More

  Relacja z drugiego dnia wyścigowego na Służewcu – gonitwa po gonitwie

  Opis gonitw rozegranych na Służewcu w sobotę 27 kwietnia.

  Gonitwa 1

  Pierwszy wyścig podczas 🍟 Galop Festu 🥂 wygrywa Muhimin Muscat!
  Prowadziła Shandharh Alfalah pod Konradem Mazurem z wagą 60 kilogramów, a za nią galopowały Muhimin Muscat oraz Harley de Saularie. Po wyjściu na prostą Muhimin szedł w ręku, ale sam z siebie nie przyspieszył znacznie, więc dwukrotny czempion jeźdźców Sanzhar Abaev złożył się do posyłu, co natychmiast przyniosło efekt. Czterolatek, z o kilogram mniejszym ciężarem na grzbiecie, łatwo zrównał się z liderką, a po chwili od niej odskoczył. Shandharh Alfalah dzielnie się broniła i utrzymała się na drugiej pozycji do celownika, odpierając atak Harleya i Magora HB. Dzięki temu zwycięstwu Sanzhar Abaev umacnia się na pozycji lidera czempionatu z czterema sukcesami na koncie.

  Jeździec: S.Abaev
  Trener: M.Borkowski
  Właściciel: Muscat Stud
  Hodowca: Muscat Stud (FR)

  Gonitwa 2

  Factoriel wygrywa Nagrodę Otwarcia Sezonu Kłusaczego!
  Po bardzo nierównym starcie najmocniej liczone konie z pierwszymi numerami Furnika i Factoriel były około dziesięć długości przed trójką, która została najbardziej z tyłu. Tempo po starcie nie było jednak mocne i stawka się zgrupowała. Prowadził bity faworyt Factoriel, który w uzyskał 100% wskazań w Lidze Ekspertów. Obok niego kłusowała Habanera, a za nim Furnika. Przy wyjściu z ostatniego łuku Furnika wyszła szeroko, a Factoriel trzymał się środka toru. Czterysta metrów przed celownikiem Factoriel uciekł rywalom i miał zwycięstwo w kieszeni. Habanera zagalopowała, a drugie miejsce spokojnie zajął Hugo des Bois.

  Powożący: T.Salivonchyk
  Trener: A.Frontczak-Salivonchyk
  Właściciel:A.Frontczak-Salivonchyk
  Hodowca:J.M. Lemaitre (FR)

  Gonitwa 3

  Dynamiczna Alis Gloriae rozpoczyna sezon od zwycięstwa!
  Ostatni numer startowy na dystansie 1200 metrów nie kojarzy się z ogółu dobrze. Natychmiast po starcie konie weszły w zakręt, a najszerzej prowadzona kasztanka była zmuszona pokonywać łuk szeroko. Przed nią galopowały Quick Fling i Vinchester. W połowie zakrętu tempo jeszcze bardziej wzrosło i Quick Fling odpadła od pierwszej pary, a poprawił Antar Bin Shadad. Na początku prostej finiszowej Vinchester próbował odskoczyć, ale Alis Gloriae nie dała mu na to najmniejszych szans. Bez problemu wyrównała do niego i odfrunęła do przodu. Pokazała klasę i lekko wygrała, dając Adamowi Wyrzykowi trzecią wygraną w tym sezonie.

  Jeździec: K.Dogdurbek
  Trener: A.Wyrzyk
  Właściciel: Vert A.Wyrzyk i P.Gorczyca
  Hodowca: J.-L. Valerien-Perrin (FR)

  Gonitwa 4

  Quattro Rocket wygrywa gonitwę czwartą!
  Ostry Blue Bird szybko poszedł na front i od początku szedł bardzo mocno, a jego zapędy próbował temperować Sanzhar Abaev. Półtorej długości za liderem galopowały Quattro Rocket i Invincible Angel. Blue Bird próbował uciekać, ale i tym razem lider nie dał rady. Quattro Rocket ładnie przyspieszył w połowie prostej i dwieście metrów przed celownikiem doszedł do rywala. Na ostatnich metrach znacznie zwolnił Blue Bird, a Quattro podtrzymał tempo, dzięki czemu uzyskał przewagę trzech długości.

  Jeździec: M.Srnec
  Trener: M.Jodłowski
  Właściciel: J.K. Grzegorowski
  Hodowca: Vita Vivet Syndicate (GB)

  Gonitwa 5

  Green Clover kapitalnie pokazuje się na początek sezonu!
  Maciej Jodłowski idzie jak burza i odpowiada dwoma sukcesami na wygraną Alis Gloriae, trenowanej przez wicelidera czempionatu trenerskiego Adama Wyrzyka. Wyścig początkowo był bardzo wolny, ale przełożyło się na to na mocną końcówkę. Stawkę prowadził właśnie Green Clover i to on wyprowadził na prostą finiszową. Na niego najpierw naciskała Apollo’s Angel, ale trzysta metrów przed celownikiem spuściła z tonu. W tym momencie przewaga Green Clovera wzrosła na tyle, że zapewniła mu zwycięstwo. Ładnie rozpędzała się Remama, ale końcem brakło jej trochę błysku. Nieźle spisał się finiszujący szeroko Adahlen, który wracał do ścigania po bardzo długiej przerwie, ale wystarczyło to jedynie do trzeciego miejsca, bo drugą lokatę zajął solidny od początku do końca Limlight.

  Jeździec: D.Sabatbekov
  Trener: M.Jodłowski
  Właściciel: Przemysław i Magdalena Cieślak
  Hodowca: E.Kent (IRE)

  Gonitwa 6

  Siwy Colonius wychodzi obronną ręką z walki o zwycięstwo.

  Kolejnym, drugim już w tym sezonie hat-trickiem, szczycić może się Maciej Jodłowski. Faworyzowany Colonius poradził sobie z rolą faworyta i dołożył kolejne zwycięstwo na swoje konto. Do walki z Coloniusem na prostej finiszowej stanął doceniany przez Saliha Plavaca Inns Of Spirit, który wykorzystał atut niskiej wagi i długo straszył Alexa Reznikova na faworycie. Zacięty pojedynek wygrał jednak numer jeden publiczności, a młody uczeń Syimik Urmatbek musiał zadowolić się drugim miejscem.

  Jeździec: A.Reznikov
  Trener: M.Jodłowski
  Właściciel: Westminster Race Horses
  Hodowca: Cranford Bloodstock UK Ltd (GB)

  Gonitwa 7

  Joy d’Abomey zamyka drugi dzień wyścigowy na Służewcu.
  Na początku karty rozdawała nieliczona Jablonka. Przy wyjściu na prostą do głosu doszła też Jama Pro. Jednak 300 metrów przed celownikiem w walce o prowadzenie pojawiły się też Galofon oraz pięknie wychodząca z koni Joy d’Abomey, która szybko wyszła na front. Goniły ją Galofon i Jama Pro, ale dwieście metrów przed celownikiem ta druga przeszła w galop. W walce pozostał Galofon, ale nie dał rady odebrać pięciolatce zwycięstwa.

  Powożący: W.Pandel
  Trener: W.Pandel
  Właściciel: W.Pandel
  Hodoca: S.Alix, J.-C. Genouel (FR)

  MC

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły