More

  Relacja z Otwarcia Sezonu 2024 na Służewcu – gonitwa po gonitwie

  Gonitwa 1

  Notorious wygrywa pod Kumushbekiem Dogdurbekiem Nagrodę Dandolo – Handikap Otwarcia! Hiszpańskiej hodowli wałach spisał się fantastycznie i pierwsze zwycięstwo w tym roku powędrowało na konto czempiona trenerów Adama Wyrzyka. Notorious poprowadził, a mimo wszystko na prostej finiszowej nie dał się nikomu do siebie zbliżyć.

  Gonitwa 2

  Trenowana przez Macieja Jodłowskiego Amaja najlepsza w Memoriale Tomasza Dula! Córka ogiera Footstepsinthesand, należąca do Zofii Grochowskiej, sprostała roli faworytki i pod Erbolem Zamudinem w pięknym stylu obroniła się na prostej przed atakami finiszujących od pola ogierów.

  Gonitwa 3

  Boitdanssonblanc świetnie spisał się pod Dastanem Sabatbekovem w Nagordzie Generała Andersa. Długodystansowy ogier ze stajni Borussia popisał się walecznością w pierwszym tegorocznym starcie i wywalczył upragnione zwycięstwo. Drugie miejsce zgarnął Naughty Peter, więc trener Maciej Jodłowski może cieszyć się z ustrzelenia dubletu.

  Gonitwa 4

  Harun RA zaskakuje w Nagrodzie Skowronka! Konie trenera Adama Wyrzyka są w bardzo dobrej dyspozycji i po raz kolejny punktują. Marsel Zholchubekov sprytnie schował się za liderem w dystansie i po wyjściu z zakrętu ruszył do ataku. Syn Al Mourtajeza doskonale przyspieszył i nie dał rywalom żadnych szans.

  Gonitwa 5

  Magnezja pod Temurem Kumarbekiem wygrywa Nagrodę Dżamajki! Trzeba przyznać, że trener Maciej Janikowski jak na tacy podał nam konia na zwycięstwo w Nagrodzie Dżamajki, ale ciężko było się spodziewać, że Magnezja pokaże się z aż tak dobrej strony. Kasztanka błysnęła klasą i swobodnie rozprawiła się z konkurencją.

  Gonitwa 6

  Zen Spirit poza zasięgiem w Nagrodzie Strzegomia! Ogier trenowany przez Macieja Jodłowskiego udowodnił, że nic się nie zmieniło i nadal jest numerem jeden rocznika. Zaskakująco mocne tempo narzucił Ultimatum i po wyjściu z zakrętu odpadł z rozgrywki o zwycięstwo. Na prowadzenie wyszła Pretty Rocket, ale nie zdążyła się nim nacieszyć, bo niemal od razu wyprzedził ją Zen Spirit pod Dastanem Sabatbekovem. Do niego dobrze podchodziły Top Profit i Cunning Fox, jednak 200 metrów przed celownikiem opadły z sił i faworyt powiększył swoją przewagę. Zen Spirit pokazał, że wzmocnił się przez zimę i na ten moment jego pozycja jako najlepszego konia wśród trzylatków jest nie do podważenia. Właścicielami Zen Spirita są Kishore Mirpuri i Wojciech Żmiejko.

  Gonitwa 7

  Juliet Whiskey po drugie zwycięstwo w Dniu Otwarcia dla stajni Rancho Pod Bocianem! Programowa faworytka, trenowana przez Macieja Kacprzyka, spisała się na medal, galopując od startu na czele stawki. Po wyjściu z łuku odskoczyła rywalom na wiele długości i w połowie finiszowej prostej praktycznie była już pewna zwycięstwa. Na ostatnich metrach spuściła z tonu i zbliżył się do niej, dobrze poprawiający końcem Mr Nunek, ale nie miał już z klaczą żadnych szans. Do zwycięstwa poprowadził ją czempion jeźdźców Sanzhar Abaev.

  Gonitwa 8

  Onyks utarł nosa zagranicznym rywalom! Debiutujący trener Andrzej Urbanowski może pochwalić się pierwszym zwycięstwem, a to za sprawą twardego czterolatka po Zaeemie, który nie przejął się trudami prowadzenia wyścigu od samego startu. Trzysta metrów przed celownikiem do Onyksa zbliżyły się Black de Saularie, Al Jassim oraz Logman Muscat i wydawało się, że nie da im rady, ale jednak pięknie się bronił i ostatecznie minął pod Stefano Murą celownik jako pierwszy.

  Na zdjęciu tytułowym dekoracja po Nagrodzie Strzegomia.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły