More

  Polski Klub Wyścigów Konnych ogłosił plan nagród dodatkowych dla właścicieli i hodowców na sezon 2024

  Wysokość nagród dodatkowych dla właścicieli koni polskiej hodowli (pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej), wypłacanych przez PKWK, będzie taka sama jak w sezonie 2023. 40 procent od nagrody wygranej w wyścigach dla dwuletnich folblutów i trzyletnich arabów, 25 procent dla trzylatków pełnej krwi i czterolatków arabskich, 15 procent dla koni starszych w obu rasach. Wyższa będzie natomiast nagroda dodatkowa dla hodowców koni hodowli krajowej – w ubiegłym sezonie było to 10 procent, w 2024 roku będzie to 15 procent. Nagrody właścicielskie są wypłacane na bieżąco, premia hodowlana jednorazowo na koniec sezonu.

  Dla koni półkrwi i kłusaków dodatkowe nagrody dla właścicieli (bez względu na wiek konia) w sezonie 2024 wyniosą 25 procent, tak samo jak w ubiegłym roku. PKWK funduje też nagrody dodatkowe (25 procent od sumy wygranej) dla właścicieli koni polskiej hodowli w Westminster Derby, Wielkiej Warszawskiej i Nagrodzie Liry (Oaks), również tak samo było w sezonie 2023. Przewidziane są także premie w wyścigach płotowych i przeszkodowych oraz gonitwach uczniowskich. Pełne informacje poniżej.

  Jeśli chodzi o Europę najbogatszy system premii dla właścicieli i hodowców koni krajowej hodowli ma Francja. Dodatkowo 80 procent nagrody dla właścicieli koni francuskiej hodowli w przypadku dwulatków i trzylatków, 55 procent dla czterolatków i pięciolatków, 45 procent dla sześcioletnich i starszych koni.

  Na zdjęciu tytułowym wyhodowany przez Beatę Olkowską Streak, zwycięzca Nagrody Intensa dla dwulatków polskiej hodowli w sezonie 2023

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły