More

  Rośnie pula kumulacji w czwórce

  Wtorkowa oferta TrafOnline obejmuje 15 gonitw, w których będą aż trzy szanse na trafienie skumulowanej czwórki. Pula przekroczyła już siedem tysięcy i na pewno znacząco wzrośnie. Pierwszy wyścig rozpocznie się o 13:27, a transmisję zakończymy gonitwą kłusaków o 18:21. W programie znajdziemy trzy tory: Compiegne (wyścigi płaskie), Auteuil (skokowe) i Vincennes (kłusaki).

  Pierwsza gonitwa „czwórkowa” rozegrana będzie o 13:55 na Auteuil (płoty), a dwie kolejne w mekce kłusaków – na Vincennes. Zanim przejdziemy do dokładniejszego omówienia pierwszej z czwórek, zaprezentujemy faworytów francuskiej Equidii we wszystkich trzech wyścigach objętych tym zakładem.

  Auteuil (13:55): Happy Harry (7) – Just in Time Blue (3) – Joue Contre Joue (2) – Vif Creek (4)

  Vincennes (16:35): Feria de Ligny (1) – Hywel D’Or (7) – Garry Thoris (9) – Fabuleux Piya (2)

  Vincennes (18:21): Jemissora (2) – Jetida (4) – Jaflosa Girl (11) – Jalna du Gers (14)  

  Poznaliśmy najmocniej liczone konie przez Francuzów, przejdźmy do autorskiej oceny TrafNews w pierwszej z „czwórkowych” gonitw.

  Prix de Pau (13:55)

  Jest to handicapowy wyścig płotowy dla pięcioletnich koni rozgrywany na dystansie 3900 metrów. Zapisanych zostało 15 koni z wagami między 67 a 72 kg.

  Uznaniem wśród graczy i typerów cieszą się niosące najwyższe wagi: You For Me (1), Joue Contre Joue (2), Just in Time Blue (3) i Vif Creek (4).

  You For Me (1) zaliczył ostatnio przygotowawczy start na stiplach. Trener Gabriel Leenders ocenia go pozytywnie nawet w kontekście walki o wygraną. Koń jest starannie przygotowany do tego celu, a biorąc pod uwagę niewielkie różnice w wagach między końmi z numerami 1-4, obciążenie nie będzie czynnikiem przemawiającym w jakiś szczególny sposób przeciw niemu.

  Joue Contre Joue (2) dobrze radziła sobie w ubiegłym roku, co zapewne miało wpływ na wysokie miejsce w prognozie Equidii (3 miejsce) i „syntezie prasy” (4 miejsce). Trener Hugo Merien zwraca jednak uwagę, że jego klacz nie startowała od 12 grudnia, dzisiejszy wyścig nie jest dla niej głównym celem i ogólnie ostrożnie podchodzi do tego startu. Biorąc pod uwagę zdanie trenera, nie umieścimy Joue Contre Joue w naszej prognozie.

  Just in Time Blue (3) jest w wysokiej formie, co udowodnił przed miesiącem drugim miejscem na Auteuil. Tym razem dystans jest nieco dłuższy, co wydaje się dla niego korzystne. Ostatnio bardzo dobrze galopował w końcówce i sprawił wrażenie konia zyskującego z każdym metrem. Trener Erwan Grall zdradził, że dzisiejsza gonitwa jest ostatnim celem tej wiosny, po którym Just in Time Blue dostanie trochę odpoczynku.

  Vif Creek (4) jest jednym z najmniej doświadczonych koni w tym towarzystwie. Ostatnio wygrał w Strassbourgu, co sprawiło, że dostał dodatkowe 3,5 kg w handicapie. Dla Vif Creeka będzie to druga próba na Vincennes. W listopadzie zajął dziesiąte miejsce, przegrywając m.in. ze startującym tu Sainteloi D’Oroux (10). Trener Vif Creeka uważa, że jest to późny koń, który najlepiej radzi sobie na ciężkich torach.

  Po omówieniu pierwszej czwórki z handicapu warto poświęcić kilka słów innym koniom mogącym rozgrywać wyścig.

  Equidia na pierwsze miejsce wskazuje wałacha Happy Harry (7) (piąty w „syntezie prasy), który po zmianie dyscypliny i trenera spisuje się naprawdę dobrze. Ostatnio zajął trzecie miejsce w Auteuil, przegrywając o 7 długości z Just in Time Blue (3). Różnica w wagach zmniejszyła się z 2 do 1 kg na korzyść Just in Time Blue, ale Francuscy dziennikarze faworyzują dosiadanego przez doświadczonego Angelo Zulianiego Happy Harrego (7).

  Wspomniany już Sainteloi D’Oroux (10) dobrze spisuje się zarówno w gonitwach płotowych, jak i na stiplach. Poniesie korzystną wagę, a do tego ma doświadczenie na torze Auteuil, co daje mu solidną zaliczkę zaufania przed dzisiejszym startem. W naszej opinii jest jednym z głównych pretendentów do walki o wygraną.

  Z koni niosących umiarkowane wagi wyróżniane są: Kamyador (8) i Roi K’Alin (6).

  Kamyador (8) rywalizował ostatnio w stiplach, gdzie próbował swoich sił nawet na poziomie G3 (bez powodzenia). W ubiegłym roku zanotował szereg solidnych wyników w gonitwach płotowych na Auteuil, a jego jeździec Tanguy Andrieux oczekuje dobrego wyniku.

  Roi K’Alin (6) nie ustępuje wynikami konkurencji, ale nie startował od listopada, a trener Marcel Rolland nie jest do końca przekonany czy już w pierwszym starcie będzie w stanie powalczyć o dobry wynik. Zaznacza, że lżejszy tor byłby jego sprzymierzeńcem.

  Prognoza Trafnews: Just in Time Blue (3) – Sainteloi D’Oroux (10) – Happy Harry (7) – You For Me (1)

  Witold Sudoł

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły