More

Ponad 8 tysięcy złotych w puli skumulowanej tripli w piątek w Trafie

W czwartek najwyższą wypłatę w zakładach firmy Traf zanotowano w dwójce, wyniosła ona aż 1984 zł, co rzadko zdarza się w tak prostych zakładach (trzeba wytypować w kolejności dwa pierwsze konie na celowniku). W piątek wypłaty mogą być jeszcze większe, bowiem mamy dużą kumulację w pierwszej tripli. Wyjściowa pula, około południa w piątek, wynosiła około 8 tysięcy złotych i można oczekiwać, że zbliży się nawet do 10 tysięcy. Pierwszy wyścig tej tripli zostanie rozegrany o godzinie 13.10. Skumulowana pula, ponad 1600 zł, jest też w kwincie (gonitwy nr 11-15). W programie dnia jest też jedna czwórka (godz. 17.48) z wysoką pulą gwarantowaną 3055 zł. W ofercie Trafonline.pl jest 15 gonitw z Francji (ostatnia o godz. 18.23) z trzech torów: Saint-Cloud (wyścigi płaskie), oraz Agen La Garenn i Paris-Vincennes (kłusaki).

Tak się składa, że cała pierwsza tripla będzie rozegrana w trzech gonitwach na jednym torze – Agen La Garenn, gdzie w piątek będą odbywać się wyścigi kłusaków. Cała tripla odbędzie się w niewiele ponad godzinę. Pierwszy w niej wyścig to o 13.10 Prix Chica de Joudes na dystansie 2575 m dla czteroletnich kłusaków, który w karierze nie wygrały sumy nagród 23 tysiące euro. Wystartuje aż 16 koni.

Teoretycznie jest to wyścig, w którym można szukać tak zwanej „solówki” do tripli, czyli jednego konia, do którego zwycięstwa jest się mocno przekonanym. Bitym faworytem tego wyścigu (kurs około 1,8:1) jest z nr 5 Kolonel Macker, który – jak większość młodych kłusaków – nie ma jeszcze dużego doświadczenia. Biegał 5 razy, wygrał w lipcu i listopadzie 2 wyścigi na 2150 i 2250 m. W jedynym tegorocznym starcie zajął drugie miejsce w Tuluzie na 2750 m, dzisiejszy dystans powinien mu odpowiadać.

Jeśli jednak ktoś szuka niespodzianki i będzie chciał w tripli ogrywać faworyta, to warto rozważyć kilka innych koni, takich jak: z nr 1 Kristal de Janze (ma już w karierze zwycięstwo i dwa bliskie miejsca, ale ostatnio został zdyskwalifikowany), z nr 4 Keep Trust, który wygrał w swoim przedostatnim starcie; czy z nr 6 Karima du Parc, trzecia w swoim ostatnim występie.

Synteza typów w mediach: 4-5-6-13

Drugim wyścigiem tripli ze skumulowaną pulą będzie o godz. 13.42 Prix du Comité Régional du Trot, wyścig handicapowy dla czteroletnich kłusaków, których wystartuje 11. Sześć z nich ma do pokonania 2625 m (nr od 1 do 6), a te od numeru siódmego w górę pokonają 2650 m.

Umiarkowanym faworytem (kurs około 3:1) jest z nr 12 Kiss Me Simon, który wygrał do tej pory najwyższą sumę nagród spośród uczestników tej gonitwy (63 980 euro), na 13 startów zwyciężył już w trzech wyścigach. Trzy ostatnie starty miał od grudnia do lutego na słynnym torze Paris-Vincennes, dwa razy zajmował siódme miejsce i raz trzecie.

Dość mocno liczonym koniem (kurs około 4:1) jest także z nr 3 Kash de Tagor, który na 20 startów wygrał jeden wyścig, a w marcu był dwa razy czwarty w Marsylii i Cagnes-sur-Mer. Do rozgrywki mogą się też włączyć trzy konie z notowaniami około 8:1: z nr 5 Katona, z nr 6 Kavaleur d’Enfer i z nr 11 Kotkie.

Synteza typów w mediach: 10-12-6-5

Julian Dark wygrywa wyścig. Fot. Equidia

Triplę zakończy o godz. 14.17 Prix 51e Festival des Bandas Condom, wyścig handicapowy dla pięcioletnich kłusaków. Zgłoszonych jest 15 koni. Cztery z nich pokonają 2625 m, a pozostałe 2650 metrów.

W tym wyścigu faworytem (kurs około 3,5:1) również jest kłusak, który wygrał najwyższą pulę nagród w karierze (74 500 euro) – z nr 15 klacz Jacana. Na 16 startów zwyciężyła aż w czterech gonitwach (ostatni raz w styczniu w Bordeaux na 2675 m) i 6 razy była na płatnych miejscach. W swoim ostatnim występie 27 marca w Marsylii zajęła trzecie miejsce na 2300 m.

Jacana ma jednak dwóch groźnych konkurentów z notowaniami około 4:1, to z nr 12 Julian Dark i z nr 14 Juan Perrine. Pierwszy z nich w 25 startach zwyciężył już 6 razy, w tym w lutym tego roku trzy razy z rzędu na torze w Tuluzie. 4 marca w Agen zajął drugie miejsce. Juan Perrine startował 24 razy, zwyciężył trzykrotnie, ale dwa razy było to na renomowanym torze Paris-Vincennes. Tam też biegał w sześciu ostatnich wyścigach, ale gdy trafił na mocniejsze kłusaki, było mu już trudniej o sukcesy. Trzy razy był siódmy i raz piąty (22 marca w swoim ostatnim starcie).

Synteza typów w mediach: 14-12-15-2

Program wszystkich piątkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl