More

  Tylko jedna szansa na trafienie skumulowanej czwórki we wtorek!

  Dzisiejsza oferta TrafOnline obejmuje 17 gonitw, ale tylko jedna z nich jest objęta zakładem czwórki. Po nietrafionych poniedziałkowych zakładach pula przekroczyła już osiem tysięcy złotych i cały czas rośnie.

  Przez cały dzień będą nam towarzyszyły wyścigi płaskie z Deauville, które będą przeplatane gonitwami kłusaków z Cavaillon (pierwsza część dnia) i Vincennes.

  Do omówienia wybraliśmy oczywiście „czwórkową” Prix de l’Operation Overlord (13:55).

  Jest to wyścig handicapowy dla 4-letnich i starszych koni rozgrywany na syntetycznej nawierzchni toru Deauville. Dystans gonitwy wynosi 1900 metrów.

  Przeglądając francuskie prognozy, znajdziemy wiele zbieżnych danych i jedną absolutnie sprzeczną.

  O ile cztery konie: Magellan (1), Love is Gold (3), Speechman (4) i Khochenko (10) znajdziemy zarówno w prognozie ekspertów Equidii i „syntezie prasy”, to już faworyt ekspertów – Calas (14) nie zyskał uznania u dziennikarzy, którzy nie wstawili go do pierwszej dziesiątki. Zobaczmy, co to za koń.

  Calas (14) biegał na solidnym poziomie zimą na torach sztucznych. Ostatnio, w Saint-Cloud rywalizował na trawie (tor ciężki) i nie odegrał żadnej roli w wyścigu. Trener Joakim Brandt stwierdził, że Calas nie lubi ciężkiego toru i powrót na nawierzchnię syntetyczną powinien mu odpowiadać. Ocenił, że jest lepszy od drugiego z jego koni – My Fancy (9) i liczy na miejsce w czołówce. Na torze Deauville startował trzykrotnie. Raz wygrał, był trzeci i czwarty.

  Niosący najwyższą wagę Magellan (1) bardzo dobrze radził sobie w parze z Maxime Guyonem w siodle. Zajął m.in. drugie miejsce w gonitwie Quinte + właśnie w Deauville. Tym razem Guyon wybrał Speechmana (4), a w siodle Magellana (1) zobaczymy Mickaela Barzalonę. Trener Graffard pozytywnie ocenia dystans i tor dla Magellana, ale zwraca też uwagę, że po ostatniej wygranej dostał kilka dodatkowych kilogramów w handicapie.

  Speechman (4) pokazał się z dobrej strony w pierwszym starcie po przerwie (zimą przeszedł zabieg sterylizacji). Maxime Guyon ocenia go, jako konia łatwego w prowadzeniu, który powinien tu powalczyć czołowe miejsce.

  Kolejnym z koni wymienianych wśród kandydatów do wygranej jest Love is Gold (3). Czterolatek na za sobą bardzo udany sezon jesienno-zimowy, podczas którego rywalizował wyłącznie w Deauville. Wygrał trzy z pięciu startów, jeden raz był piąty, a ostatnio drugi w Quinte +. Trener Pierre Menard ocenia go pozytywnie, ale zaznacza, że nie podchodzą do tego wyścigu na 100%.   

  Doświadczony Khochenko (10) pokazał się z dobrej strony w ostatnich startach. Trener Didier Prod’Homme uważa, że miał szansę na zajęcie lepszej lokaty w ostatnim starcie. Zaznacza, że jest to ostatnia szansa na start na nawierzchni piaskowej przed latem i chce ją wykorzystać.

  Nie można lekceważyć I’m a Beliver (8), który w ostatnim starcie utknął w kanacie za słabnącym rywalem i z pewnością nie pokazał wszystkiego, na co go stać.  

  Innym interesującym koniem jest Lorcan (5), który w drugim starcie po przerwie zimowej pokonał omawiane przez nas Khochenko (10) i Im a Beliver (8). Trener Boisnard spokojnie podchodzi do tego wyzwania, zwracając uwagę na niekorzystny boks startowy.

  Prognoza Trafnews: Speechman (4) – Khochenko (10) – Lorcan (5) – Love is Gold (3)

  Witold Sudoł

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły