More

  Relacja z 2. dnia wyścigowego we Wrocławiu – gonitwa po gonitwie

  Krótka relacja, podsumowująca dzień wyścigowy (piątek, 3 maja) na Partynicach.

  Kapitalna walka na rozpoczęcie wyścigowych emocji na Partynicach!

  Bohaterami pierwszej dzisiejszej gonitwy we Wrocławiu były debiutujące trzyletnie konie czystej krwi arabskiej. Rodowodowo wyróżniały się Astonishing Grace oraz Kintaro i to im przypadła rola faworytów gonitwy. Już w dystansie ta para narzuciła solidne tempo i wyprowadziła na prostą. Do liderującego kasztana zbliżyła się klacz i przez 500 metrów toczyły zacięty pojedynek. Na ostatnich metrach więcej siły pokazał podopieczny trener Cornelii Fraisl i wygrał o łeb.

  Jeździec: D. Sabatbekov
  Trener: C. Fraisl
  Właściciel: D. Kübbeler
  Hodowca: Fortum Michał Romanowski

  Bezkonkurencyjny Akurat

  Tempo w drugiej gonitwie podyktowała Claycastle. Po wyjściu na prostą, do walki włączyły się: faworyzowany Trijumf i Pagani, a na czterysta metrów przed celownikiem błyskotliwy finisz środkiem toru oddał Akurat i szybko oddalił się od rywali, pewnie wygrywając gonitwę. Finiszujący najpóźniej ze stawki Sindicato w końcówce wyprzedził Trijumfa, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

  Jeździec: J. Pavliček
  Trener: Ł. Such
  Właściciel: D. i Ł. Such
  Hodowca: Bohema M. Bochiński

  Belarda lepsza od wyżej notowanej Hello Sweety.

  Od początku gonitwy trzeciej Soma Bay podążała w gonitwie bez jeźdźca i wprowadziła, zarówno w dystansie jak i na finiszowej prostej, lekkie zamieszanie. Z tymi przeciwnościami zdecydowanie najlepiej poradziła sobie Belarda i dżokej Kamil Grzybowski. Jeździec poprowadził klacz bezpiecznie, szeroko, po wyjściu na prostą i wykorzystał możliwości jakie zapowiadał wcześniej u Belardy, jej trener i właściciel, Salih Plavac. Drugie miejsce zajęła Hello Sweety, a trzecie Tracey Belle.

  Jeździec: K. Grzybowski
  Trener: S. Plavac
  Właściciel: Plavac Sp. z o.o.
  Hodowca: Oghill House Stud & J. M. Burke

  Drugą gonitwę dla debiutujących trzylatków wygrywa Al Balqa’a

  Po dodatkowym wycofaniu Fire On The Tracka, faworytkami gonitwy były Al Balqa’a i Hm Al Fayza. Ze swojej roli zdecydowanie lepiej wywiązała się pierwsza z klaczy, wygrywając bezapelacyjnie, o siedem długości. Drugie miejsce dość niespodziewanie zajęła Echistka, przed Hm Al Fayzą.

  Jeździec: B. Kalysbek Uulu
  Trener: M. Borkowski
  Właściciel: Talib Ali Abddullah Al Mundhari
  Hodowca: Al Kharaitiyat Stud

  Proletarius wygrywa gonitwę piątą

  Po raz kolejny walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów. Tym razem gonitwę rozegrały Marcus Aurelius i Proletarius. Ta para zgromadziła ponad 90% głosów wśród uczestników Ligi Ekspertów i ich przewidywania się sprawdziły, tym bardziej, że zdecydowana większość wytypowała na pierwsze miejsce Proletariusa, który po zaciętej walce wygrał gonitwę pod starszym uczniem Erbolem Zamudinem Uulu.

  Jeździec: E. Zamudin Uulu
  Trener: M. Stanisławska
  Właściciel: BMS Group S. Pegza
  Hodowca: Bloodstock Agency Ltd

  Salih Plavac z dubletem

  Luna Rea przekonująco wygrała w swoim debiucie, zapisując drugą wygraną w dzisiejszym dniu dla trenera Saliha Plavaca. Klacz pokazała, że drzemie w niej spory potencjał i warto będzie śledzić jej dalsze wyścigowe losy. Drugie miejsce zajął Ferrum, a trzecie Sky The Stars. Zwycięzcy dosiadał Temur Kumarbek Uulu.

  Jeździec: T. Kumarbek Uulu
  Trener: S. Plavac
  Właściciel: Plavac Sp. z o.o.
  Hodowca: Menage A Charge Pty Ltd

  Black De Saularie pogodził faworytów

  Dioriska uciekała w dystansie z bardzo dużą przewagą, która zaczęła wyraźnie topnieć jeszcze przed wyjściem na prostą. Black De Saularie przy kanacie najszybciej dogonił liderkę i po minięciu jej, zaczął uciekać, zyskując sporą przewagę. Dioriska słabła i minęły ją jeszcze najwyżej notowane przed gonitwą Logman Muscat oraz Al Saifiah, jednak ta dwójka nie była w stanie zagrozić podopiecznemu Emila Zaharieva.

  Jeździec: K. Grzybowski
  Trener: E. Zahariev
  Właściciel: E. Zahariev
  Hodowca: EARL La Saularie, E. Buttigieg

  MB

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły