 złotych. Kumulacja jest też w trójce w pierwszej gonitwie. Dziś przewidziane są trzy czwórki z pulami gwarantowanymi po 2044 zł. Podwyższona jest też, jak zwykle, pula w pierwszej tripli. W ofercie Trafonline.pl jest 15 gonitw z Francji (pierwszy o godzinie 13.27, ostatni o 18.21) z trzech torów: Saint-Cloud (wyścigi płaskie), oraz Caen i Reims (kłusaki).

  W gonitwie rangi Listed – Prix de la Porte de Madrid w Saint-Cloud na 2400 metrów dla czteroletnich i starszych koni (pula nagród 52 tysiące euro) faworytem (kurs około 2:1) jest z nr 2 sześcioletni Homo Deus (po Intello), który biegał w tym roku dwa razy i wygrał swoje wyścigi. Jego groźnymi rywalami powinny być z nr 1 Mika D’O, z nr 3 Rashford i z nr 6 Harry Way.

  O godzinie 13.55 w Saint-Cloud w handicapie divise z serii quinte+ Prix Dunette na 2100 metrów (z pulą nagród aż 53 tysiące euro, w tym połowa dla zwycięzcy) wystartuje 15 czteroletnich i starszych klaczy (jedynka jest wycofana) z wagami od 55 do 59,5 kg. W tym wyścigu można obstawiać czwórkę z pulą gwarantowaną 2044 zł.

  W porannych notowaniach umiarkowaną faworytką (kurs około 6:1) była z nr 2 czteroletnia Giraffe (Territories – Tout En Finesse po Holy Roman Emperor), na której Marvin Grandin pojedzie z wagą 59,5 kg. Giraffe jest w formie, miała dobre dwa ostatnie występy w lutym w handicapach – wygrała w Cagnes-sur-Mer na 1500 m i była druga w Marsylii na 2000 m, też pod Grandinem.

  Legend. Fot. Canal Turf

  Mocno jest też liczona (kurs 7:1) z nr 7 Legend (French Fifteen – Massaye po Monsun) z wagą 59 kg pod Hugo Besnierem. Sześciolatka miała aż 16 miesięcy przerwy w startach – od czerwca 2022 do października 2023 roku. Powrót był udany, bo zwyciężyła w conditions klasy trzeciej, a później była w listopadzie szósta w Listed w Tuluzie. Od tamtego wyścigu nie biegała.

  Do grona faworytek (kurs około 12:1) zalicza się też z nr 11 Speedy Angel (Almanzor – Speed of Anabaa), która pod Ronanem Thomasem poniesie umiarkowaną wagę 56,5 kg. Ta pięcioletnia klacz biegała dotąd tylko 5 razy. 20 stycznia 2023 roku wygrała conditions w Deauville na 2500 m, ale ponownie do startu wyszła dopiero 1 marca tego roku. Była piąta w handicapie klasy trzeciej w Chantilly na 1800, właśnie pod Thomasem.

  Synteza typów w mediach: 11-2-7-3

  Program wszystkich czwartkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Giraffe. Fot. Canal Turf

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły