More

  Mocne otwarcie nowego tygodnia w Trafie – skumulowana pula w czwórce przekroczyła 5 tysięcy złotych

  W poprzednim tygodniu w Trafie zanotowaliśmy kilkanaście wysokich wypłat w różnego rodzaju zakładach. Na starcie nowego tygodnia możemy pójść za ciosem. W poniedziałek już w pierwszej gonitwie (godz. 13.55) mamy kumulację w czwórce, w której wyjściowa pula wynosi około 5 tysięcy złotych i na pewno znacząco wzrośnie. Skumulowana pula, około 1800 zł, jest też w kwincie (gonitwy nr 6-10 oraz 11-15). Tradycyjnie podwyższona jest też pula pierwszej tripli. W ofercie Trafonline.pl jest dziś 15 gonitw z Francji (ostatnia o godz. 18.20) z trzech torów: Compiegne (gonitwy płotowe i przeszkodowe) oraz Feurs i Reims (kłusaki).

  Gonitwa, w której mamy skumulowaną pulę czwórki, to godz. 13.55 na torze Compiegne – Prix de la Rochelle, przeszkodowy handicap na dystansie 3800 metrów dla pięcioletnich i starszych koni (pula nagród 110 tysięcy euro, w tym 49 500 dla zwycięzcy). Wystartuje 15 koni (nr 1 został wycofany) z wagami od 63,5 do 70,5 kg.

  Lista startowa i typy francuskich mediów

  W porannych notowaniach dość wyraźnym faworytem (kurs około 4:1), jak na tak liczną stawkę i trudną gonitwę, był z nr 6 sześcioletni Glasgow du Berlais, który jest synem ikony gonitw stiplowych we Francji – ogiera Saint des Saints. Przygotowuje go duet trenerski Lageneste – Macaire (to on opiekował się podczas kariery we Francji polskim Tunisem), a w siodle zobaczymy Kiliana Dubourga z wagą 67,5 kg. Glasgow du Berlais jak na swój wiek biegał mało, tylko w dziesięciu gonitwach, ale prezentuje ostatnio znakomitą formę, bo dwa zwycięstwa odniósł właśnie w dwóch ostatnich startach. W lutym wygrał handicap przeszkodowy w Fontainebleau, a w marcu w Pau gonitwę płotową z wysoką wagą 72 kg.

  Jednym z jego najgroźniejszych rywali (kurs około 9:1) może być z nr 13 Hedenn Bihoue, który pod Thomasem Beaurainem poniesie tylko 65 kg. Siedmiolatek sporo już w tym sezonie biegał, zaliczył cztery wyścigi, z których jeden wygrał, w styczniu w Pau gonitwę przeszkodową na 3900 m, właśnie pod Beaurainem. Później na tym samym tore był trzeci i piąty, ale ostatniego biegu, 9 marca w Auteuil, nie ukończył.

  Podobne notowania (kurs około 9:1) ma z nr 9 Always Love You, na którym Clement Lefebvre pojedzie także z korzystną wagą 65,5 kg. Siedmiolatek ze stajni trenera Delaunaya na 21 startów wygrał aż 5 wyścigów i ponad 160 tysięcy euro. Jest w wysokiej formie. W styczniu był drugi w wyścigu przeszkodowym w Pau, a 5 marca wygrał w Compiegne handicap płotowy klasy drugiej.

  Always Love You. Fot. Canal Turf

  Wśród koni pretendujących do walki o miejsce w czwórce, a może nawet o zwycięstwo (z kursami około 12:1), są dwa konie z najwyższymi wagami – z nr 2 Icare du Seuil (70,5 kg, w siodle ceniony dżokej James Reveley) oraz z nr 3 Greatta (69,5 kg).

  O niespodzianki mogą się postarać – z nr 8 doświadczony Galop du Large (syn znakomitego ogiera Kapgarde) i z nr 10 Hupeca de Thaix, który również jest synem renomowanego reproduktora (Cokoriko), a w swoim ostatnim starcie 5 marca wygrał w Compiegne wyścig przeszkodowy klasy drugiej na 4100 metrów.

  Synteza typów w mediach: 13-6-9-2

  Program wszystkich niedzielnych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Glasgow du Berlais. Fot. Canal Turf

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły