More

  Kumulacja w tripli może przekroczyć 5 tys. zł. Czwórka w Wielkim Wiosennym Handicapie Płotowym na paryskim torze Auteuil

  Choć w sobotę będziemy transmitować na trafonline.pl tylko sześć gonitw z Francji, to gra będzie szła o duże pieniądze. Z piątku w tripli przeszło ponad 2600 zł. Dodatkowo jest czwórka z pulą gwarantowaną 2555 zł oraz znaczące pule wyjściowe w totalizatorze zwyczajnym (po 225 zł) i dwójkach (po 1005 zł).

  Tripla obejmie trzy gonitwy dla kłusaków z Caen. Rozpocznie ją Prix de Saint-Manvieu (klasa E, 21 000 euro, 2200 metrów, autostart, godz. 12.31) dla 4-letnich koni. 23 marca Kelly Fleche (nr 2) była bitą faworytką gonitwy klasy F w Angers i nie zawiodła. W kwietniowym starcie również była pierwszą grą, ale zagalopowała i została zdyskwalifikowana. Można zastanawiać się, że były to wyścigi na dużo dłuższych dystansach niż ten, ale warto dodać, że jest to klacz uniwersalna, ponieważ ma na koncie również zwycięstwo na dystansie 2225 m w Laon. Kivaoa du Perche (5) zna Hippodrome de la Prairie. W marcu była na nim trzecia w klasie E. W kolejnym starcie (klasa E) w Angers uplasowała się na czwartej pozycji. Kaline d’Erable (6) ostatnio wygrała klasę F w Graignes, zaś Kutara Miche (7) w Le Mont-Saint-Michel. W formie jest również Kala des Racques (3), która ostatnio byłą dwa razy druga w klasie F w La Capelle i Reims.

  Prognozy Equidii: 2-6-5-16-3-1-7-11

  Triplę środkować będzie Prix de Beaumont-en-Auge (godz. 13.35) dla praktykantów. Na dystansie 2200 metrów (klasa F, autostart) zmierzą się 6-latki. Od początku roku w dobrej formie jest Ivarun (3), który w biegach klasy F był dwa razy drugi i raz trzeci. Powożący Tom Beauvais ma na koncie 32 zwycięstwa w 757 startach. Bardzo ciekawym koniem jest Isaric (2). W marcu wałach był czwarty w Caen (przegrał z Ivarun, który był drugi) i wygrał w Vire. W sulce zobaczymy Chloe Sabin, która jest najwyżej sklasyfikowana, ze startujących w gonitwie, w tegorocznym championacie praktykantów – na drugim miejscu. W karierze wygrała 25 wyścigów na 348 startów.

  Iron Bird Devol (5) jest wymieniany na pierwszym miejscu w typach. Można byłoby się z tym zgodzić, bo wałach nieźle zaprezentował się w marcu w Caen (trzecie miejsce w klasie E). Ale opinię o nim psuje wyścig klasy G w Amiens, w którym, choć był faworytem, przybiegł trzeci. Powożący Etienne Delaunay w championacie jest dopiero na 50. miejscu. W tym roku mu wyraźnie nie idzie, choć w karierze wygrał 31 gonitw na 412 startów.

  Czarnym koniem wyścigu może okazać Illuminator (4), który w ubiegłym roku na najważniejszym torze Europy dla kłusaków zajął drugie miejsce w klasie E. Po starcie na Vincennes wystąpił w Chartres, a później miał długą przerwę. Aż do kwietnia. Na Mauquenchy w klasie E tylko się przebiegł po kontuzji, a teraz może zaskoczyć. Atutem będzie powożący Francois Le Brun, który jest szósty w championacie. Dotychczas wygrał 48 gonitw w 503 próbach.

  Prognozy Equidii: 5-3-2-4-7-6-12-16

  Chloe Sabin z powodzeniem ściga się z mężczyznami Fot. letrot.com

  Triplę kończyć będzie Prix de Livarot (godz. 14.50). To kolejna gonitwa klasy E na 2200 metrów z autostartu dla koni 4-letnich. Choć Knox Jenilou (7) w dwóch ostatnich wyścigach zagalopował, to wcześniej pozostawił po sobie dobre wrażenie w Vire, gdzie wygrał gonitwę klasy F. Kirwan Thoris (5) prezentuje stabilną formę. Zajął trzecie miejsce w Lisieux (klasa F) i powtórzył wynik na Mauquenchy, ale w klasie E. W styczniowym starcie na Mauquenchy Kingman Delo (9) pierwszy minął celownik (klasa E), ale już w kolejnym w Angers zawiódł. Był dopiero siódmy.

  Stawkę faworytów uzupełnia Keep Trust (2), który w ostatnim starcie był próbowany nawet na Vincennes w klasie D, ale nie sprostał wyzwaniu (dziewiąte miejsce). Swoich zwolenników będzie miał King de Lare (4), który niespodziewanie wygrał w Amiens wyścig klasy F. We wcześniejszych startach wałach nie błyszczał i był słabo liczony.

  Prognozy Equidii: 7-9-12-2-5-4-8-3

  Na gonitwę czwórkową poczekamy do godz. 15.15. Wielki Wiosenny Handicap Płotowy zapowiada się ekscytująco. Gonitwa G3 na paryskim torze Auteuil jest dotowana sumą 174 000 euro. Na dystansie 4300 metrów zmierzą się 5-letnie i starsze konie. Najwyższą wagę (71 kg) w Grande Course de Haies de Printemps poniesie Irish Vocation (1), który nigdy nie znalazł się poza pierwszą trójką w Paryżu. Wygrał tu dwie gonitwy (27 września i 3 listopada), a w grudniu zajął trzecie miejscu w G2. W marcu 6-letni wałach półkrwi był trzeci w G3.

  Saint Louis Blues (8) ma dopiero pięć lat i niewielkie doświadczenie, ale jego tegoroczne wyniki na Auteuil są rewelacyjne. Wygrał handicap Listed, a w kwietniu był drugi w takiej samej gonitwie. Pokonał w niej Ho la la Forez (5) o ponad długość i Lou Fast (10) o ponad dwie. Handicap Listed za 110 000 euro wygrał w kwietniu Six One (7), który pokonał: Alentejo (4), Mamix’s Passion (16), Giacosę (14) i One Story (17). Cała piątka zmieściła się w nieco ponad sześciu długościach. To są główni kandydaci do zajęcia miejsc w czwórce.

  Prognozy Equidii: 1-5-3-8-6-16-4-7

  Synteza prasy:

  Faworyci – 8-4-1-16-3-2-5

  Aspiranci – 7-10

  Odpuszczeni – 13-14-6-17-11-9-12-15-18

  Program wszystkich gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu się na trafonline.pl.

  MACRO

  Na zdjęciu głównym Charlotte Prichard na Six One cieszy się ze zwycięstwa w Prix Rose Or No w Paryżu

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły