More

  „Żyrafa” z polskiej stajni wpadła jak śliwka w kompot, córka Tunisa biegnie w G3 w Saint-Cloud, a w czwórce w Trafie ponad 3000 zł

  Już tylko godziny dzielą nas od startu wyścigów w Polsce. W sobotę bomba w górę na Służewcu, a w niedzielę inauguracja sezonu 2024 na Partynicach. W Traf Online codziennie też transmisje z francuskich torów. Dziś w Trafie najwyższa pula gwarantowana jest w zakładzie czwórki (o godzinie 16.20 na torze Saint-Cloud) – 3003 złote. W ofercie Trafonline.pl jest w piątek 17 gonitw z Francji (pierwsza o godz. 13.10, ostatnia o godz. 18.23) z trzech torów: Saint-Cloud (gonitwy płaskie), oraz Amiens i Paris-Vincennes (kłusaki).

  Dziś na podparyskim torze Saint-Cloud o godz. 14.35 wystartuje kolejny koń z polskiej stajni w Chantilly. Przygotowywana przez Alicję i Roberta Karkosów dla tureckiego biznesmena Fedaiego Kahramana – trzyletnia Queen of Kahraman (Isfahan – Quiana po Monsun) pobiegnie w Prix Sicarelle, gonitwie conditions maiden dla trzyletnich klaczy na 2400 metrów (pula nagród 17 tysięcy euro, w tym połowa dla zwycięzcy).

  Ta urodzona w Niemczech rosła, późna i dystansowa klacz – pieszczotliwie zwana w stajni „Żyrafą” – 26 marca w swoim drugim występie w karierze spisała się solidnie w Prix Mirska w Saint-Cloud na 2400 m. Pod Thomasem Trullierem zajęła czwarte miejsce w stawce dziewięciu klaczy. Zwyciężyła aż o 19 długości Wasabi, trenowana przez Japończyka Hiroo Shimizu. Przed klaczą Polaków były jeszcze tylko Dame Quant ze stajni Godolphin i faworytka Raybiya, hodowli i własności księcia Agi Khana.

  Jak poinformowała Alicja Karkosa, Queen of Kahraman dobrze pracuje na treningach i jej forma idzie w górę, ale o dobre miejsce nie będzie w piątek łatwo, trafiła bowiem na mocnych rywali. Można nawet powiedzieć, że „Żyrafa” wpadła jak śliwka w kompot, bo wśród rywalek są perspektywiczne klacze z tak mocnych stajni jak Godolphin, Wertheimerów i księcia Agi Khana, niektóre mające nawet zgłoszenie do Prix de Diane (francuski Oaks).

  Dame Quant (Masar – Short Skirt po Diktat), trenowana przez Andre Fabre’a dla stajni Godolphin, w poprzednim starcie na grząskim torze w Saint-Cloud wyprzedziła Queen of Kahraman o 7,5 długości. Dziś kurs na zwycięstwo córki angielskiego derbisty wynosi około 6:1, a na klacz trenowaną przez Polaków aż 31:1.

  Faworytką (kurs około 3:1) Prix Sicarelle jest z nr 9 Mosaique (Dubawi – The Juliet Rose po Monsun), trenowana przez Carlosa Laffona-Pariasa dla braci Wertheimerów. W siodle czempion dżokejów Maxime Guyon. Córka jednego z dwóch najdroższych reproduktorów na świecie (Dubawi, podobnie jak Frankel, kryje w tym roku po 350 tysięcy funtów) biegała dotychczas tylko raz. 21 marca w Saint-Cloud w gonitwie dla debiutujących klaczy na 2000 m zajęła pod Guyonem szóste miejsce, ale niewiele tracąc do klaczy przed nią.

  Dubawi – ojciec Mosaique

  Wśród nich na drugim miejscu była Zarakiva (Zarak – Polemique po Poliglote), która pobiegnie również dzisiaj (z nr 3, kurs 5:1). Na piątym miejscu w tym wyścigu kończyła z kolei Aquilae (Zoustar – Presiding Officer po Beat Hollow), która w piątek pobiegnie z nr 2 (kurs 12:1).

  Dość mocno liczona (kurs około 5:1) jest też z nr 1 Siyandra (Medaglia d’Oro – Siyarafina po Pivotal), którą trenuje dla stajni księcia Agi Khana Francis-Henri Graffard. W siodle Dorian Provost, dzięki czemu klacz ma ulgę wagi (55,5, a nie 58 kg). Jako dwulatka Siyandra była dwa razy druga jesienią w Chantilly na 1600 i 1800 m pod Mickaelem Barzaloną.

  Synteza typów w mediach: 1-3-2-9-4

  O godzinie 16.55 w Saint-Cloud zostanie rozegrana Prix d’Estruval G3, gonitwa na 2500 metrów dla czteroletnich i pięcioletnich koni wysokiej półkrwi (pula nagród 35 tysięcy euro, połowa dla zwycięzcy). Wystartuje w niej aż 15 koni, a wśród nich z nr 11 (kurs 21:1) córka polskiego Tunisa – czteroletnia Kikea du Mou, na której pojedzie znakomity włoski dżokej Cristian Demuro. Kikea biegała dotąd dwa razy – w debiucie była piąta, a 22 listopada wygrała w Angers wyścig na 3000 m.

  Faworytką gonitwy (kurs około 5:1) jest z nr 2 pięcioletnia Jimfa, która biegała już 15 razy i wygrała 3 wyścigi oraz 84 tysiące euro. Zwyciężyła m.in. w październiku w wyścigu rangi G2 na 2500 m w Saint-Cloud dla koni wysokiej półkrwi. Jechała wówczas na niej, podobnie jak dziś, Laura Poggionovo.

  Synteza typów w mediach: 2-1-14-7-11-13-12-8

  Najważniejszym wyścigiem piątku na torze Saint-Cloud będzie o godz. 15.10 Prix Cleopatre G3 (pula nagród 80 tysięcy euro), gonitwa dla trzyletnich klaczy na 2100 metrów, jeden z najważniejszych sprawdzianów przed czerwcową Prix de Diane.

  W gronie sześciu klaczy zdecydowaną faworytką (1,7:1) jest z nr 3 Fun With Flags (Zoffany – Marie Celeste po Galileo), która jest niepokonana w trzech startach. Pojedzie na niej Alexis Pouchin. Fun With Flags 7 marca w Saint-Cloud wygrała pod Guyonem Prix Rose de Mai LR na 2000 m.

  Program wszystkich piątkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Fun With Flags. Fot. France Sire

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły