More

  W niedzielę na Longchamp aż 5 wyścigów Pattern, w Trafie skumulowane pule w czwórce (ponad 4000 zł), trójce, tripli i w kwincie

  Trwa bardzo ciekawy weekend na francuskich torach, z których gonitwy możemy codziennie śledzić w Traf Online. W sobotę w Fontainebleau pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła należąca do Ryszarda i Andrzeja Zielińskich, a trenowana w Chantilly przez Alicję i Roberta Karkosów, czteroletnia Saanen, która w ubiegłym roku zajęła trzecie miejsce w polskim Derby. Trzyletni Bali, który będzie zgłoszony do Derby 2024 na Służewcu, zajął szóste miejsce w gonitwie maiden na 2200 m. W niedzielę czeka nas atrakcyjny mityng na słynnym torze Longchamp w Paryżu z licznymi wyścigami z serii Pattern. Spośród ośmiu gonitw aż trzy mają rangę G3, a dwie Listed, z udziałem czołowego konia z Czech Vert Liberte, który ma status black type.

  Dziś w Trafie mamy aż cztery kumulacje – już w pierwszej gonitwie w trójce i w tripli, gdzie pule mogą przekroczyć dwa tysiące złotych oraz później w kwincie (gonitwy nr 3-7), w której wyjściowa pula wynosi ponad 1900 zł. Największa kumulacja jest w czwórce (godz. 15.15, handicap z udziałem 16 koni na Longchamp) z pulą ponad 4000 zł. Gdyby nie udało się trafić za pierwszym razem, będę w niedzielę jeszcze dwie kolejne szanse w czwórkach. W ofercie Trafonline.pl jest w niedzielę 12 gonitw z Francji (pierwsza o godz. 14.15, ostatnia o godz. 18.10) z czterech torów: Longchamp i Senonnes (gonitwy płaskie) oraz Chartres i Carpentras (kłusaki).

  Wyścigi z serii Pattern rozpocznie w niedzielę na Longchamp o godz. 13.58 Prix Lord Seymour LR na 2400 metrów dla czteroletnich i starszych koni (pula nagród 52 tysiące euro). Zgłoszono tylko 5 koni, ale wszystkie mają status black type. Faworytem (kurs około 2:1) jest czteroletni Rashford (Zarak – Randium po Sinndar), na którym pojedzie Christophe Soumillon.

  Wśród piątki koni jest (kurs 22:1, w siodle Theo Bachelot) trenowany przez Dalibora Toroka sześcioletni Vert Liberte (Muhaarar – Rose Et Noire po Dansili) ze stajni DS Pegas, który w sezonie 2022 wygrał w Pradze dwa duże wyścigi – Velka Cena Ceskeho Turfu i Nagrodę Prezydenta. Jest koniem black type po tym, jak w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce na Longchamp w Prix Gladiateur G3 na 3100 m. Był tez piąty w Paryżu w słynnej próbie dla stayerów Prix Cadran G1 na 4000 m.

  Vert Liberte. Fot. Canal Turf

  O godz. 14.33 na Longchamp trzylatki pobiegną w Prix Noailles G3 na 2100 metrów (pula nagród 80 tysięcy euro), jednym z przygotowawczych wyścigów do francuskiego Derby. W stawce siedmiu koni najmocniej liczony jest Bright Picture (Intello – The Painter po Excellent Art), trenowany przez Andre Fabre’a dla rodziny Wertheimerów. W siodle czempion dżokejów we Francji Maxime Guyon.

  O godz. 15.15 zostanie rozegrany w Paryżu wielki handicap klasy drugiej z serii quinte+ z podwyższoną pulą nagród (53 tysiące euro) – Prix du Pavillon Royal na 1600 m dla czteroletnich i starszych koni, których wystartuje aż 16 z wagami od 54 do 60 kg. W tej gonitwie można obstawiać w Trafie czwórkę z wyjściową skumulowaną pulą ponad 4 tysiące złotych.

  W przedpołudniowych notowaniach dość zdecydowanym faworytem (kurs około 4:1), jak na tak liczną stawkę w handicapie, był z nr 12 świetny pochodzeniowo czteroletni Murciano (Kingman – Mission Impassible po Galileo), hodowli i własności Haras d’Etreham. Stephane Pasquier pojedzie na nim z wagą 56 kg. Murciano na 13 startów wygrał jeden wyścig (2 marca maiden w Pornichet na 1700 m) i aż 11 razy był na płatnych miejscach, uzbierał prawie 100 tysięcy euro. W ostatnim starcie zajął 12 marca piąte miejsce w handicapie klasy drugiej w Saint-Cloud.

  Do jego najgroźniejszych rywali zaliczane są takie konie jak: z nr 6 Lev (ma w siodle znakomitego dżokeja Cristiana Demuro), z nr 8 Marzouk (syn Zaraka wygrał w swoim jednym tegorocznym starcie, zwykle plasuje się w pierwszej trójce), z nr 2 Bullace (ma status black type i w siodle Christophe’a Soumillona), z nr 7 Nolito (wygrał wyścig jako trzylatek pod Maximem Guyonem, który dziś też na nim pojedzie), z nr 13 No Limit Dream (dwa zwycięstwa jesienią 2023) i z nr 15 Lingotto, który poniesie tylko 55,5 kg.

  Synteza typów w mediach: 6-11-12-15-8-4-2-7

  Lista startowa i typy francuskich mediów

  O godz. 15.50 na Longchamp zaplanowany jest drugi z niedzielnych wyścigów rangi G3 – Prix de la Grotte dla trzyletnich klaczy na 1600 metrów (pula nagród 80 tysięcy euro), jeden ze sprawdzianów przed Prix de Diane, czyli francuskim Oaks. W stawce dziewięciu koni znów faworytką (kurs około 3:1) jest klacz ze stajni Wertheimerów, z nr 9 Cetera (Nathaniel – Impassable po Invincible Spirit), trenowana przez Carlosa Laffona-Pariasa, w siodle Maxime Guyon.

  Jej groźnymi rywalkami mogą być – z nr 1 Canadala, córka Frankela, hodowli i własności księcia Agi Khana; z nr 3 Rose Bloom, jesienią druga w G1 dla klaczy na Longchamp, z nr 4 mająca status black type winner i dobry rodowód Sparkling Plenty (Kingman – Speralita po Frankel), czy z nr 7 Tulipa Chope, która jako dwulatka wygrała w Deauville gonitwy Listed i G3 na 1600 metrów.

  Synteza typów w mediach: 7-3-8-4-1

  Ostatnim z wyścigów rangi G3 w niedzielę w Paryżu będzie o godz. 16.25 Prix de Fontainebleau dla trzylatków na milę (pula nagród 80 tysięcy euro, w tym połowa dla zwycięzcy). W skromnej stawce sześciu koni najmocniej grany (kurs 2,5:1) jest z nr 2 Beauvatier (Lope de Vega – Enchanting Skies po Sea The Stars) z Guyonem w siodle. W wieku dwóch lat Beauvatier wygrał Prix la Rochette G3 na 1400 m i był trzeci w Grand Criterium G1 na tym samym dystansie. Ma zgłoszenie do trzech wielkich gonitw – 2000 Guineas, Derby w Chantilly i Grand Prix de Paris.

  Zbliżone notowania mają też dwa inne konie. Z nr 1 Zabiari (Wootton Bassett – Zaridiya po Duke of Marmalade), trenowany przez Jeana-Claude’a Rougeta dla Agi Khana. Zabiari, na którym pojedzie Cristian Demuro, jako dwulatek wygrał na Longchamp Prix des Chenes G3 na 1400 m. Podliczany też jest z nr 3 dystansowego rodowodu Ramadan (Le Havre – Raushan po Dalakhani), trenowany przez Christophera Heada dla Kazacha Nurlana Bizakova.

  Zabiari. Fot. Canal Turf

  Ostatnim wyścigiem w niedzielę we Francji z serii Pattern będzie o godz. 17.00 Prix Jacques Laffitte LR na 1850 m dla czteroletnich i starszych koni (pula nagród 52 tysiące euro). Wystartuje 8 koni, najmocniej liczona jest z nr 2 pięcioletnia Mqse de Sevigne (Siyouni – Penne po Sevres Rose), którą Andre Fabre trenuje dla barona Edouarda de Rothschilda, byłego prezydenta France Galop. Pojedzie na niej Alexis Pouchin.

  Synteza typów w mediach: 2-5-6-1

  W niedzielę we Francji na mniejszych torach, które nie są objęte zakładami w Trafie, startują też cztery konie, które są przychówkiem polskiego ogiera Tunis. Jeden z nich, trzyletni Lylian, już startował przed południem, zajął trzecie miejsce w płaskim wyścigu na 2400 m na torze Moulins. Dwa kolejne konie po Tunisie pobiegną we wtorek w przeszkodowym wyścigu na torze Auteuil.

  Program wszystkich niedzielnych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Rashford. Fot. Canal Turf

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły