More

  Le Destrier i Sheema’s Rose wśród 73 koni zgłoszonych do Nagrody Łuku Triumfalnego 2024

  Należący do Sławomira Pegzy Koń Roku 2023 w Polsce, triumfator Nagrody Prezesa Totalizatora Sportowego i Wielkiej Warszawskiej LR – pięcioletni Le Destrier został zapisany do tegorocznej Nagrody Łuku Triumfalnego G1 (6 października na Longchamp w Paryżu, 2400 metrów, pula nagród 5 milionów euro). Wielką Warszawską Le Destrier wygrał w treningu Marleny Stanisławskiej. W miniony weekend wyjechał jednak z grupą kilku koni stajni Pegza Horse Racing do Francji, gdzie jest trenowany przez Alicję i Roberta Karkosów. Polska stajnia z Chantilly zgłosiła też do Qatar Prix de l’Arc de Triomphe trzyletnią Sheemas Rose, która wygrała dla nich na wiosnę gonitwę maiden i zdobyła status black type po zajęciu drugiego miejsca w Prix Penelope G3 na torze Saint-Cloud. W pierwszym zapisie do Łuku znalazły się 73 konie, koszt zapisu 8300 euro.

  Najbardziej znane i utytułowane spośród zgłoszonych czteroletnich i starszych koni to: angielski i irlandzki derbista Auguste Rodin, Luxembourg, Emily Upjohn, Do Deuce, Blue Rose Cen, Fantastic Moon, Kyprios, Al Hakeem, Feed The Flame, Arrest, Zarakem, Haya Zark, czy Continuous.

  Jest też grupa silnych trzylatków, które już odznaczyły się sukcesami w poprzednim i w tym sezonie, m.in.: Arabian Crown, City of Troy, Alcantor, Ghostwriter, Diego Velazquez, Rouhiya, Ylang Ylang, Gala Real, czy Halfday.

  Sheema’s Rose wygrywa gonitwę w Fontainebleau

  Pierwsze skreślenie z Łuku nastąpi 30 września, drugie 1 października. Dodatkowy zapis przewidziany jest 2 października i kosztuje 120 tysięcy euro. W pierwszym terminie za zgłoszenie trzeba zapłacić 8300 euro. Do wyścigu kwalifikuje się 20 koni z najwyższym handicapem w France Galop.

  Zakupiony na aukcji roczniaków w Deauville jesienią 2020 roku przez Sławomira Pegzę za 40 tysięcy euro Le Destrier był najlepszym koniem trenowanym w Polsce w sezonie 2023. Za piąte miejsce w Wielkiej Berlińskiej otrzymał rating 108 funtów w Racing Post. Trenowany przez ostatni rok przez Marlenę Stanisławską Le Destrier od zwycięstwa w Wielkiej Warszawskiej LR 2024 jeszcze nie biegał.

  Le Destrier miał już wstępne zgłoszenie do Nagrody Łuku Triumfalnego w sezonie 2022, gdy był trzylatkiem, ale wówczas nie był jeszcze w pełni dojrzały, nie osiągnął wtedy odpowiedniej formy, by wywalczyć przepustkę do startu w tej wielkiej gonitwie. W tym roku są na to większe szanse, ale będzie musiał pokazać się z dobrej strony wcześniej w gonitwach rangi Pattern.

  Le Destrier po zwycięstwie w Wielkiej Warszawskiej pod Szczepanem Mazurem

  Lista koni zgłoszonych do Qatar Prix de l’Arc de Triomphe 2024:

  QATAR PRIX DE L’ARC DE TRIOMPHE | France Galop (france-galop.com)

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Le Destrier wygrywa Wielką Warszawską 2023

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły