More

  Trzeci dzień wyścigowy na Partynicach – wracają płoty i przeszkody

  W niedzielę kibiców wyścigów konnych w Polsce czeka bardzo intensywny dzień. Jedyny raz w tym roku gonitwy będą rozgrywane równolegle na Służewcu (start pierwszej o godz. 14:30) oraz na Partynicach (14:45). We Wrocławiu tego dnia będą królowały biegi płotowe i przeszkodowe.

  Już na samym początku, o godz. 14:45, czeka nas całkiem licznie obsadzony (10 koni) wyścig płotowy. Uczestnicy mogą pochwalić się niezwykle zróżnicowanym doświadczeniem w konkurencji skokowej. Przykładowo, wyhodowany z myślą o tego typu rywalizacji Et Tu Brute ma już w nogach 6 gonitw płotowych i 5 przeszkodowych. Z kolei dobrze znane z występów w biegach płaskich w Polsce, Chandalar czy El Pago Pago, dopiero niedawno zadebiutowały w płotach. Potężnie zbudowany Nairobi Boy do tej pory był próbowany jedynie w bumperach. Zapowiada się intrygująca rywalizacja, w której nie można wykluczyć niespodzianek.

  W niedzielnym programie znajdziemy także trzy wyścigi przeszkodowe. W dwóch z nich spotykają się konie 5-letnie i starsze, a szczególnie mocną obsadę ma zapis do Nagrody Tiumena, w której zobaczymy m. in. znakomitą przed laty Cosmic Magic, bardzo dobrego Chittussiego i Lianela, a także będące w formie Sophista i Ztracenkę.

  Cosmic Magic to gwiazda wyścigów na Partynicach

  Z kolei na koniec dnia do rywalizacji w stiplach podejdą 4-latki. Wyścig o Nagrodę Majora Jerzego Zaniewskiego jest drugim biegiem cyklu dla tego rocznika – pierwszy w dobrym stylu wygrała Runa ze stajni Grzegorza Wróblewskiego. Wydaje się, że najgroźniejszym konkurentem klaczy może okazać się reprezentujący mocną stajnię Charvat George of Beaumont, chociaż niezłe są także Khmer i Long Island.

  Oprócz tego w programie mamy trzy wyścigi płaskie – dwa dla trzylatków i jeden dla koni starszych. Trzylatki zmierzą się m. in. w biegu typu bumper, a więc można się spodziewać, że przynajmniej część z nich wkrótce także rozpocznie karierę płotową.

  Transmisja łączona oczywiście m. in. w Equi TV !


  Krzysztof Romaniuk

  Na zdjęciu tytułowym Runa zwycięsko rozpoczyna tegoroczny cykl gonitw przeszkodowych dla 4-latków.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły