More

  Aż 10 wyścigów w czwartek w Chantilly, w Trafie wysokie pule gwarantowane w czwórkach, koń Gabryszewskiego faworytem

  W środę skumulowana pula w czwórce doszła w Trafie do 11 483 złotych. Trzej gracze poprawnie ją wytypowali i zgarnęli po 3827 zł. Mieliśmy też wczoraj wysoką pulę ponad 5 tysięcy złotych w trójce z wypłatą 731 zł. Było też kilka dość wysokich wypłat w jednym z podstawowych zakładów, czyli dwójce. Najwyższa wyniosła 760 zł, ale było też kilka w przedziale 300-500 zł. W czwartek w Trafie kumulacja jest w kwincie (gonitwy nr 8-12 i 13-17), w której wyjściowa pula wynosi ponad 1600 zł, tradycyjnie podwyższona jest pula pierwszej tripli. W programie dnia są też cztery czwórki z pulami gwarantowanymi po 2555 zł. W ofercie Trafonline.pl jest 17 gonitw z Francji (pierwsza o 13.27, ostatnia o godz. 18.15) z trzech torów: Chantilly (wyścigi płaskie) oraz Argentan i Lyon La Soie (kłusaki).

  W czwartek na torze Chantilly pod Paryżem jest bardzo bogaty program, w którym jest aż 10 gonitw. W jednej z nich, o godzinie 16.50, Prix de la Rue de la Faisanderie, zaplanowana jest w Trafie czwórka z pulą gwarantowaną 2555 zł. Jest to handicap klasy trzeciej (nawierzchnia PSF) na 1900 metrów dla czteroletnich i starszych koni (pula nagród 20 tysięcy euro, w tym połowa dla zwycięzcy). Wystartuje 17 koni z wagami od 56 do 60 kg.

  W porannych notowaniach dość mocnym faworytem (3,5:1), jak na tak liczną stawkę w handicapie, był z nr 17 pięcioletni Perrou (Brametot – Pride Dancer po Fasliyev), na którym Eddy Hardouin pojedzie z wagą 57 kg. Perrou, którego właścicielem jest Anthony Gabryszewski, na 29 startów w karierze wygrał 2 wyścigi i 58 tysięcy euro. Zwycięstwo odniósł niemal dokładnie rok temu w Chantilly w gonitwie tej samej klasy, na tym samym dystansie co dzisiaj, ale ostatnio idzie mu przeciętnie. W trzech ostatnich startach zajmował jedenaste, szóste i siódme miejsce.

  Dość mocno liczony (kurs około 6:1) jest też z nr 15 doświadczony, ośmioletni Vesinaba (Anabaa Blue – Vesilia po Nombre Premier), na którym pojedzie The Bachelot (58,5 kg), zajmujący obecnie trzecie miejsce w rankingu jeźdźców we Francji (31 zwycięstw). Przed nim są tylko Maxime Guyon (54) i Cristian Demuro (34). Vesinaba na 47 startów wygrał 8 wyścigów i ponad 160 tys. euro. Jest w formie, ostatnio był pierwszy i trzeci w handicapach w Chantilly na 1900 m.

  Mocno stoją też notowania (kurs około 7:1) jego rówieśnika, z nr 10 Al Jaroud (Dabirsim – I’m Right po Rahy), na którym pojedzie właśnie francuski czempion Maxime Guyon z wagą 59 kg. Ośmioletni Al Jaroud w karierze wygrał 6 wyścigów i 124 tysiące euro, 14 marca w Chantilly zasygnalizował zwyżkę formy, zajmując drugie miejsce w handicapie klasy trzeciej na 1900 m.

  Drugi w klasyfikacji jeźdźców Włoch Cristian Demuro dosiądzie w tym wyścigu konia z nr 2 (kurs 17:1) Blackbirdfly (Frozen Power – Hunting Queen po Oratorio) z wagą 60 kg. Siedmiolatek zaczynał karierę we Włoszech, we Francji zaliczył 29 startów i dwa zwycięstwa, ponad roku temu w Pornichet na 1700 m. W tym roku w handicapach w Chantilly był dziesiąty, piąty i szósty, wydaje się, że dochodzi do wysokiej formy.

  Wśród koni, które mogą powalczyć i miejsce w czwórce, są: z nr 1 Bremontier (jeden z koni z najwyższymi handicapami w stawce), z nr 8 Herodion (wygrywał na trochę krótszych dystansach), z nr 9 Myriade (jest w formie, w trzech ostatnich startach była dwa razy druga), z nr 14 The First Lady (jesienią wygrała w Chantilly dwa wyścigi na 1900 m), czy z nr 16 Trust On Me, która pod Marie Velon poniesie najniższą wagę w polu 56 kg.

  Synteza typów w mediach: 10-15-9-2

  Program wszystkich czwartkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Perrou. Fot. Canal Turf

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły