More

  W Wielki Piątek czas na wielkie wygrane, w Trafie wysokie pule w tripli, w kwincie i w czwórce, debiutuje syn polskiego Tunisa

  Czwartek był kolejnym dniem z wysokimi wypłatami w Trafie w podstawowych zakładach. Gracz, który trafił jedną z trójek, zainkasował 2476 złotych. Były też spore wypłaty w dwójkach – 372 i 555 zł. W Wielki Piątek już ostatnia w marcu szansa na wielkie wygrane. Później mamy trzy dni świątecznej przerwy w zakładach i w transmisjach z francuskich torów, ale w Traf News będziemy w sobotę relacjonować wydarzenia z Dubai World Cup Night. Wracamy do gry we wtorek 2 kwietnia. Dziś w Trafie mamy kumulację w tripli już od pierwszej gonitwy. Wyjściowa pula wynosi ponad 1900 złotych i można zakładać, że przekroczy trzy tysiące. Skumulowana podwyższona pula jest także w kwincie (gonitwy nr 10-14) – 2577 zł. W programie dnia jest jedna czwórka z wysoką pulą gwarantowaną 2777 zł.

  W ofercie Trafonline.pl jest 15 gonitw z Francji (pierwsza o 14.17, ostatnia o godz. 18.23) z trzech torów: Compiegne (wyścigi płaskie), Fontainebleau (płotowe i przeszkodowe) oraz Paris-Vincennes (kłusaki). W przeszkodowej gonitwie rangi Listed w Fontainebleau zobaczymy ośmioletniego Gap Pierji, który w treningu Josefa Vani juniora startował w ostatnich latach na Partynicach w Crystal Cup i Wielkiej Wrocławskiej, rywalizując z Haad Rinem i Her Himem. W poniedziałek 1 kwietnia trzyletnia Sheema’s Rose, trenowana przez Polaków w Chantilly, pobiegnie w prestiżowej gonitwie dla klaczy Prix Penelope G3 na 2100 metrów.

  W piątek w Traf Online pierwszą triplę, ze skumulowaną pulą wyjściową ponad 1900 zł, będzie kończyła o godzinie 14.52 na torze Fontainebleau płotowa gonitwa klasy czwartej na 3000 metrów dla trzylatków (pula nagród 23 tysiące euro) – Prix de la Societe des Courses de Pau. Wystartuje 13 koni.

  Wśród nich jest debiutujący syn wyhodowanego w polskiej stadninie Iwno Tunisa. To z nr 9 trenowany przez cenionego Mickaela Serora – Lylian (Tunis – Reine de Mai po Fragrant Mix), który w notowaniach w czwartek wieczorem miał kurs na zwycięstwo 15:1. Pojedzie na nim czołowy dżokej we Francji Kevin Nabet, który jeździł na Tunisie. Matka Lyliana wygrała 6 wyścigów (5 płaskich i jeden płotowy) oraz 86 tysięcy euro. Biegały od niej dotąd cztery konie, które w komplecie zwyciężały, ale żaden nie zrobił kariery w gonitwach rangi Pattern.

  Konie po wyhodowanym w Polsce ogierze Tunis (Estejo – Tracja po Llandaff) – który był znakomitym płotowcem we Francji, zarobił na torach ponad 600 tysięcy euro i ma udany start w roli reproduktora – wygrały dotąd we Francji 13 wyścigów (płaskie, płotowe i przeszkodowe), zajęły też 55 razy płatne miejsca na 107 startów, suma wygranych nagród to ponad 377 tysięcy euro.

  Tunis pod Kevinem Nabetem w akcji

  Gonitwa nie ma zdecydowanego faworyta. We wstępnych notowaniach zbliżone kursy na zwycięstwo, od 4:1 do 6:1, miały aż cztery konie: z nr 1 Giuseppe (w debiucie był szósty), z nr 2 Messy (w jedynym starcie zajął dalekie czternaste miejsce), z nr 4 Saucats (nie ukończył gonitwy w debiucie) i z nr 7 debiutujący Speed Coko, który ma cenny stiplowy rodowód (Cokoriko – Emily Strange po Ballingarry).

  Synteza typów w mediach: 7-1-4-2

  W piątek w Fontainebleau zostanie też rozegrana jedna gonitwa rangi Listed. O godzinie 16.00 będzie to Grand Steeple-Chase Cross-Country de Fontainebleau LR na dystansie aż 6000 metrów (pula nagród 57 tysięcy euro, płatnych jest siedem miejsc).

  Wystartuje 10 koni, a wśród nich z nr 7 ośmioletni Gap Pierji (Kapgarde – Playa Pierji po Sleeping Car), którego trenuje w Czechach Josef Vania junior dla Tyrolczyka Josefa Aichnera, nazywanego królem Merano. W siodle Jan Kratochvil. Gap Pierji nie jest zbytnio liczony, wstępny kurs 22:1.

  Gap Pierji to koń dobrze znany polskim kibicom, trzykrotnie startował w latach 2022-2023 na wrocławskich Partynicach. Dwa lata temu zajął drugie miejsce w Crystal Cup, przegrywając tylko z Haad Rinem, a pokonując Her Hima, w ubiegłym sezonie był w tej gonitwie, pod Kratochvilem, trzeci za Her Himem i Molly Powerem (od tamtej pory nie biegał). W 2022 roku startował też w Wielkiej Wrocławskiej, ale nie ukończył wyścigu.

  Faworytem wyścigu (wstępny kurs 5:2) jest z nr 1 ośmioletni Gasby des Planches, który na 23 starty wygrał 7 wyścigów i ponad 100 tysięcy euro. Od sierpnia do października 2023 roku wygrał we Francji aż cztery przeszkodowe gonitwy z rzędu, w tym dwie typu cross-country. Ostatnio był dwa razy drugi (oba biegi cross-country) – w listopadzie w Listed w Compiegne i 2 marca w conditions klasy pierwszej w Ligniers, także na 6000 m.

  Synteza typów w mediach: 1-3-5-8

  Podczas Świąt Wielkanocnych polscy kibice będą mieli za kogo trzymać kciuki na francuskich torach. W sobotę 30 marca w Chantilly w handicapie na 1300 m Prix de la Route Millard wystartuje trzyletni Mister Gan, trenowany przez Alicję i Roberta Karkosów. W niedzielę 31 marca w Tarbes w conditions klasy drugiej dla trzylatków na dystansie 2300 m (w zapisie jest tylko 5 koni) pobiegnie Polanzor, hodowli i własności Krzysztofa Goździalskiego.

  Polanzor wygrywa wyścig jako dwulatek

  W poniedziałek 1 kwietnia, to nie Prima Aprilis, trzyletnia Sheema’s Rose, inny koń trenowany przez Polaków w Chantilly, pobiegnie w prestiżowej gonitwie dla klaczy Prix Penelope G3 na 2100 m (pula nagród 80 tysięcy euro) na torze Saint-Cloud. W zapisie jest tylko 6 klaczy. To będzie dopiero jej czwarty start w karierze.

  2 marca w Fontainebleau Sheema’s Rose zwyciężyła w Prix Jean Gillois, gonitwie conditions maiden dla trzyletnich klaczy na dystansie 2200 metrów. To też była sensacja i pierwsze w tym sezonie zwycięstwo polskiej stajni z Chantilly. W stawce dziesięciu koni była odległą ostatnią grą z kursem na zwycięstwo 59:1. Czy znów zrobi rywalkom „lany poniedziałek”?

  W niedzielę i poniedziałek zgłoszenia do wyścigów stiplowych mają trzy po polskim Tunisie – Kiss Langy (Listed), Kabyla i King d’Alene, a Kasaque wystartuje w gonitwie płaskiej.

  Program wszystkich piątkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  Robert Zieliński

  Na zdjęciu tytułowym Gap Pierji zajmuje trzecie miejsce na Partynicach w Crystal Cup 2023 wygranym przez Her Hima

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły