More

  Relacja z trzeciego dnia wyścigowego na Służewcu – gonitwa po gonitwie

  Opis gonitw rozegranych w niedzielę 28 kwietnia na Służewcu.

  Gonitwa 1

  Niedzielne wyścigi rozpoczęliśmy od defilady Fifre Al Maury! Kasztan ze stajni Macieja Kacprzyka nie dał szans rywalom, wygrywając o 16(!) długości. Do zwycięstwa poprowadził go Sanzhar Abaev, obejmując tym samym samodzielne prowadzenie w czempionacie jeźdźców. Drugie miejsce zajął Sagheed, a trzecie Karam Muscat.

  Jeździec: S. Abaev
  Trener: M. Kacprzyk
  Właściciel: E Vita Stud
  Hodowca: R.-L. Koch

  Gonitwa 2

  Pierwszą dzisiejszą gonitwę uczniowską wygrywają uczeń Syimyk Urmatbek Uulu i Vir. Ogier potwierdził dobrą ocenę przedsezonową swojego trenera i właściciela Saliha Plavaca, wygrywając z doświadczonymi rywalami w dobrym stylu. Drugi w celowniku, po walce, zameldował się Pilecki pod Angeliką Burakiewicz, a trzecia Bint Marshal, dosiadana przez Mikołaja Przybka.

  Jeździec: Syimyk Urmatbek Uulu
  Trener: S. Plavac
  Właściciel: Plavac Sp. z o.o.
  Hodowca: Haras de Saint Julien

  Gonitwa 3

  Zdecydowanie najlepszy wśród debiutujących trzylatków okazał się brytyjskiej hodowli Smoke Plume. Przygotowywany przez trenera Ioannisa Karathanasisa ogier wygrał bardzo łatwo, wyraźnie pokonując drugiego w celowniku Paddytheengineer. Smoke Plume poprowadzony został do zwycięstwa przez Sanzhara Abaeva, który notuje dziś już drugie zwycięstwo.

  Jeździec: S. Abaev
  Trener: I. Karathanasis
  Właściciel: M. Choglastou
  Hodowca: Overbury Stallions Ltd

  Gonitwa 4

  El Corazone, podobnie jak rok temu, otwiera sezon wygraną. Pięciolatek dosiadany przez Karolinę Kamińską na finiszowej prostej ścigał parę faworytów, którą tworzył Marvelous Stam i Louisville. El Corazone udowodnił, że jest wszechstronnym koniem, wygrywając pewnie, o pół długości.

  Jeździec: K. Kamińska
  Trener: W. Szymczuk
  Właściciel: K. Kamińska, J. Kostera – Cybersecurity, M. Kostera, S. Skowrońska-Kostera i M. Sołtysiak
  Hodowca: Ballyhane Stud

  Gonitwa 5

  Pierwszą gonitwę pozagrupową dla koni czystej krwi, Nagrodę Cometa, wygrywa w bardzo dobrym stylu Storm 'OA’ pod Dastanem Sabatbekovem. W mocnym tempie rozprowadził Salsabil II. Na prostej zaatakowały Sharm El Sheikh z Wielkim Dakrisem, do których dołączyły Almared i Rasmy Al Khalediah. Jednak kapitalny finisz polem oddał Storm 'OA’, który policzył rywali i na sto metrów przed celownikiem objął prowadzenie, wygrywając o trzy długości. Drugie miejsce zajął Almared, a trzeci był Rasmy Al Khalediah. Storma 'OA’ przygotowuje do startu Cornelia Fraisl.

  Jeździec: D. Sabatbekov
  Trener: C. Fraisl
  Właściciel: R.A.G. Kolk-van Meerveld
  Hodowca: R.A.G. Kolk-van Meerveld

  Gonitwa 6

  Stajnia Westminster zdominowała gonitwę szóstą. Do samego celownika walczyły biegające w charakterystycznych biało-niebieskich barwach Lady Agnieszka i Mister Ursus. Ostatecznie niosąca korzystniejszą wagę, dosiadana przez Martina Srneca, klacz okazała się w celowniku lepsza. Przy kanacie próbowała złapać rywali Freedom Lily, ale ostatecznie ukończyła gonitwę na trzecim miejscu. Kolejną wygraną w sezonie dopisujemy przy nazwisku trenera Jodłowskiego.

  Jeździec: M. Srnec
  Trener: M. Jodłowski
  Właściciel: Westminster Race Horses Sp. z o.o.
  Hodowca: D. Murphy

  Gonitwa 7

  Primaveraa lepsza od Renomy w drugiej gonitwie uczniowskiej. Za faworyzowaną Renomą, na finiszowej prostej dała radę nadążyć tylko Primaveraa i to właśnie te klacze rozegrały gonitwę siódmą. Po zaciętej walce na ostatnich metrach, zwyciężyła o pół długości Primaveraa pod Oliwią Szarłat. Skład podium zamknął Tullamore. Zwyciężczynię trenuje Natalia Szelągowska.

  Jeździec: O. Szarłat
  Trener: N. Szelągowska
  Właściciel: D. Petryakov i N. Szelągowska
  Hodowca: Rossenarra Stud

  Gonitwa 8

  Pewna wygrana Espresso zamyka wyścigową niedzielę na Służewcu. W zaledwie trzykonnej stawce, w dystansie poprowadziła Szachrajka i próbowała uciekać na prostej, ale Espresso szybko dogonił klacz i pod pełną kontrolą dosiadającego go Antona Turgaeva minął celownik jako pierwszy z przewagą niespełna długości. Druga była Szachrajka, a na trzecim miejscu zameldował się Serpention.

  Jeździec: A. Turgaev
  Trener: W. Olkowski
  Właściciel: R. Gorczyca, K. i M. Mazur, B. Olkowska
  Hodowca: P. Nataf

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły