More

  Kumulacja sobotniej tripli rozbita. Kendly wielkim faworytem niedzielnej gonitwy czwórkowej

  Po sobotnich emocjach związanych z kumulacją septymy na Służewcu i kumulacją tripli we Francji, w niedzielę będziemy emocjonować się gonitwami z toru Longchamp w Paryżu (wyścigi z Hippodrome Parillly pod Lyonem zostały odwołane). Podczas mityngu w Lasku Bulońskim ciekawie zapowiada się bieg Quinte+, w którym na trafonline.pl będzie można zagrać czwórkę, Prix de Chevilly (godz. 15.15).

  Oczywiście najważniejszą gonitwą dnia w Paryżu będzie Prix de Ganay (G1, godz. 15.50), o której piszemy w oddzielnym artykule, oraz biegi G3 oraz Listed, ale my skupimy się na handicapie z pulą nagród 53 000 euro na 1400 metrów po nowym torze. Gwarantowana pula czwórki wynosi w nim 2555 zł.

  Faworytem jest Kendly (nr 2), który został dopisany do gonitwy (podobnie jak Izastep – 5 oraz Freja – 13). Trudno się dziwić, ponieważ 7 kwietnia w Paryżu zajął czwarte miejsce w handicapie za 100 000 euro. Przegrał o szyję i krótką szyję z Etatique (8), któremu sprzyja mokra nawierzchnia. Teraz Kendly powinien zrewanżować się rywalowi, bo niesie kilogram więcej, a Etatique, który również powinien być blisko, 4,5. Prawie cztery długości za Kendlym uplasował się White Platin (10) – też mocno trzeba go liczyć do czwórki, kolejne: prawie trzy długości Amedras (1), pięć Torpen (7) i blisko długość Pedrito (3).

  – Kendly udowodnił swoje ogromne możliwości podczas ostatniego występu w Paryżu na Longchamp. Pobiegł dobrze. Jeśli powtórzy ten występ, powinien znaleźć się bardzo wysoko – powiedział Alexisowi Grima z portalu equidia.fr trener konia Philippe Sogorb.

  Mocno liczona jest Times Boulevard (12). 4-letnia klacz nie biegała od września 2022 roku do marca 2024. W wieku dwóch lat była trzecia w G3 w Saint-Cloud. Po przerwie w Chantilly była siódma w wyścigu z warunkami za 27 000 euro, ale pewnie poszła tylko dla galopu. Grana jest ze względu na dwie rzeczy: jej występ jest zagadkowy, w siodle ma championa Maxime’a Guyona.

  Kolejnym koniem-zagadką jest Royal Shake (9). 4-letni wałach ścigał się w ubiegłym roku w G3 i Listed, ale bez powodzenia. Od września nie biegał. Wystartował w Chantilly w gonitwie za 18 000 euro i był szósty. Pewnie też poszedł tylko do galopu, ale wynik w gonitwie tak niskiej klasy nie napawa optymizmem.

  Murciano poniesie najniższą wagę w polu i będzie czarnym koniem gonitwy Fot. equidia.fr

  Najniższą wagę (52,5 kg) poniesie Murciano (16), co po torze 3,5 (w Paryżu zapowiadane są opady, więc prawdopodobnie będzie cięższy) może mieć spore znaczenie. Ostatni wyścig mu nie wyszedł (w Paryżu handicap za 55 000 euro), gdzie był dziewiąty. Skrócenie dystansu powinno mu wyjść na dobre.

  Prognozy Equidii: 2-12-9-3-10-16-8-11

  Synteza prasy:

  Faworyci – 2-9-12-8-10-4-16

  Aspiranci – 14-11-3-1-5

  Odpuszczeni – 7, 13, 6, 15

  Program wszystkich niedzielnych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na trafonline.pl.

  MACRO

  Na zdjęciu tytułowym wielki faworyt gonitwy Kendly pod Rosario Mangione Fot. equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły