More

  Ponad 8000 złotych w puli czwórki i kumulacja w kwincie w środę w Trafie

  Choć polscy piłkarze we wtorek w Cardiff przez 120 minut nie oddali nawet jednego celnego strzału na bramkę Walijczyków, to jednak po rzutach karnych wygrali baraż i zagrają podczas Euro 2024. W finałach na niemieckich boiskach ich najgroźniejszym rywalem w grupie będzie Francja. W Trafie przez cały rok niemal codziennie mamy transmisje właśnie z francuskich wyścigów, które – podobnie jak futbol w tym kraju – stoją na bardzo wysokim poziomie. Ostatnio na francuskich torach było mnóstwo niespodzianek, co skutkuje licznymi kumulacjami w zakładach firmy Traf.

  Największa pula uzbierała się w czwórce. W środę już w pierwszej gonitwie o godz. 13.55 będziemy mieli taki zakład. Wyjściowa pula skumulowanej czwórki wynosi już ponad 8000 złotych i może zbliżyć się do dziesięciu tysięcy. Gdyby za pierwszym podejściem się nie udało trafić, to o godz. 17.07 mamy jeszcze jedną czwórkę z pulą gwarantowaną 2455 zł. Kumulacja jest także w kwincie (gonitwy nr 6-10), w której wyjściowa pula wynosi około 1600 zł, tradycyjnie podwyższona jest pula pierwszej tripli. W ofercie Trafonline.pl jest dziś 15 gonitw z Francji (ostatnia o godz. 18.00) z trzech torów: Pornichet (wyścigi płaskie) oraz Marseille-Borely i Caen (kłusaki).

  We wtorek na torze Saint-Cloud w Prix Sagaro, handicapie klasy drugiej na 3000 metrów dla czteroletnich i starszych koni z pulą nagród 53 tysiące euro wystartowała czteroletnia klacz Anagallis (Tunis – Anavera po Acatenango), która jest córką znakomitego ogiera wyhodowanego w Iwnie, przed laty z sukcesami biegającego we Francji w gonitwach płotowych, a obecnie obiecującego reproduktora. Anagallis, która swój poprzedni wyścig w Saint-Cloud wygrała, w mocniejszej stawce nie dała rady – zajęła pod Alexisem Pouchinem jedenaste miejsce w gronie szesnastu koni.

  Także we wtorek na torze Saint-Cloud w Prix Mirska, conditions maiden dla trzyletnich klaczy na 2400 metrów (pula nagród 27 tysięcy euro), startowała przygotowywana w Chantilly przez Alicję i Roberta Karkosów dla tureckiego biznesmena Fedaiego Kahramana – Queen of Kahraman (Isfahan – Quiana po Monsun). Ta urodzona w Niemczech rosła, późna i dystansowa klacz w swoim drugim występie w karierze spisała się solidnie. Pod Thomasem Trullierem zajęła czwarte miejsce w stawce dziewięciu klaczy. Zwyciężyła aż o 19 długości Wasabi, trenowana przez Japończyka Hiroo Shimizu. Przed klaczą Polaków były jeszcze tylko Dame Quant ze stajni Godolphin i faworytka Raybiya, hodowli i własności księcia Agi Khana.

  Środa w Trafie, a zwłaszcza pierwsza część transmisji, będzie stała pod kątem wyścigów kłusaków na torach Marseille-Borely i Caen. Dopiero pod koniec dnia zobaczymy trzy wyścigi płaskie dla folblutów z toru Pornichet. Czwórka, w której wyjściowa skumulowana pula wynosi ponad 8000 złotych, będzie do zagrania o godz. 13.55 w Grand National du Trot G3 na torze Marseille-Borely, gonitwie dla kłusaków, mających od 5 do 10 lat na dystansie 3000 m (pula nagród 90 tysięcy euro).

  Jest to wyścig na zasadach handicapowych, w którym wystartuje aż 16 koni. Siedem z pierwszymi numerami będzie miało do pokonania 3000 m, osiem kolejnych kłusaków 3025 m, a jeden (Eden Basque z nr 16) 3050 m. W porannych notowaniach dość mocnym faworytem (kurs około 3,5:1) był z nr 6 Ibiscus Man, którego trenerem i powożącym jest Romain-Christian Larue. Ibiscus Man biegał 45 razy, wygrał 7 wyścigów, ostatni raz w grudniu na torze Paris-Vincennes, a w swoim ostatnim starcie był na tym samym obiekcie drugi 25 lutego na 2700 m.

  Typerzy i gracze we Francji za jego najgroźniejszych rywali uznają takie konie jak: z nr 3 Ies We Kan (dwa zwycięstwa w trzech ostatnich startach), z nr 5 Illusion Jipad (jest w formie, ostatnio był drugi), z nr 11 Horchestro (biega trochę w kratkę), czy z nr 14 Floreal (dwa starty, dwa zwycięstwa w 2024 roku).

  Synteza typów w mediach: 6-3-5-14

  Lista startowa i typy francuskich mediów

  Druga środowa czwórka w Trafie będzie do zagrania godz. 17.07 z pulą gwarantowaną 2455 zł, ale – jeśli nikomu nie udałoby się trafić czwórki w pierwszym wyścigu – to zapewne pula znacznie przekroczy 10 tysięcy złotych. Ten wyścig to Prix de la Grande Parade, handicap klasy czwartej na 1700 m dla czteroletnich i starszych koni (pula nagród 17 tysięcy euro) na torze Pornichet. Wystartuje 15 koni (nr 3 jest wycofany) z wagami od 53 do 59,5 kg.

  Stawka jest bardzo wyrównana, mamy dość liczne grono pretendentów do zwycięstwa. W porannych notowaniach umiarkowaną faworytką (kurs około 5:1) była z nr 8 Bonny Glitters (Martinborough – Loupy Glitters po Loup Solitaire) ze stajni potentata francuskich wyścigów Gerarda Augustina-Normanda. W siodle Luka Rousseau z wagą 58 kg. Pięcioletnia klacz w czterech ostatnich startach pokazała znakomitą formę – dwa razy wygrała i dwa razy była druga. Za każdym razem właśnie na torze Pornichet i na dystansie 1700 m.

  Jej groźnym rywalem (kurs około 6:1) będzie z nr 6 Highland Archer (Recoletos – Bretoncelles po Le Havre), na którym pojedzie Gabriel Bon (59 kg). Czterolatek od trenera Hernona także jest w wysokiej dyspozycji i również dobrze czuje się na torze Pornichet na dystansie 1700 m, gdzie w styczniu był drugi, a 2 marca zwyciężył, bijąc o długość Bonny Glitters.

  Sporą grupę zwolenników (kurs około 7:1) ma także z nr 7 Bon Esprit (Charm Spirit – Run on Ruby po Muhtathir), na którym uczeń Pierre Remoue pojedzie z dość korzystną wagą 56 kg. Pięcioletni Bon Espirit to niezwykle rzetelny koń – w siedmiu ostatnich startach, od listopada do marca, nie wypadł poza pierwszą trójkę. Dwa z tych wyścigów wygrał i to właśnie na torze Pornichet na 1700 m.

  Czwartym do brydża, kolejnym mocno liczonym koniem (kurs około 6,5:1) jest z nr 13 pięcioletni Roxy Music (Prince Gibraltar – Roxanne po Falco), na którym zobaczymy Rosario Mangione (56,5 kg). Po serii drugich miejsc i zwycięstwie 30 stycznia w handicapie w Pornichet na 1700 m, Roxy Music dwa kolejne starty w lutym i marcu na tym samym torze miał trochę mniej udane, ale przyzwoite, bo zajął szóste i czwarte miejsce (w wyścigu wygranym przez Highland Archera przed Bonny Glitters, do których stracił jednak niewiele).

  Wśród koni, które mogą sprawić niespodzianki i które warto rozważyć przy typowaniu czwórki są: z nr 1 Great Art (ma najwyższy handicap w tej stawce – 29), z nr 2 Red Grace (dzięki dosiadowi amazonki Manon Fleury poniesie 57, a nie 59,5 kg), czy z nr 15 Fashioned Girl, która ostatnio dwa razy była druga, a Tristan Baron pojedzie na niej z wagą tylko 55 kg.

  Synteza typów w mediach: 6-8-7-13

  Program wszystkich środowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Roxy Music. Fot. Turfomania

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły