More

  Dwie czwórki we wtorek w Trafie. Wielkie emocje w Fontainebleau i w Paryżu

  Podczas wtorkowej transmisji na trafonline.pl z francuskich gonitw będziemy gościć na torach: Maure De Bretagne, De la Solle i Vincennes. Do rozegrania będą dwie czwórki z: Fontainebleau (godz. 13.55) i Paryża (godz. 17.11).

  Mityng w Fontainebleau rozpoczyna się od gonitwy quinte+. Dotowana sumą 53 000 euro Prix des Grandes Fontaines przeznaczona jest dla 4-letnich i starszych koni. Handicap zostanie rozegrany na 3000 metrów.

  Wyścig ma dwóch wielkich faworytów. To wałachy Turania (nr 12) i Woot City (4). 9-latek, który będzie dosiadany przez championa Francji Maxime’a Guyona w ostatnich 11 wyścigach zawsze był w piątce. W ostatnim swoim starcie, w wyścigu tej samej rangi w Saint Cloud, był drugi, przegrywając o trzy długości do Paper Trophy (1). Niósł wówczas 2 kg mniej od rywala, a teraz 6. Teoretycznie więc powinien go pokonać. W tej samej gonitwie Canouann (15), który był piąty, przegrał do Turanii blisko cztery długości. Dopiero na 10. miejscu uplasował się faworyt wyścigu Winterland (10) – straciła kolejne 13 długości, a na 14. Decbou (7) ze stratą kolejnych blisko sześciu długości.

  – Winterland nie powinna być oceniana na podstawie jej ostatniego występu, bo nie pasował jej tor. Wróciła po gonitwie jak gdyby nie brała w niej udziału. Mam szczęście, że dosiądzie jej dżokej, który zna ją. Ulubienica stajni jest dobra. Wierzę, że pewnego dnia będzie w stanie wygrać quinté+ – powiedziała dziennikarzowi equidia.fr trenerka klaczy, Flavie Bresson.

  Wcześniej klacz wygrała handicap za 25 000 euro w Cagnes-sur-Mer, pokonując o ponad dwie długości… Turanię.

  Woot City ostatnio był trzeci i drugi. Teraz więc powinien wygrać? Fot. equidia.fr

  7-letni Woot City to wałach zaprawiony w gonitwach piątkowych. Na dodatek w ostatnich dwóch startach był w trójce. Lubi miękki tor. Podobnie jak jego najgroźniejszy konkurent, ostatnio również zajął drugie miejsce w takim samym wyścigu, tyle że w Chantilly. Pokonał wówczas o 8,5 długości Mykiss (13).

  Prognozy Equidii: 12-4-15-10-13-9-3-16

  Faworyci – 12-4-3-15-13-5-10

  Aspiranci – 16-2-9-14-1-11

  Odpuszczeni – 6-8-7

  Druga czwórkowa gonitwa rozegrana zostanie w Paryżu. Do Prix Vanadis (klasa D) zapisano 17sześcioletnich kłusaków. Bitym faworytem wyścigu na dystansie 2700 metrów jest Imperial Beji (16). Ostatnio w Rambouillet po trawie zajął drugie miejsce, choć był pierwszą grą. Uległ  wówczas  Iron Spiritowi (15).

  Drugą grą przed południem był Icare d’Asnois (8). Wałach zakończył ubiegły rok zwycięstwem na Vincennes (klasa E). W tym roku był dwa razy był czwarty i raz trzeci. Może pokusić się nawet o wygraną.

  Rośnie forma Irresistible Paj (13). Wałach wygrał ostatnio w Cholet wyścig klasy E. Pokonał faworyta – Italiano Di Pao (14), który był drugi oraz Icare d’Acadie (3) – uplasował się na czwartym miejscu.

  Klasę E na Vincennes wygrał Ideal de Dompierre (4). Później dobrze spisał się w biegu klasy D zajmując czwarte miejsce. W przedpołudniowych notowaniach, o dziwo, był dopiero… dziewiątą grą.

  Prognozy Equidii: 16-13-4-8-6-14-5-17

  Konie dnia:

  gon. 8 (godz. 15.40) – Kind of Kiss (4) – 100 procent głosów ekspertów

  gon. 10 (godz. 16.15) – Goodeveningmrbond (1) – 100 proc.

  gon. 6 (godz. 15.05) – Daiquiberry (7) – 75 proc.

  Program wszystkich gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na trafonline.pl.

  MACRO

  Na zdjęciu tytułowym Turania, który poniesie niską wagę i jest faworytem pierwszej gonitwy czwórkowej Fot. equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły